esmaspäev, 10. oktoober 2016

Reis Ameerikasse: kulud

Minult on palju küsitud, kui palju üks Ameerika reis ikkagi maksma läheb ja millise summaga tuleks kindlasti arvestada. Ütlen ära, et on palju kohti, kust on võimalik kokku hoida ja kus on võimalik rohkem kulutada, igal ühel oma tahtmiste-võimaluste järgi. Iga lisaasi, mida teha, võtab muidugi lisaraha, aga annab ka mälestustepagasisse tohutu kaalu.

Niisiis meie reis sel korral (hinnad ühe inimese kohta). 

Lennupiletid: 
- 389€ Tallinn-Amsterdam-Washington DC-Brüssel-Tallinn 
- 115€ Baltimore - Fort Lauderdale - Baltimore (koos 3x suure kohvritasuga)

Hotellid:
- 42€ - üks öö Baltimores (LINK)
- 35€ - üks öö Baltimores (sama hotell, mis esimene)
- 145€ - neli ööd Miamis (LINK)

Kruiis (6 päeva):
- 489€ Miami - Jamaica - Kaimani saared - Mehhiko - Miami (www.carnival.com)

Kohapealsed kulutused on pisut keerulised, et kirja panna, aga panen osa asju, mis meeles on.

- Uberiga sõidud olid 5-20$
- Restoranis kulus tavaliselt 15-30$
- Kiirtoidukates maksis eine umbes 7$ (jooki saab tasuta täiendada, kastmed on kõik tasuta)
- Kommid poes maksid 1-3$ pakk
- Guessi ja Hilfigeri teksad maksid 20-40$, Puma jalanõud 30-60$.

Üldiselt ütlen, et 2000€ inimene on siuke lahedalt ära elamine, midagi tegemata ei jää, üle selle on juba lõbutsemine. Saab kindlasti odavamalt, aga näiteks kruiis umbes 500€ on selline summa, mis võib nädala peale ka kohapeal ära kuluda, sest söök on Ameerikas kallis (ja mina pigem kulutaks selle laevale). 

Transpordiks soovitan kasutada Uberit, mis on Ameerikas legaalne ja mitu mitu mitu korda odavam kui takso. Lisaks on neid autosid palju, süsteem läbinähtav (isegi rohkem kui Eestis, kuna seal on sõiduhind kohe paikapandud vastavalt lähte- ja sihtkohale), juhid on supersõbralikud ja autod ilusad. Kuigi minu praktika ütleb, et enamik autojuhte seal on pigem mingist muust rahvusest kui ameeriklased, siis leidub ka kohalikke ja nad on mõnusad jutupaunikud.

Kui on mingi asja maksumuse kohta konkreetselt küsimus, andke teada ja kirjutan juurde.

Lennupileteid hangin mina alati skyscannerist või momondost ja see on minu kui mitu korda käinud tingimus, et üle 500€ ma ei maksa Ameerikasse lendamise eest. Lihtsalt sellepärast, et ma tean, et saab odavamalt, kui õigel hetkel peale sattuda. Lendamist soovitan ma Eestist ja otse sihtkohta. Meie tegime sel korral selle vea, et tiirutasime Ameerika siseselt veel ringi ja see väsitas päris ära. Kohtadest on minu lemmik New York, San Francisco ja Miami. Järgmiseks katsuks uued kohad ära käia ja lõpuks lõpuks peaks oma hostperele ka ikka külla jõudma (nad ehitasid endale basseiniga maja, middaaaa???).

Igal juhul, kõikidele Ameerikaga seotud küsimustele vastan lahkelt, küsige ainult!.

2 kommentaari:

 1. Heii!!
  Küsiks nende kruiiside kohta. Endale tundub jube segane hetkel.
  Millist ise soovitad ja millisel lehel neid pakkumisi hästi näha saaks?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Heihei!
   Mina soovitan Carnivali - kõige odavam ja kõige lõbusam.
   Ise olengi vaadanud carnival.com lehelt või siis cruisedirect.com lehelt, viimasel on ka üsna tihti mingid viimase minuti pakkumised (lisaks on mingi lastminutecruises leht ka). Mina olen käinud kõik korrad Carnivaliga ja lähen kindlasti ka edaspidi, vähemalt on kindel garantii, et laeva peal igav ei hakka. :) Kui Sul on rohkem küsimusi, võid mulle Facebooki kirjutada :)

   Kustuta