laupäev, 7. mai 2016

Bloggers Swap

Mingil hetkel hakkas Facebooki blogijate grupis ühe tüdruku väljakäidud idee hoogu koguma ja mina otsustasin ka osa võtta. Nimelt seisnes point selles, et iga blogija pani kokku 5 oma lemmikasja ning kaks blogijat siis omavahel vahetasid need „kotikesed“ ära. 

Mina tegin vahetuse Annega, kelle blogi on powerliftingbarbie.eee. Saime ühel päikepaistelisel päeval linnas kokku, tegime pisikese jalutuskäigu, õppisime teineteist ka pisut tundma ning vahetasime siis pakid ära. Pean tunnistama, et ma pole väga see inimene, kes meedia järgi kellestki arvamuse loob (või kes üldse arvamuse loob enne inimest tundmaõppimata), seega polnud ka minul mingit inim-Barbie suhtumist Annesse. Veel enam, et hakkasin tema blogi lugema juba tükk maad enne seda, kui ta kirjutas lihtsalt iluoppidest ja spordist ja muust sellisest. 

Niisiis, minu kotis Annele oli mu lemmik limonaad, lemmik müsli, lemmikriigi lipp, lemmik proteiinibatoon ja lemmik milka šokolaad. Üsna söögine tuli see, aga ma olengi suur söögifänn. Ma alguses tahtsin pizza ja sushi ka sinna sisse lükata. Anne tegi sellest ka video, mille leiab tema Facebooki seinalt (https://www.facebook.com/powerliftingbarbie/?fref=ts), 20.aprilli üleslaadimise kuupäevaga. 

Anne kott mulle sisaldas küll pisut rohkem asju kui viis, aga nagu ta ütles, tal oli asju kodus lihtsalt nii palju ja arvas, et võiks need ära anda. Nii sain ma endale elutee, mida ma küll juua ei jõudnud õigel ajal, juukseklambrid, münditasku, meigieemaldusrätikud, argaania juukseõli, silmaalustepadjad, paar testrit ning Kallose dušigeeli, mida pildil pole, sest see läks kohe kasutusse. Seega, väga kasulik kraam, mitu asja läksid kohe käiku ning tore oli ka Annega tutvuda. 


Meie vestlus oli üldse väga sisukas, rääkisime näiteks kooli- ja internetikiusamisest ja sellest, miks peetakse ebanormaalseks koolis üksteisele halvasti ütlemist või füüsilist vägivalda, aga peetakse täiesti normaalseks inimese sõimamist ja halvasti ütlemist interneti kommentaarides? Nagu Anne ütles, et tema kustutab negatiivsed kommentaarid lihtsalt ära, sest miks ta peaks laskma kellelgi oma kodu sodida (on ju blogijate jaoks blogid ikka nende kodud) ja nii ma mõtlesin, et mul küll eriti palju neid negatiivseid kommentaare ei ole, aga Ameerikas elamise ajal küll oli ja siis ma küll ei kustutanud neid, aga mõtlesin iga kord, miks keegi tahab nii halvasti öelda. Näiteks tuli kohe meelde kommentaar ühe blogi all, kus oli ainult üks lause „Issand kui paks see Zuri on.“ Zuri oli minu parim sõbranna seal ja okei, ta oligi kogukam, aga ta oli maailma kõige suurema südamega ja üliüliülitore inimene ja vähemalt mina ei mõelnud küll kunagi, et suht nõme ikka, et ta paks on, ma ei suhtle temaga enam. See inimene on ise nõrk ja nõme, et niimoodi kellegi kohta ütleb. 


Rääkisime ka muudel teemadel, sellest, kuidas meedia kujundab inimest ja kuidas kuulujutud algavad tühjast tähjast ja jõuavad lõpuks jumal teab kuhu välja ning rääkisime ka lihtsalt sellest, et tegelikult on ju elu ilus ja maailmas on piisavalt ruumi kõikidele inimestele (ja kõikidele blogidele), et negatiivsust võiks meie päevades olla lihtsalt veidi vähem. 

Aitäh Anne, laheda kingikoti ja mõnusa pärastlõunase aja eest!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar