reede, 22. jaanuar 2016

Toitumiskava ja trennid

Kui ma oktoobris trenni tegema hakkasin, tegin ka kehaanalüüsi, kus absoluutselt kõik näitajad olid nii metsas, et ise ka ei usu. Ja siis hakkasin ma vaikselt trennis käima, natuke rühmatrenne, natuke jõusaali, nauke ujulat. Detsembri alguses tegime mulle treeneriga mõõdupäeva, 7.detsember ja esimesed numbrid kirja ka said. Järgmine mõõtmine oli nädala pärast, 14.detsember ja siis edasi oleme mõõtmist teinud kahe nädala kaupa. Treener oli siiamaani rahul, sest mõõdud vähenesid ja pärast jõule üllatasin teda lausa hunniku kadunud sentimeetritega, mis teda väga üllatas, aga ka rõõmsaks tegi. 

Kui nüüd pühapäeval aga uuesti kehaanalüüsi tegime ja treener tulemust nägi, ohkas ta sügavalt ja ütles mulle, et on minu lihaste arenguga meeletult rahul, aga kui ma ei hakka toituma nii nagu tema tahab, ei ole sellest mitte mingisugust kasu. Ja ma tean seda. Ma ajan oma jonni kogu aeg, sest minu kõige suuremaks probleemiks ei ole mitte tervislik toit, vaid aeg. Ta korra üritas mulle kellaajaliselt paika panna, millal ma mida sööma pean, aga see lihtsalt ei toimi. Mu tööpäev lõppeb vahemikus 17-19 (ja see selgub jooksvalt), mu hommikud algavad vahemikus 6-8, mu lõunad kõiguvad 12-15 vahel. Kusjuures seda kõikumist ei tee ma ise, vaid minu töö, seega katsun ma lihtsalt süüa midagi, mida ma sel hetkel kätte saan. 

Pühapäeva õhtul oli aga meel kurb, sest lihaste kasvu näen ju ise ka, jõu suurenemist märkasin trennis juba ammu, aga ma tean ka seda, et mingist kaalulangetamisest ei saa sellises olukorras juttugi olla. Seega ma otsustasin, et saagu, mis saab, mina hakkan toitumiskava jälgima. Esimesel hommikul olingi ma väga tubli, tegin omale Erik Orgu kava järgi munaputru juustu, basiiliku ja värske salatiga. Mind üllatas kaks asja - esiteks, et ma viitsisin endale süüa teha (ma pole elus endale süüa teinud hommikuti, olen alati krõbinaid söönud) ja teiseks, et mulle maitses ja ma jaksasin selle ka ära süüa. Rääkimata täiskõhutundest väga pikka aega. Vahepalaks sõin banaani, lõunaks sõin küll pastat, aga no vähemalt mitte Big Maci, eksole. Teiseks vahepalaks sõin jälle banaani ja siis läksin arsti juurde, kus selgus tõde - antibiootikumi kuur ja 10 päeva ei mingeid piimatooteid. Ei kohukesi, ei juustu, ei kodujuustu, ei piima, mitte midagi. Isegi jäätist ei saa. 

Seega esialgu jääb toitumiskava mul tahaplaanile, näpuga järje ajamine ei toimi hetkel, kus ma pean üritama hakkama saada 0 piimaga. Mitte niisama nalja ega kiusu pärast, vaid konkreetselt olukorras, kus ravikuur on mõttetu, kui probiootikumid antibiootikumil mõjuda ei lase. Seega, üritan tasakaalukalt ja tervislikumalt, aga järge ei aja. Sellega alustame uuesti siis veebruarist.  

Mis puudutab aga trenne, siis hetkel olen lasknud režiimis 1 puhkepäev - 6 bodypumpi päeva ja jälle 1 puhkepäev ja 6 bodypumpi päeva. Eelmisel nädalavahetusel tundsin pärast trenni, et põlved on kuidagi hellad, täiesti nagu ärapõrutatud (mul vahepeal oli sama probleem asfaldil jooksmisest) ja valusad. Jätsin esmaspäeva vahele, proovisin teisipäeval uuesti ja valu veidi oli, aga mitte enam nii hull. Seega proovisin nüüd sel nädalal, kas järjest käimine toob valu tagasi või jäi ühekordseks ehk üritasin trennis käia üle päeva. Esmaspäeval ei käinud, teisipäeva lõunal käisin, kolmapäeva õhtul käisin, neljapäeval ei käinud, reedel ehk täna lähen lõunal. Pean tunnistama, et põlved on endiselt hellad ja kusjuures, ei anna tunda mitte trennis, vaid hiljem, argipäevastes toimetustes ja sellises lihtsas asjas nagu trepil kõndimine.


Üldiselt peaks vist hakkama mingeid rahulikemaid asju tegema vahepeale, sest see bodypump just eriti lihtne trenn ei ole. Õnneks ma olen suutnud oma Myfitnessi armastusega hunniku sõpru ka sinna klubisse vedada, seega treeningpartnereid ja ideid jagub. Näiteks järgmisel nädalal lähme me proovima Brazil Butt Lift trenni.

Sarnaselt detsembrile tegime sõpradega ka jaanuaris trenni challenge'i, kus sel korral on juba 15 inimest ja kusjuures, kahel neist on juba tänaseks 15x koos. Nii lahe, see tekitab täiega motivatsiooni, vähemalt minul endal küll. Eelmine kuu käisin viimased 7 päeva järjest, sest muidu poleks 15 täis saanud. Ja lisaks on mul ka sõbrad, kes oma toitumist jälgivad ja minu oma ka ja sel nädalal olen ma eriti tubli olnud, ei mingeid snäkke ja rämpsu ja piimatoodete vältimisega olen ka üldiselt hästi hakkama saanud. 

5 kommentaari:

 1. Proovi liikuvamat bodycombat, hea rasvapõletus ja mõnus energiline trenn ja vahelduseks võid teha ka bodybalancet, mis tugevadab sisemisi lihaseid ;) Minu arust liialt palju lihastreeningut nädalas.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mul kipub süda pahaks minema, kui pulss liiga kõrgeks läheb. Sellepärast olen alati BodyCombatist ja BodyAttackist ka kaugele eemale hoidnud. Bodybalance on ülimõnus trenn, seda ma olen teinud.

   Ja ma olen täiesti nõus, sellepärast ma abi küsingi, ma ei leia motivatsiooni teistesse trennidesse minna, mulle nii meeldib see BodyPump.

   Kustuta
 2. Aga pildil on muutust näha ju küll.

  VastaKustuta
 3. Toitumine on siiski (kahjuks) totaalne rasvapõletuse/kaalulangetuse A&O. Mina teen endale igapäev tööle hommiku-ja lõunasöögi kaasa, mis tagab lahenduse ükskõik mis kell hommiku-või lõunasöök kätte jõuab. See võib tunduda tüütu aga rütm tuleb väga kiirelt sisse ja hiljem enam teistmoodi ei oskagi. Tagad sellise teguviisiga tervisliku toitumise igaks päevaks. Ehk on abiks, siin on link minu kunagisest kaalulangetusest ja toitumisnippidest/retseptidest : http://liisajutustamised.blogspot.com.ee/search/label/trenn

  Trennigraafik on sul väga tubli aga nii suure koormusega võivad tekkida kiirelt ka vigastused, milledest taastumine on tõeline piin. Soovitan jätta kas 2 puhkepäeva nädalas või siis teha vahelduva eduga erinevaid trenne, et mitte panna 6 päeva nädalas koormust koguaeg samadele lihasgruppidele ja liigestele.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Toitumise kohapealt olen täiesti nõus, tean seda ise ka, aga olen vist lihtsalt nii nõrk selleks. Hommikusöögi söön ma kodus ära, lõunasööki oleme ka nüüd hakanud töökaaslasega harjutama, et käime väljas, sooja toitu söömas ja esialgu see töötab, enam-vähem samal kellaajal iga päev. Õhtusöögiga ongi kõige keerulisem, mu treeneri sõnul ka, kuna ma käin hommikuti enamasti trennis ja päev algab kell 6, peaks ka õhtusöök olema enam-vähem kell 17, aga sellisel ajal ma seda kindlasti ei saa ja kui ma lõunal hästi söön, pole mul õhtuks üldse kõht tühi. See on see suurim murekoht.

   Aga aitäh blogi eest, vaatan kindlasti üle :)

   Kustuta