esmaspäev, 4. aprill 2016

Küsimused-vastused 1

1. Mis on viimases sõnumis, mille kirjutasid ja kellele see oli?
- "Hommik. Sõbranna kandis raha ka ära. Ilusat päeva Sullegi!" ja hostemale oli saadetud.

2. Mis kell sa tavaliselt ärkad?
-  Tööpäevadel üldiselt 8 midagi, enne 8.30 tavaliselt. 

3. Kas sa kardad hilisõhtul üksinda jalutada?
- Viimase aja valguses küll jah. Üldiselt mitte. 

4. Mida sa teed, et lõõgastuda pärast pingelist päeva?
- Belgias olen hakanud veiniga lõõgastuma. Üldiselt muusika kuulamine või filmi vaatamine ka lõõgastab. Või kui pingeline päev on kestnud väga kaua, siis lähen otse kodus magama. 

5. Kus leidis aset su viimane suudlus ja kellega see oli?
- Mu toas, ühe silmarõõmuga.

6. Kas sa sattusid koolis tihti jamadesse?
- Otseselt mitte, ma polnud eriti paha laps koolis. Puudumised olid vabandatud, hinded olid enam-vähem korras ja joomise-suitsetamisega ei tegelenud. Küll aga olin ma meisterspikerdaja ja sellega oli jamasid üks koma kaks korda. 

7. Kas sa saad kergelt aru kahemõttelistest naljadest?
- Saan. Ma olen ise üsna tihti seltskonnas see, kes neid teeb.

8. Kas sulle on pakutud narkootikume ja kas oled keeldunud?
- Ei ole pakutud, seega pole pidanud keelduma.

9. Kas sa tarvitad narkootikume?
- Ei.

10. Kas oled kohanud kedagi, kes on pannud sind mõtlema ja nägema asju teisiti?
- Olen. Ma arvan, et olles elanud juba kolmes eririigis + kruiisilaeval, paneb iga inimene, kes on tee mu ellu leidnud, mind teistmoodi mõtlema. 

11. Ütle midagi veidrat, mis sind erutab.
- Ma vist olen nii igav, et mul ei tulegi midagi pähe. Sidrunilõhn erutab. 

12. Millele sa viimasel ajal oled palju mõelnud?
- Saatusele. Ja ennustaja sõnadele. Käisin 9ndas klassis ennustaja juures, kes ütles mulle midagi sellist, mis viimaste päevade valguses aina kerib mu peas ja pean ütlema, et mingil määral see isegi rahustab, aga samas olen palju hakanud mõtlema saatusele ja elule, mis on ettemääratud. 

13. Millal sa viimati hoidsid arvamuse enda teada ning surusid oma emotsioonid alla nii, et vältida vaidlust või konflikti?
- Hmm, ma ei ole eriti hea vaidluse ja konfliktide vältimisel. Praegu tuleb pähe, et viimati ma konkreetselt vältisin seda kruiisilaeval töötades, seal pidi ikka pidevalt keelt hammaste taga hoidma. 

14. Kas sa tavaliselt kallistad esimesena?
- Sõltub inimesest. Kui tahan, siis ikka, üldiselt mul savi, kumb alustab. Lihtsalt vahel on nii, et inimene pole mulle nii lähedane, et ma tahaks kallistada, aga tema arvab, et võiks. 

15. Kas sa oled südamlik inimene?
- Omadega jah. Oma sõpru, peret ja kalleid inimesi hoian ikka väga.

16. Kas sa suudad kerida omale ise suitsu?
- Ma kunagi nägin, kuidas Reio seda tegi, seega ma arvan, et suudaks. Rohkem on küsimus, et milleks, kui ma ei suitseta. 

17. Kas sul on tätoveeringuid? Kas tahad neid juurde teha?
- Ei ole, aga teha tahaksin.

18. Kas sa oled vaimselt tugev inimene?
- Ma arvasin, et olen. Ja kõik mu sõbrad arvasid ka. Aga tundub, et on teatud hetki, kus ma üldse ei ole ja mitte, et ma seda häbeneks, aga pisut hirmutav on küll ennast ka võõrana näha ja tunda. 

19. Kas sa oled füüsiliselt tugev?
- Tugevam kui tavaline inimene, 4-5x nädalas bodypumpi tehes lihtsalt lihased kasvavad.

20. Kas sa arvad, et sa oled hea inimene?
- No paha ma nüüd küll ei ole.

21. Nimeta üks asi, mida sa tahaksid praegu oma elus muuta.
- Võib-olla elukoht. Mitte, et mulle Brüssel ei meeldiks, aga mu unistus on elada kuskil mujal.

22. Mida sa enamasti hommikusöögiks sööd?
- Krõbinad piimaga.

23. Kas kõik väärivad tõe teada saamist?
- Mind on üleskasvatatud tões, et parem inetu lõpp kui lõputu õudus ja parem õudne vale kui valelik tõde. Seega, ma arvan küll jah. Oma sõpradega ma aeg-ajalt unustan selle ära ja kahetsen hiljem, aga üldiselt ma ikka paiskan kõik näkku ka, mida ma kellestki arvan. Kui ma see-tõttu pean mõnest inimesest ilma jääma, siis olgu, aga ma pigem olen aus.

24. Mis on viimane vale, mida ütlesid?
- Ma olen meistervaletaja, kui on vaja, aga praegu mul küll korraks lõi mõtte puhtaks. Eile valetasin ühele tuttavale, kes tahtis minuga välja minna, et ma olen Eestis ega saa, aga samas see on hädavale, sest ma olin eile teises meeleolus ja mul pole praegu uute tuttavate jaoks aega.

25. Nimeta kaks asja, mida on lihtsam teha kui tunnistada?
- Mulle tulid kohe pähe eneserahuldamine ja grupiseks. Haha, miks küll... 

26. Kui palju suhteid või flirte on sul elu jooksul olnud?
- Kahjuks olen ma sel alal koooooohutavalt aktiivne, seega mul pole õrna aimugi. Suhteid on omajagu, flirte ma ei suuda kokku lugedagi. 

27. Kui mitu südant sa murdnud oled?
- Oli aegu, kus ma olin kõik oma suhted ise ära lõpetanud, aga tänaseks päevaks on see olukord pisut muutunud ja mul on selle üle heameel, sest see kasvatab mind ka. Kui päris aus olla, siis arvan, et reaalselt olen ma murdnud ainult ühe südame, sest ta oli nii murdunud, et tahtis mu maja ka põlema panna pärast ja tegi muid lollusi, mida teeb ainult murtud südamega mees. Õnneks tänasel päeval me saame väga hästi läbi ja see on unustatud teema. Teised lahkuminekud on olnud pigem rasked, aga mitte nii, et ma arvaks, et ma olen kellegi südame murdnud.

28. Nimeta kolm asja, mis sulle enda juures meeldib.
- Aktiivsus, huumorisoon, enesekindlus

29. Kas sul on palju sõpru, kellega aega veeta või ainult mõned üksikud?
- Megapalju. Mul on kuidagi nii, et iga elusündmusega tuleb mu ellu keegi uus ja ma olen pigem keeper (-hoidja), seega nad kõik kipuvad jääma ka mu ellu. Arvestades, et mu lahkumispeol olid ainult kõige lähedasemad ja seal oli ka 20 inimest, siis noh, neid jagub. 

30. Mis on viimane film, mida sa vaatasid?
- Big Short. Ma ikka veel vaatan seda, nädal aega, iga päev vaatan natukene edasi. 

31. Millal sa viimati kinos või teatris käisid?
- Kinos käisin Brüsselis, ühel laupäeva hommikul, aga see võis küll mingi kuu tagasi juba olla, megaammu. Teatris ma vist käisin ilmselt empsiga, Salme Kultuurikeskus tuli kohe pähe, miski korteritükk oli, hunnik inimesi elas ühes korteris ja mingi möll käis hommikust õhtuni, äkki oligi segane seltskond nimeks. 

32. Kas õpid oma vigadest?
- Vahel. Aga mõnda viga teen uuesti ja uuesti ja uuesti ja ikka ei õpi.

33. Mida sa oled õppinud "valusalt"?
- Et inimene, kes pani mind tundma kõige paremini, tegi mulle lõpuks haiget kõige hullemini. Ma võin põhimõtteliselt öelda, et ta õpetas mind armastama ja elu nägema hoopis teise pilguga, aga tegelikult tegi seljataga rohkem haiget kui kõik mu ülejäänud suhted kokku. 

Ja teine asi, mida ma olen valusalt õppinud, on see, et enamik mu sõpru ei teeks mu heaks pooltki seda, mida mina nende heaks teeks või olen teinud. Kahjuks on see paratamatus, et olen nõnda hea südamega ja torman oma sõprade nimel kasvõi tulle. 

34. Mis paneb sind end vanana tundma?
- See, et aastal 2000 sündinud lapsed hakkavad vaikselt täisealiseks saama.

35. Milliseid keeli sa oskad?
- Puhtalt eesti ja inglise. Natuke saksa, vene, hispaania ja prantsuse keelt kah. 

36. Kui oluline on sinu jaoks privaatsus?
- Üsna. Ma küll kasvasin üles vendadega ühes toas elades, aga kuuendast klassist alates olen elanud alati oma toas, ükskõik kus, mul on alati oma tuba olnud ja ega väga ei kujuta ette küll enam, et peaksin seda jagama. Praegu jagan korterit ja see mind ei häiri, aga mul on seda oma nurka vaja, kuhu pugeda. 

37. Kas sulle meeldib tihti üksi olla?
- Õhtuti pärast tööd ja trenni on küll hullult hea olla üksi oma toas, täielikus vaikuses. Samas, ma ei vaja tihti üksiolemist, mulle meeldivad sõbrad (see on väga oluline, sest mulle meeldivad sõbrad, aga mitte inimesed). 

38. Mis on sinu lemmik lastenimed?
- Mia Nora. Mia on mu lemmiknimi olnud nii kaua kui ma mäletan ja teatud eluperioodil tuli mu ellu ka Nora nimi, kogemata ning siis avastasingi, et Mia Nora kokku on väga armas nimi. Ja poisi nimi on mul siuke muutuv, Tristan on üldiselt kogu aeg olnud, aga Kris Tristan ja siis Mikk Tristan ja siis Rasmus ja muud säärased. Aga mulle täiega meeldivad mu venna nimevariandid tema lapsele, olenevalt kas tuleb poiss või tüdruk, aga ma ei hakka seda praegu siin ära sõnuma. 

39. Mis rikub sinu jaoks vestluse ära?
- Kui mul hakkab igav. Kui inimese tekst muutub nii pealiskaudseks, et ma ei saa sellest enam midagi.

40. Mis on sinu arvamus teise võimaluse kohta?
- Ma ei usu üldiselt suhtes teist võimalust, aga mu parim sõbranna on mulle vastupidist väga edukalt tõestanud, seega võib-olla ma peaks seda arvamust muutma. Teist võimalust sõpruses, näiteks usalduse kadumine või mõne lolluse tegemine, ma usun, sest head sõbrad on nagu perekond, neid lihtsalt tuleb võtta nagu nad on ja vahel tuleb asju unustada. Eks me kõik teeme vigu, vigade suurus sõltub, palju tuleks uusi võimalusi anda. 

41. Kui sa saaksid valida ükskõik kelle maailmast, siis keda sooviksid õhtusöögile külalisena kutsuda?
- Jumala naljakas, aga mul tuli esimese asjana pähe Rein Kahro. Ta tundub nii lahe inimene olevat, et ma sööks iga õhtu koos temaga, haha. 

42. Kas sa sooviksid olla kuulus? Millises valdkonnas?
- Otseselt ei taha, ma Ida-Timoris sain tunda "kuulsuseelu" ja ma sain aru, et sellist elu ma ei tahaks. Samas ma tahaks olla näiteks tuntud kirjanik. 

43. Kas sa harjutad enne telefonikõnet teksti, mida edastada tahad?
- Kui ma helistan kuskile kindlasse asutusse, siis ma mõtlen küll enne läbi, mis mu küsimused neile on, et miski arusaamatuks ei jääks. Kui ma helistan sõbrale, siis ei. 

44. Millest koosneks sinu ideaalne päev?
- Vot siia ei oska ma küll ühte stampvastust tuua. Mu elus on nii palju ägedaid päevi olnud ja need pole isegi mitte sarnased olnud. Seal võiks veidi olla Kings Islandit, näiteks DiamondBack sõitu, veidi suhkruvatti, korvpalli, kino, muusikat, tantsimist, päikest ja helesinist vett ja mm.. palju sõpru võiks ka olla. Nii pikka päeva pole veel olemas, kuhu minu ideaalsed asjad ära mahuks. 

45. Kas sul on mingi aimdus, kuidas sa sured?
- Suren õnnelikuna, tehes midagi, mida ma armastan. Ennustaja sõnad. Ma päris mitu aastat oma pead ragistanud, mis see olla võiks ja kuna mul on lapsest saadik olnud mõte, et ma tahaks surra vees või et mu tuhk lennutatakse vette, siis viimasena kargas mu pähe mõte, et äkki kuna ma tahan vett ja kuna ma armastan kruiisilaevu, siis surengi kruiisilaeval. Karolin ütles, et ma filmiks seda, kui ma 90-aastasena üritan Crystali laevas 12ndalt tekilt alla hüpata ja saadaks talle, haha.

46. Nimeta kolm asja, mis sinul ja su kaaslasel on ühist?
- Mul polegi kaaslast. 

47. Mille üle sa siin elus kõige rohkem tänulikkust tunned?
- Oma elu üldiselt. Oma pere, oma sõprade, oma võimaluste, oma iseloomu eest. 

48. Kui saaksid muuta midagi seoses sellega, kuidas sind üles kasvatati, siis mis see oleks?
- Mul ei tulegi midagi pähe, mu vanemad tegid päris head tööd, kuigi ma kasvamise ajal alati nii ei arvanud. 

49. Kui sa avastaksid hommikul, et sul on üleloomulik võime, siis mis see oleks?
- Tahaks lennata, aga mitte eriti kõrgeeel ... 

50. Mida sa hindad sõprussuhtes kõige rohkem?
- Vastastikust austust ja "pea-ees-tulle-hüppamist." Samas, viimasel ajal ma olen märganud, et mulle on oluline, et mu sõbrad oleks olemas. Mul on selliseid sõpru küll, kellega me elame eri maailma otstes ja suhtleme harva, aga nad on mul olemas. Palju enam vihkan ma sellist iga-päevast mitte aja leidmist, et ma kirjutan näiteks sõnumi, aga vastus tuleb homme või üldse mitte. Kes tahab, leiab võimaluse, kes tahab, leiab vabanduse. 

51. Mis on sinu parim mälestus?
- Neid on nii palju, ma olen reaalselt 10 minutit mõelnud seda ühte ja ma ei suudagi välja mõelda. Ma arvan, et kogu USAs elatud aja võib sinna parimate sekka visata, sest see oli lihtsalt nii äge!

52. Milline on sinu halvim mälestus?
- Jälle saab USA selle punkti endale, sest see päev, kui ma sealt ootamatult koju lendasin, kriibib mu hinge siiamaani ja kui loen oma viimast blogipostitust selle kohta, kuidas ma koju tulin, siis isegi 2.5-aastat hiljem ajab see mind nutma. 

53. Millist rolli mängivad sinu elus armastus ja kiindumus?
- Üsna suurt. Mulle meeldib kõiki ja kõike armastada ja omasid hoida ja loomi armastada jnejnejne. Ma olen väga väga emotsionaalne ja suure südamega inimene. 

54. Millised suhted sul on emaga?
- Ma arvan, et võin julgelt öelda, et väga väga head. Me oleme nagu sõbrannad ja saame kõigest rääkida ja kuigi on hetki, kus ma talle ütlen, et eeeemaa Sa ei pea kõike teadma, siis ta lõpuks ikka teab, sest ta on Sherlock. Ilma naljata, me kutsume ka teda nii. Ma saan tema peale alati loota, tema saab minu peale loota, meil on usaldus ja armastus, nii et ma arvan, et päris hea seis on. 

55. Üks piinlik moment su elus.
- Praegu tuli meelde üks, kui käisime seltskonnaga suvel ujumas ja mul olid ujukad seljas ja nende peal oli väike seelik ja siis ootamatult hakkasid mul päevad ja see oli ikka tükk tegemist, et seda seelikut kuidagi peita, sest see oli helesinine. Lõpuks laenasin oma kutilt ta teksaseid ja päev möödus edasi viperdusteta. 

56. Kas Weekend või We love 90's festival?
- Ma vist olen rohkem 90ndate muusikaaustaja, kuigi mulle meeldib Weekendi massiivsus.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar