reede, 1. jaanuar 2016

2015

Kuivõrd uus aasta number, järjekorras juba 2016s on ukse taga, on aeg teha kokkuvõtted sellest hullust 2015ndast aastast, mis mul oli. Vahel, kui ma mõtlen terve aasta peale tagasi, mõtlen ja imestan, kelle elu see ometi oli, sest minu oma küll ei olnud. 

Algas aasta rahulikult uues töökohas, Marketingi Instituudis, kus mind võeti kiirelt omaks ning kogu seltskond kasvas ikka väga mõnusaks sõpruskonnaks. Kevade poole tegime ära suure ürituse Tallinn Marketing Week ja mina pidasin oma sünnipäeva, mis ei jäänud alla mitte ühelegi varasemale ja kus mängisime põnevaid mänge, mida ma terve ülejäänud aasta ka teistele jagasin, sest need pälvisid palju kiidusõnu. Mu päris sünnipäev oli üldse väga väga nunnu, nii paljud sõbrad tegid üllatusi ja nägid vaeva, sain palju kinke, kooki, õhupalli ja paljupalju kallistusi. 

Juunis tegin ma järgmise suure sammu oma elus ja läksin salaja kruiisilaevale tööle. Mult on palju küsitud, kuidas mu sõbrad reageerisid ja ütleme, et oli seinast seina. Oli neid, kes minuga suurest vihast ei rääkinud tükk aega, oli neid, kes said kurjaks, et ma ei öelnud ja oli neid, kes naersid ja ei suutnud ära imestada, et ma päriselt ka niimoodi ära läksin. Ja siis muidugi see laevaelu. ÜÜÜÜÜÜLIILAHEE! Kogu see reisimine, kõik need inimesed, üritused, kogemused ja üldse, lihtsalt nii lahe. Kuigi ma jätkuvalt ütlen, et see töö polnud minu jaoks, siis laev oli kindlasti. Nii lahedat elu polegi mul kunagi olnud (kuigi Ameerikas elatud aeg on tihedalt kannul) ja see kindlasti ei jäänud ka viimaseks laheduseks, ilmselt 2016s aasta toob ikkagi kaasa veel mõne laevalepingu. Või vähemalt mõne välismaise töö. 

Koos CityMotorsiga tegime ära ühe aktsiooni, mille raames sõitsin ma mõne aja mööda linna ringi Twingoga, mis oli imearmas auto ja kui tegemist ei oleks jälle prantslasega, ostaks ma selle endale kohe. See lihtsalt oli nii armas ja nunnu ja mugav. Lisaks käisin ma ka esimest korda ExitRoomis, kuhu Merlin mu kaasa vedas ja vot see oli ka tõsiselt äge. Kui ma oleks läinud kellegagi, kes pole kunagi käinud, oleks ilmselt väga blank olnud, aga kuna seal olid kaks tüdrukut, kes olid enne käinud, siis nemad tegid otsa lahti ja läks libedalt. Sel aastal astusin ka MyFitnessi piinapinki, aasta esimeses pooles kasutasin koduklubina Solarist ja käisin õhtuti, aasta teises pooles hakkasin tubliks ja käima hommikuti ning kõikides klubides. Nii saingi ära proovida ruumid nii Rocca al Mares, Kristiines, Virus, Lasnamäel kui ka Tartus. 

Septembris läksin tagasi tööle Marketingi Instituuti, kus minu tööülesandeks oli Mentorklubi projekt, mis mulle väga meeldis. Selles mõttes, et sõitmist oli palju ja kiunu samuti, aga see kuidagi sai nii omaks, minu oma projekt, minu omad inimesed, koolitajad ja mentorid. 

Filmiaasta oli lihtsalt suurepärane. Kirja sai 33 filmi (ilmselt mõni on ka puudu). Sel aastal oli see suurepärane just see-tõttu, et filme oli palju ja filme oli palju ka häid. Kui eelmisel aastal Top5 tegemine oli üsna lihtne, siis sel korral ma nii ei oskakski. Otsustasin, et teen lihtsalt nimekirjas boldiga need filmid, mis mulle meeldisid ja mida veel vaataksin.

1. Love
2. Must alpinist
3. James Bond – Spectre
4. Marslane
5. Kõnd
6. Vasakukäeline
7. Magic Mike XXL
8. Nagu hunnik õnnetust
9. Teistega voodis
10. Eakas algaja
11. Programm (Lance Armstrongi film)
12. Everest
13. Labürindijooksja – Põlenu katsed
14. Ristunud teed (The Longest Ride)
15. Ole tugev (Get Hard)
16. See jälitab Sind (It Follows)
17. Kiired ja vihased 7
18. Kingsepp
19. Fookus
20. Ameerika Snaiper
21. Kõiksuse teooria (Theory of Everything)
22. Metsik (Wild)
23. Loll ja lollim 2
24. Ma ei tule tagasi
25. Paranormal Activity
26. Minions
27. 50 Halli Varjundit
28.  Ted 2
29.  Earl, mina ja surev tüdruk
30.  Puhkus
31.  Self/Less
32.  Seks, narks ja aisakellad
33.  Krampus

Reisida sain ma oma töö tõttu ikka megalt. Riike käisin läbi tervelt 21 ja nendest uusi oli 9 - Jamaica, Indoneesia (Bali), Singapur, Ida-Timor, Portugal, Maroko, Põhja-Iirimaa, Šotimaa, Malta ja Wales. Ma arvan, et päris hea saak. Muidugi ei saa jätta mainimata meie pere reisi Timorisse, kus üks mu vendadest otsustas abielluda ning meie teise vennaga reisisime see-tõttu esimest korda Aasiasse. Väga lahe kogemus! 

Uusi kohti avastasin samuti omajagu, käisin teatrites ja kohvikutes, kultuurikeskustes, külalistemajades, hotellides. Kuivõrd see list läheks megapikaks, panen siia sisse ainult need kohad, mis said Eestis läbikäidud. Boldiga jälle need kohad, mis meeldisid. 

Restoranid, kohvikud:

1. Basiilik
2. Butterfly Sushi
3. Berliini Trahter
4. Restoran NYNY
5. Restoran Liisu Juures
6. Butterfly Lounge
7. Tokumaru Ramen & Sushi
8. Kohvik Wabadus
9. Kochi Kohvituba
10. BurgerKing - pole küll Eestis, aga see minu jaoks nii suur asi, et ma alles nüüd sinna läksin.

Spad: 

1. Lavendel Spa ja Cafe
2. Viimsi Spa
3. Aqva Spa (Rakveres)
4. Aqua Spa (Tallinnas)

Klubid: 

1. Maasikas
2. Atlantis
3. Butterfly Club

Suuremad üritused:

1. Korvpalli EM Riias
2. Mans Zelmerlöwi kontsert
3. Pulmad Ida-Timoris

Tegelikult tegin ma 2015ndal aastal ka ühe lolluse, mille tagajärgi saab (või ei saa) näha 2016ndal aastal, seega sellest hetkel pikemalt ei räägi, see tuleb järgmise aasta kokkuvõttesse. 

Sõin esimest korda heeringat. See on jälle suur suur saavutus.

Ma arvan ka, et selle aasta sünnipäev oli mul siiamaani parim, mis olnud on. Mul oli nii palju kinke, üllatusi, sõpru, isegi BabyBack kinkis mulle tasuta koogitüki küünlaga. Töökaaslased üllatasid, sõbrad üllatasid ning paar päeva hiljem toimunud sünnipäevapidu oli ka lihtsalt nii meeldejääv, et mul tuleb tükk tegemist, et oma 25nda aasta tähistamisega see üle teha.

Aasta lõpus sai mu sõbranna ka kauaoodatud põnni, seega lisaks pulmadele, oli minu elus ka üks sünd.

Aasta sõpradeks nimetan Alvari ja Karolini, sest just nemad teavad, mis nad tegid.

Kokkuvõttes võib öelda, et aasta oli väga edukas, inimesi tuli ja läks, inimesi jäi, reisisin hullult, töötasin erinevates kohtades, vaatasin pealt, kuidas mu vend Timoris abiellus ning tegin kõike, mida tahtsin, mõeldes, et ma elan ainult korra ja ma ei taha mõelda surres, et damn, miks ma ei teinud üht või teist. 

Ütleme nii, et 2015s aasta lõi lati väga kõrgele 2016nda aasta jaoks ning ma olen väga põnevil, mis uus aasta toob. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar