pühapäev, 21. veebruar 2016

Harakapesa

Tavaliselt, kui me Raplas korvpallil käime, oleme me käinud pärast mängu söömas Meie Pubis. Kuigi me suhteliselt iga kord mõtleme, et see pole üldse lahe enam, on probleem sisuliselt selles, et seal polegi muid kohtasid. Viimasel korral aga teel Raplasse ütles emps autos, et üks tema töökaaslane soovitas tee ääres olevat kohta ning pärast mängu me oma sammud sinna seadsimegi. 

Kohvik-pubi Harakapesa ei jää tee ääres märkamatuks, oma rohelise värviteemaga on nad vägagi silmapaistvad. Oma kaasaegses köögis püüavad nad valmistada igale maitsele midagi meelepärast – kes soovib kodusemat rooga, kes hõrku lamba karreed. Päeva alustatakse värskelt jahvatatud kohvi ja korraliku hommikusöögiga, kiirel lõunal pakutakse erinevaid lõunasööke ning õhtuti oodatakse külalisi pikemaid õhtusööke ja magustoite nautima. Klienditeenindajad õhkavad soojust ja rõõmu ning välimuselt sulanduvad nad tagasihoidlikult tervikusse – väike must kleit killukese rohelisega.


Minu poolt kohe esimene kiitus välimusele. Ma olen ka varem maininud, et mulle meeldivad pisiasjad ja nii näiteks oli neil lae all suur harakapesa, laudadel rohelised laudlinad ja lilled, menüü väga omapärane ja vaeva nähtud. 
Teine kiitus läheb muidugi toidule. Siin tuleb tegelikult mitu kiitust. Esiteks, mulle meeldis see, et lauale toodi kannuga vesi seda tellimata ja et toodi soojad kuklid maitsevõiga. Oi-oi-oi, kui hea see oli! Teiseks, hinna ja kvaliteedi suhe on i-me-li-ne! Praed on väga suured, näiteks mina võtsin prae lausa lastesuuruses, et ma jõuaks süüa ja ka siis oli see üpris raske. Proovisime ära nii salati, pannkoogid, burgeri kui ka liharoa ning jäime kõik väga väga rahule. 


1. Kanasalat mango-tšillikastmega - 4.50€. Kui muidu oli salat väga maitsev, siis ainsaks probleemiks jäi see, et seal oli sibul sees ja seda palju. Menüüs seda kirjas polnud ja ei osanud kahtlustada ka. Õnneks emps on hea nokkija ja sai kõik kätte, aga elamus oleks kindlasti olnud ilma nendeta parem.

2. Pannkoogid (erineva sisuga) - 4.50€. Lisaks on värske salat ja maitsev kaste. Pannkoogi sisse oli paksult kraami pandud, kõhu sai ikka korralikult täis. 


3. Harakapesa šnitsel kukeseenekastme ja praekartulitega - 9€. Jällegi boonuseks suur hunnik värsket salatit, mis paistis neil olevat pea igal roal (mis polnud salat või burger). Maitses hästi ning ports oli suur.


4. Veiselihast burger friikartulitega (lasteports) - 5€. Ma lihtsalt pean mainima, et see tohutu ports oli just nimelt lastemenüüst võetud ja täiskasvanutel on samasugune toit, aga ilmselt siis veel suurem. Mina ei tea, ma ei tea ühtegi last, kes jõuaks selle hunniku ära süüa. Maitses aga suurepäraselt!

Kui nüüd aga veidi vinguda, siis meie teenindaja kahjuks ei olnud eriti tasemel. Selles mõttes, et alguses tuli ta ruttu, teenindas, tõi asjad, kõik korras, aga siis tema huvi kadus. Ei saanud me lisajooki tellida (sest ta lihtsalt ei tulnud köögist välja), hüppasime ja kargasime, käisime leti ees, mitte midagi ega saanud me ka maksta, sest keegi ei tulnud enam lauda küsima, kas me sooviks näiteks magustoitu või maksta või muud säärast. Lõpuks seisime leti ette ja pisut oodates saime makstud. 

Siiski ühe kiituse annaksin ma veel WC eest, sest kuigi neid oli vaid üks kummalegi soole ja me omavahel arutades jõudsime järeldusele, et suurema ürituse korral võib see probleemiks saada, oli see üks tõesti ilus. Maitsekalt sisustatud, suure maast-laeni peegliga (no superkoht selfiede tegemiseks) ja mis peamine - väga väga puhas!


Mul on heameel, et Raplamaa inimesed on saanud endale veel ühe laheda koha ja Kohila ei ole ju eriti kaugel ei Tallinnast ega Raplast. Koht on hetkel veel üsna uus, restorani kohta ning ma pole kindel, kas ja kui palju kliente neil on, aga meie sealoleku ajal käis inimesi küll sisse-välja ning ma loodan, et neil läheb ka edaspidi hästi, sest meie plaanime küll tagasi minna. Arvestades, et neli inimest said kõhu täis ja kurgu kastetud ning arve oli 28€, ei tekkinud kahtlustki, et uus top5 olev söögikoht on leitud. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar