reede, 24. juuni 2016

Pidu, reis, lõpetamised

Sellel nädalal oli mu väikse neiu sünnipäev ja ta sai ametlikult kaks! Kinkisin talle Maša telefoni, mis röööögib üle toa, ühe kleidi-retuuside komplekti ning paksud vildikad. Hostvanemad kinkisid talle ka hunniku Maša ja Karu asju, seega võib vist aimata, kes ta lemmik tegelane on praegu. 

Nädala algus oli ilma poolest jama, vihma sadas ja me saanud isegi korraks õue minna. Kolmapäeval õnneks oli hea ilm, seega nagu ma sinna läksin, söötsin pliksi kõhu täis ja läksime õue, sõitsime bussiga Ambiorixi, jalutasime Helerini juurde ning käisime koos jalutamas. Meie jalutasime, Helerin jooksis ning tegi plankingut ka lõpus pargis. Päeva teises pooles pakkisime asjad ja läksime kõik koos Luksemburgi. 

Luksemburgis oli meil renditud korter, mis asus linnast umbes 3,5km kaugusel ja kahjuks seal vahel erilist bussiliiklust polnud, seega jalatakso oli parim sõber. Õhtul sain autoga linna, kust ma jalutasin veidi ringi ja leidsin eest terve linna täis pidu. Nimelt tähistatakse Luksemburgis 23.juunil National Dayd (riigipäev siis või midagi säärast), aga pidustused on 22sel. Umbes nagu meil jaanipäev, et jaaniõhtul käib räige läbu. Mulle hullult meeldis, inimesi oli hästi palju, igal pool muusika ja DJd, sai jalkat vaadata, linn ise oli ka megalahe ning ma sain kuue euroga omale pizzahuti pizza, joogi ja magustoiduks jäätist ka. Vot kus skoorimine! 

Umbes kümne ajal tahtsin ma hakata ilutulestiku paika minema, aga turvamehed lõikasid kõik mu teed ära ja seletasid, et ma ei saa. Ma loll ei saanud ka kohe aru, et see mets, kuhu ma sihin, ongi see, kust see ilutulestik õhku lastakse. Lõpuks ronisin kuskilt mäest ikkagi jälle üles ning sealt avanes mulle linna parim vaade, nii et nägin kõik ära, ka pisemad, mida näiteks hostvanemad ei näinud (sest nad olid orus). Ja see ilutulestik - WOOOOOOOOOOOOOOW. Raha on, mida lennutada. 16 minutit täiesti ebareaalset paugutamist, järjest kõik jooksis, ei mingeid apse ja kui ilus ilus ilus ilus.. Edasi siis jalutasingi ma koju, päeva peale sain kokku 15000 sammu, võis rahule jääda. 


Neljapäeval magasin hommikul mõnusalt pikalt ning siis olid küll esialgu muud plaanid, aga lõpuks sättisin ennast mingi aeg linna jälle, et seal siis süüa ja päevavalguses ka pilte teha. Millega ma mööda panin, oli ilm, sest väljas oli 30+ kraadi ja mul polnud kaasas mitte ühtegi lühikest riiet. Muidugi, ma poole tee peal tabasin end mõttelt, et lühikeste pükstega oleks sellist maad olnud üsna tüütu käia, sest need kerivad ennast kogu aeg üles (ja ma ilmselt oleks ka räigelt ära põlenud). Käisin vaateplatvormil, käisin kesklinnas, vanalinnas, käisin teisel vaateplatvormil, sillal, sõin vahepeal lõunat ka niksinäksi ja jõudsin pärast viite koju, tegin kiire powernapi ning poole seitsmest olin tööpostil.
Veidi enne keskööd mu töö lõppes ning tulin autoga Brüsselisse tagasi. 

Hüpates korra veel tagasi, siis teisipäeva õhtul toimus meil majapidu ja kui ma alguses olin hullult entusiastlik ja mõtlesin, et oo äge, siis sain üsna kiirelt aru, et see polnud mitte MEIE majapidu, vaid terve Brüsseli majapidu ja 2 tüdrukut meie majast olid kokku kutsunud 40 inimest sinna. Seltskond muidugi on tore, selle vastu ei saa, aga kui see seltskond ennast kanepist segi tõmbama hakkas, otsustasin mina, et aitab ka. Ma konkreetselt ei oska midagi teha selliste inimestega, nad on mingilt teiselt planeedilt ja ma pigem ei fänna seda. Igal juhul mina kutsusin Helerini, kes saabus enne ametlikku peoaega, aga enne tema tulekut meil oli veel kuuekesi õhtusöök ka koos. Igal juhul pidu oli meil kahel tore, rääkisime juttu erinevate inimestega ning peamiselt Jonathani ja tema sõbraga, sest ülejäänud kiskusid kuidagi gruppidesse ära ja kuigi vahepeal vestlesime nii mõnegi teisega, siis peamiselt olime neljakesi. Viimase trammiga läks Helerin koju ja mina ka magama, sest hommikul oli ees ootamas siiski tööpäev. Ülejäänud lõpetasid umbes viie ajal. 

Ees Romane, vasakult Marie, Oriane, Florence, Jonathan ja mina
Mina - Oriane - Helerin - Eva - Marie - Naylin

Mina - Florence - Eva - Naylin - Oriane - Marie - Jonathan
Lõpetuseks oleks vist paslik soovida kõikidele õnne, kes sel nädalal lõpetasid ja kuidagi läks nii, et enamik mu lõpetajatest tegid seda sel nädalal (okei, kolm tükki tegid seda lausa samal ajal). Hea, et ma Eestis polnud, sest ma poleks elusees välja mõelnud, kuidas olla kolmel lõpetamisel samal ajal. Siinkohal ka aitäh Karolinile, kes aitas mul Kellyle niivõrd armsa üllatuse teha, et see võttis silma märjaks nii temal kui ka minul. 

Niisiis, palju õnne Kadile riigiteaduste bakalaureusediplomi eest, Eterile sotsioloogia bakalaureusediplomi eest, Kasparile politseiameti omandamise eest, Kellyle õigusteaduse magistridiplomi eest ning Sirlele turunduse magistridiplomi eest. Ülivägevad olete te kõik!
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar