laupäev, 21. mai 2016

Polar A300 pulsikell

Olen nüüd enam-vähem kuu aega kasutanud pulsikella ja arvan, et olen piisavalt näinud, et üks eksperdilik hinnang anda. Mainin kohe alguses, et kui hakkasin pulsikellasid valima, käis esimesena mu peast läbi PolarLoop, sest see on lihtsalt nii nii nii ilus, aga samas osutus suhteliselt mõttetuks, sest see on siiski aktiivsusmonitor, mitte pulsikell. Lõpus oli valikus A300 ja A360 ning valik esimese kasuks osutus esiteks hinna pärast, kuna uuem mudel maksab ligi 100€ rohkem ning teiseks, A360 loeb pulssi randme pealt (ehk vööd pole vaja), aga mulle tundub, et ma olen selline vanakooli inimene, et tahaks ikka selle vöö ka enne trenni peale tõmmata. Lõpuks, kui ma need kaks kõrvuti panin ja funktsioone võrdlesin, siis ei leidnud ma mingist otsast põhjust, miks 360 eest 100€ rohkem maksta. Muidugi, eks alati on nii, et uusim mudel ongi kallim, aga ma arvan, et esialgu (kuna mul pole varem pulsikella kunagi olnud) on see väga väga hea valik ja olen väga rahul.


Minu meelest selle kella igapäevane kandmine innustab küll rohkem liikuma, näiteks minul on funktsioon, mis kisab mu peale, et hakka liikuma, kui ma olen tund aega paigal olnud. Magades ta seda ei tee, aga kui näiteks lesin diivanil ja olen tund aega raamatut lugenud või telefonis-netis olnud, siis küll kisab. Ja selle eest saab inactivity stampse ja ma olen neid kogunud kuu jooksul 12 tükki. Kui nüüd aus olla, siis kõik need 12 on tulnud tööpäevadel, sest kui laps vahepeal magab, siis ma olen ka üldiselt diivanil pikutamas. 

Üldiselt selle kuu jooksul olen saanud päeva keskmisteks sammudeks 7219 (ja tuleb arvestada, kui suurt hulka samme ta tegelikult lugenud ei ole), päeva keskmiseks vahemaaks 4.2km, keskmiseks kulutatud kalorite hulgaks 2438 ning keskmiseks aktiivseks ajaks päeva jooksul 4h27min.

Päevavaade: Näitab ära, kui palju aega on magamisele, istumisele, liikumisele, kõndimisele ja treeningule kulunud. Lisaks on ringdiagramm, kus on värvidega kirjas, kus täpselt mida tehtud sai. Need kolmnurgad on inactivity stamps ehk kui olen paigal olnud 60 minutit ja teinud mitte midagi.


Nädalavaade - näitab samamoodi aktiivsuse astmeid ning näitab nädala lõikes, mis päevad on aktiivsemad olnud ning mis on nädala keskmine aktiivsus. Lisaks on diagramm protsentidega, et on kohe näha, milline päev on aktiivsem olnud ning keskmine sammude, vahemaa, aktiivsusaja ja kalorite summa. 


 Kuuvaade - see on minu jaoks pisut liiga kirju, aga kui tahan vaadata, palju kuu jooksul trennis on käidud, siis on see mugav. Just selle parempoolse tulba tõttu, sest kõik need päevad, kus aktiivsus on 100% ja rohkem, on trennipäevad (okei, üks 93% on ka trennipäev, aga kuna ma ülejäänud päeva olin megalaisk, siis 100 ei tulnudki täis).Need konkreetsed pildid on võetud telefoniappist, sest minu jaoks on see palju palju mugavam, arvutiga ma ei ühenda seda peaaegu mitte kunagi, ainult laadimiseks. Seda sellepärast, et telefoniga ta ühendab ennast bluetoothiga ehk ma ei pea midagi muud tegema, kui selle sisse lülitama, arvutiga ühendamiseks tuleb kell käe pealt ära võtta, rihma küljest lahti võtta, juhtmega arvuti külge panna ja alles siis saab ühendada. Liiga keeruline minu jaoks.

Keskendudes kella headele ja halbadele omadustele, pean ütlema, et häid on tunduvalt rohkem ja ma olen tõesti väga väga rahul. 

Niisiis miinused:

1. Käekell ei loe samme, kui käsi on nii-öelda sundasendis paigal. Esimesena märkasin seda ükspäev, kui jalutasin pika maa käruga, telefon näitas samme pea 9000, käekell ainult 2400. Distants ei klappinud ka üldse, teadsin, et jalutasin tunduvalt rohkem kui paar kilomeetrit. Seega testisin teisel päeval seda uuesti ja nii oligi, kui käsi lükkab käru, siis kell samme ei loe. Teine, sama nõme olukord tekkis siis, kui vedasin kohvrit järgi, kui käekell oli käel, mis vedas kohvrit, siis samme ei lisandunud. Ma ei teagi, mis sellisel hetkel oleks lahenduseks, kas sammude lugemine GPSi järgi või siis panna see lugemine niivõrd palju kergemaks, et ta loeks ka sellises olukorras (või panna kell ümber jala ja näha välja nagu vanglarežiimil olev põgenik). 

2. Kui kell vahetab riiki, unustab ta automaatselt ära kõik selle, mis toimus samal päeval teises riigis. Ehk kui jõudsin kell 12 Iirimaale, vaatasin veel lennukis, et 30% juba olemas, aga Iirimaal läks see nulli ning Belgiasse tagasitulles oli täpselt samamoodi, lennukist maha tulles oli 68%, aga siis läks nulli ja kella appis näitas päeva skooriks 33%.

3. Vajab pulsi arvutamiseks pulsivööd, mis enamasti tuleb osta lisaks (mina sain komplektiga, emps on äss otsija). 

Plussid:

1. Töötab hästi - loeb ära pulsi, näitab treeningukestvust ja kella, loeb kokku kalorid, näitab läbitud samme ja distantsi, omab ajalugu varasematest treeningutest. Lisaks saab valida treeningutüüpi, kas lihtsalt jooks-kõndimine või jõutrenn, lisaks ujumine (mis pani mind mõtlema, kas see kell on veekindel?) ja muud ning kui ei suuda leida sobivat, saab panna other indoor või other outdoor ehk siis üleüldine sise- või välistreening. Mina Bodypumpiga kasutan strength trainingut ja Kayla kava tehes other indoor, sest seal on nii jõudu kui kardiot ja mulle tundub nii rohkem sobivat. Üldiselt ta vist peaks nagunii arvutama kaloreid südamelöökide järgi, mitte treeningrežiimi.

2. Aku kestab pea 2 nädalat. Ma ei tea, kas see jääbki nii või on alguse asi, aga praegu ma olen kestvusega küll väga rahul.

3. Lihtne kasutada. Olgu, esimesel õhtul ma hõõrusin ainult imestusest käsi kokku, sest juhtmeid oli palju, seletust manuaalis veel rohkem ja esimese hooga mõtlesin küll, et okei, ma tegelen, kui mul on rohkem aega. Edaspidi on lihtsam - laadida juhtmega arvuti küljes, andmed bluetoothiga telefoni, kus saab siis vaadata päeva-nädala-kuu lõikes tulemusi. 

4. Ilus soliidne välimus. Mul on valge ja see ei lähe üldse mustaks nagu võiks arvata. 

5. Äratuskella funktsioon. See hakkab vaikselt vastu kätt lihtsalt põrisema ja see on nii nunnu, et mul läheb hommikuti kohe tuju heaks. Katsetasin seda esimest korda, kui mu telefon 2 hommikut järjest ei helisenud ning tol hommikul nad küll äratasid telefoniga koos, aga ma ärkasin käepõrina peale enne kui telefon jõudis laulma hakata, seega äratab küll. 


Minu meelest on väga äge ja motiveeriv vaadata iga trenni lõpus, palju seekord kaloreid kulus. Üldiselt on nii, et lemmiktreeneritega pumpis kulub üle 600, tavalises pumpis 500 ringis ning ainult Kaylat tehes või jamal trennipäeval 400 ringis. Ja päeva jooksul ajab ta ikkagi ka liikuma, ma selle inactivity stamps hirmus alati kargan püsti enne kui see tund täis saab ja ta mu peale karjuma hakkab.

Aktiivse elustiili nimel!

PS LISA! Kui ma natuke pärast seda blogi kirjutamist googeldama hakkasin, sain teada, et osa inimesi paneb käruga jalutades kella ekraani osa (see must osa käib valge rihma küljest lahti) omale hoopis taskusse, et see samme loeks. Geniaalne, miks ma selle peale varem ei tulnud?

2 kommentaari:

  1. Ma tean, et kell pannakse ka jala ümber :). Mina ise panen lihtsalt kiirematel ja pikematel ringidel vöö peale. Nagunii tõuseb tempoga pulss kõrgemaks ja see näitab täpsemalt kilomeetreid ja kalorikulu. Jah, samme ei loe, aga distants ju läheb GPsi abil muidkui.

    Ise kasutan M400. Väga rahul. Neid ranmelt pulssi lugevaid andureid ei julge veel usaldada. Üsna katsetamise järgus asi ja vöö on kindla peale minek :).

    VastaKustuta
  2. Ma proovisin ka ümber jala, aga see tundus nagu vang oleks, kellel jälgimisseade küljes, haha!
    Aga jah, vööidee on ka hea, enam-vähem on ju teada, palju 10 000 sammuga distants olema peab. Aitäh hea idee eest!

    VastaKustuta