esmaspäev, 7. detsember 2015

Butterfly Sushi

Ühel sombusel laupäeval otsustasime Karoliniga, et proovime selle kurikuulsa Butterfly Sushi ka ära, kuivõrd siin juba mõned kiitsid, et see parem kui Sushi Plaza. Ma olen Sushi Plaza truu fänn olnud algusest peale ning ma ei naudi mitte ühtegi teist sushit nii väga, ilma naljata, seega selline kommentaar oli minu jaoks lati väga kõrgele ajamine ja nii me sinna läksimegi.

Esimene hetk oli palju lubav, nii minu kui ka Karolini jaoks. Koht ise on ilus, teenindajad olid sõbralikud, teenindajate tööriietus väga lahe (kuigi seelikud pikematel tüdrukutel pisut liiga lühikesed), atmosfäär oli tip-top, menüü kena. Teenindaja tuli meie lauda kohe, soovitas pisut menüüst meile erinevaid rulle ning me otsustasime tellida teed, mille kohta ka teenindaja väga palju infot andis ning kaks rulli, küpsetatud ja küpsetamata - lõhega.


Teed toodi lauda, teetass oli ilus, tee maitses hästi, suhkur, sidrun, kõik jutud toodi kaasa, väga luks värk. Hakkasime juba kohta päris heaks pidama.


Üks, mis mind väga häiris, oli see, et kokk tegi sushit põhimõtteliselt meie kõrval. Meie vahe oli umbes pool meetrit. Tean, et on ka selliseid kohti, kus inimesed vaatavad kokka töötamas ja see on väga lahe, aga Butterflys see ei olnud eesmärk ja nii tundus see mulle pisut ebahügieeniline. Pluss see, et kokk kuulis iga meie sõna ja meie iga tema vestlust.

Karolin võttis eelroaks vetikasalati, kus meile arusaamatul põhjusel oli hunnik redist, aga naersime omaette, et no ju taheti siis rohelisele veidi värvi anda. 


Olgu, toodi siis kaks rulli lauale. Tükke on seal 8, Sushi Plazas on 10. Meil oli siis lõhetempura ja küpsetatud lõhe-kurgi-kreemjuustu rull (Philadelphia). Kaetud oli ilusti, taldrik-kujundus, kõik tip-top. Kui me siis neid aga proovima hakkasime, jäime mõlemad vait. Proovisime kumbki siis teist ja olime uuesti vait. Karolin ütles tabavalt, et ei oska isegi öelda, kumb kehvem on. Olgu mainitud, et me oleme supersuured sushisõbrad ja sööme ikka 15-20 tükki korraga ja tollel korral tellisime kahepeale 16 tükki ja viisime 5 tükki veel koju Alvarile, sest me ei suutnud rohkem neid sisse vägistada. Lõhetempura tükki võttes jäi taldrikule veel konkreetne õlilaik ning Philadelphia sushi seest oli kala raske leida, seal oli viis kilo kreemjuustu. Igas tükis. Lisaks ei olnud riis selline pehme ega sushiriisi moodi, vaid tundus, et sel õhtul sai otsa ja toodi Kaubamajast suvalist pikateralist riisi. 

Esialgu oli mul plaan, et kui hea on ja neist kõht tühjaks jääb, proovin ära ka selle kilusushi, mida Marimell oma blogis kiitis, aga ütlen ausalt, ei olnud eriti tahtmist pärast nii kehva kogemust. Kui palusin Karolinil ühe lausega öelda, mis ta asjast arvab, vastas ta mulle: "Aga ma ikkagi võrdleksin sealset tempurat kehvade friikatega, mis tilguvad õlist ja ei saa mainimata jätta ka pikateralist kehva riisi."

Lõpetuseks ütlen, et me ootasime 40 minutit teenindajat, kes märkaks, et me oleme lõpetanud ja soovime arvet. 

Ilmselt ühel korral lähen ma sinna veel, nimelt klubi üle tsekkima. Sushit aga tellin edaspidi SushiPlazast, kust ma tean, et saan kõhu täis ja maitse on hea. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar