reede, 19. august 2016

Neli M-tähega diili

Üks päev tegime sõbrannadega koduse lõuna koos ja otsustasime toitu tellida, aga kuna keegi meist eriti varem tellinud ei olnud, ei osanud ka otse kuskilt otsima hakata. Esimese hooga googeldasime niisama kullerifirmasid Tallinnas, siis aga vaatasime, kellel oleks olemas need restoranid, mis meie tahtsime. Mina tahtsin kindlasti Sushi Plazast sushit ja sõbrannad tahtsid Popularist bruchettasid. Valikuks sai sel korral MyChef.ee. 

Ma pean esimese asjana kohe ära mainima selle, kui nunnu logo neil on, see kokamütsiga poiss on nõnda armas, et kutsub kohe tellima. Valisime siis kahest restoranist söögid, lootuses, et nad märkavad, et tulevad samale aadressile ja kuller toob need siis ka korraga ja nii oligi. Selle eest suured kiidusõnad, sest ei ole midagi teha, kui üks sushi nimel, aga teine sushi pärast sureks. Hea, et on valikuvõimalus. Kuller jõudis meie juurde lubatud ajal (isegi pisut varem) meie kõigi soovidega ja oli üks eriti armas erkkollase kleidiga neiu, naeratas sama laialt kui tol päeval säranud päike. Toit maitses hästi, teenindus oli kiire, kuller oli armas ning usaldus meie kõigi kolme poolt võideti kiirelt. Tean, et üks mu sõbrannadest on hiljem omale töö juurde ka tellinud MyChefi kaudu ja ka edaspidi rahule jäänud, seega polnud nii-öelda ühekordne joppamine. 

Hinnakiri on neil kodulehel olemas, Kesklinn-Kristiine on 5€, üldine Tallinn 6€ ja Nõmme-Õismäe-Peetri-Pirita on 7€. Kaugemale on kokkuleppe hinnad. Restoranide nimekiri on sama hästi kui lõputu ning valikut väga palju.


Söögiteemadel jätkates, siis käisime perega esimest korda söömas sellises kohas nagu Monroe Cafe and Lounge, mis asub Peetri Selveriga samas hoones, aga neil on omaette uks otse õuest (seest saab ka). Esialgu nad küll just selle kaubanduskeskuses asuva asukoha pärast usaldust ei äratanud, aga samas, mina selline beib ei ole, kellel on vaja, et restoran oleks merevaatega kuskil Pirital või muud säärast. Mu vennale aga ei istunud see asukoht kohe üldse. Igal juhul on menüü neil väga rikkalik, pakuti nii pizzat kui pastat, sushit kui ka liharoogasid, snäkke ja magustoite. Keegi mu tuttavatest ütles mulle kunagi, et kui restoranil on suur menüü, on kehv kokk, sest hea kokk pakub oma nii-öelda tugevaid roogasid, aga siinkohal see lause täppi ei läinud. 

Meie pere valikuks sai carbonara pasta, lastepizza, sushi ja lammas (viimase kahe pilt allpool). Mina ja ema sõime sushit ja kusjuures kohalikud kiidavad seda väga, olen näinud seda mitmetes kommentaarides ning ka Peetri Facebooki grupis. Mu emale ka väga meeldis, mina ütlesin, et oli täitsa hea ja maitsev, aga Sushi Plaza tasemeni ei küündinud. Muidugi, seda ei tasu üldse halvaga võtta, sest Sushi Plaza on omaette planeet ja pakkuda restoranis nõnda head sushit kui seda tegi Monroe, on igati tubli. Pasta oli samuti kiidusõnu väärt, lammas ei jäänud ka üldse maha. Pizza oli aga üsna lahja ning see jäi mõne poolt lausa lõpetamata. Kusjuures tellisime ka soojenduseks kaks vaagnat, üks neist oli juustuvaagen, mis oli TAEVALIK ja teine oli küüslauguleibadega ja hapukurgiga, mis oli ka väga hea. 


 Kuna ma aga olin piirdunud tagasihoidliku sushiga, skoorisin omale magustoiduks šokolaadikoogi, mis vist oleks pidanud olema seest pisut vedelam (vähemalt Ameerikas samanimeline kook oli), aga samas mulle meeldis ta sellisena rohkem, sest nii sai teda süüa ka. Serveeringust ei hakka ma üldse rääkima, imeilus! Teine magustoit võeti meie perre veel ja selleks oli iirisekook, mis oli küll sööja jaoks pisut liiga magus, aga samuti imeilusa serveeringuga. 


Niisiis võin veel lõpetuseks öelda, et joogid olid kõik väga head (ja neil oli Kanesi limps, ohh my), teenindus oli SUPER SUPER SUPER, meil oli imearmas tüdruk lihtsalt, kes käis ja jooksis ja küsis ja naeratas ja säras ja tegi meie kõigi õhtu ilusaks. Ma küll kahjuks ei mäleta ta nime, aga ta võib-olla tunneb ise ennast hiljem ära. Igal juhul kiidusõnad ka veel sisustuse eest, ma küll teadsin, et kohviku nimi on Monroe, aga "blond-hetk" ei tulnud kordagi selle peale, et see võiks olla Marilyn Monroe järgi. Neil oli seal palju pilte temast ning sisustus oli nii fancy ja ilus, et vähemalt minul ei tulnud küll kordagi meelde, et me kaubanduskeskuses oleme. Tore on see, et üldmulje jäi kogu perele positiivne ja lähme kindlasti sinna ka tulevikus sööma. 

Mis puudutab hindasid, siis ma ei nimetaks seda kohta kalliks, aga ma ei nimetaks ka odavaks. Pigem siuke keskmine ja tänasel päeval isegi mitte midagi hullu. 
PS! Siinkohal lisan punktid ka asukohale, sest meil pole kunagi kodule lähemal asuvat restorani olnud ja see on priima. 

Ja kuna ma olen totaalne toidufänn, siis toiduteemal on ka kolmas M-tähega diil ja siinkohal räägin sellisest firmast nagu Mamac OÜ (FB: https://www.facebook.com/mamacmakroonid/?fref=ts). Tegemist on makrooniäriga, kusjuures ma võin kohe ära öelda, et tegemist on minu sõbrannaga, aga ma ei kiidaks asja, mis pole hea. Sigrid on tegija, kes on arenenud päevast päeva ja leidnud pärast pikka otsinguaega lõpuks retsepti, mis tal toimib ja mis on nii hea, et iga kord kui ta ütleb, et teeb makroone, ähvardan ma talle külla sõita. Nüüd on tal lõpuks oma ametlik firma ning ta täidab tellimusi ka võõrastele. 


Mis mulle tema makroonide juures meeldib, on mitmekesisus. Tal on üheksa erinevat maitset (wow!) ja lisaks on tal variant panna makrooni sisse või peale mõni mari, sädelus, vahukommid ning tänasest karbist leidsin paar maitset, millele oli sisse pandud moosilaadne asi ja näiteks apelsinimakroon selle apelsinimoosiga oli lihtsalt JUMALIK. Ma ei jõua ära oodata, kui terve ülejäänud karbi saan ära süüa. 

Karp 18 makrooniga maksab 15€ ja kotike maksab 10€, aga ma jään hetkel võlgu vastuse, palju neid seal sees on. Igal juhul üksi ostes on 1€/tükk ja hulgi pisut odavam. 

Kui kellelgi tekkis veel isu, siis täna, 20.augustil müüb Sigrid kella 13-16 vahel oma makroone Pilve 4 sisehoovis. Soovitan minna, mina käisin eile ja no kurguni täis, endal süda ammu paha, aga niiiiii head on. 

Ja kuna toitu mu elus on nii palju, siis tuleb käia ka trennis, mis aitaks kalorid lõbusalt ära ka kulutada ja siinkohal on paslik mainida, et olen leidnud oma tee tagasi MyFitnessi. Brüsselis tundsin ma kõvasti muret selle koha pealt, et Eesti treenerid on passiivsed ja mina ei kujuta ette, kuidas ma saan jälle lõbusalt trennis käia. Möödas on napp nädal ja ma pean oma sõnad juba kõik tagasi võtma, sest minust pigistasid 600+ kalorit välja nii Rein Kahro, Kaarel Tõll, Hedi Aug kui ka Kendra Vaino. Ma ei tea, kas nad on suvel endale nii palju energiat kogunud või milles asi, aga ma tõesti olen nautinud iga viimset kui trenni ja iga viimset kui minutit. 


Minu äraoleku ajal on avatud vahepeal uus klubi Lasnamäel, kuhu ma küll kahjuks ei ole jõudnud, aga tore on teada, et midagi on muutunud. Lisaks tehakse hoolega remonti Rocca al Mares, mis küll oli pisut halb uudis, sest pesemisvõimalused on minimaalsed, ujula on kinni ning minu külastuspäeval ei töötanud ka föönid (ee, mida, kuidas ma teie meelest tööle lähen pärast?), aga noh, tuleb aru saada, et see on ülla eesmärgi nimel. Lisaks kuulujuttude järgi avatakse septembris uus klubi Ülemiste Citys ja no enam paremat asukohta minu jaoks olemas olla ei saaks. Ootan huviga. 

Ühel õhtul käisin Solarises lihtsalt jooksmas ja tuli meelde küll, mis oli Solarise suur pluss teiste klubide eest - telekad. Ühest vaatasin olümpiat, teisest vaatasin filmi, kolmandast olümpiat ja nii see jooksuaeg läkski ludinal mööda. Ja muidugi pärast trenni see saun, eriti nüüd, kus mul pole pärast trenni pea kunagi kiire, ma lihtsalt istun (valetan, laman) ja naudin, ma tundsin saunast niiiiii puudust. 

Jätkuvalt meeldib mulle see, et rühmatrenne on tohutult palju erinevaid ning et treenerid naudivad oma tööd sajaga. Mul on taas kord kõikide klubide pakett, seega valin klubi trenni järgi ning käin, millal saan ja tahan. Olgu õnnistatud see inimene, kes MyFitnessi Eestisse tõi, sest see on tõesti mu teine kodu ja ma armastan iga päeva, kui oma sammud sinna seada saan. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar