teisipäev, 10. november 2015

Trennist, kaalust, söögist ja äppidest

Minu elu laeva peal jättis veidi jälgi ka kehale ja kuigi ma nägin seda juba laeva peal mingil määral, ei olnud mul eriti jõudu ega jaksu seal trenniga tegeleda, sest koormus oli suur ja vabaaeg kulus kuskile mujale. Niisiis, tulin koju tagasi augusti lõpus ja võrreldes maiga, mil veel trennis käisin, oli kaalu juurde tulnud 3,5kg.

Alustasin uuesti trennidega 10.10. Seekord ostsin ma endale Myfitnessi kaardi hommikuks, sest praktika on näidanud, et ega ma tööpäevadel pärast tööd ei jaksa ega lähe, sest siis on palju muud teha. Pigem arvasin, et tark oleks oma unetunde vähendada hommikul (ja pikendada õhtul) ning üldse oma elu režiimi saada.

Nagu teada, siis oktoobris jõudsin ma käia 5x, siis läksin reisile ja novembris on umbes sama seis, et jõuan umbes 7x, siis tuleb jälle reis peale, aga mis seal ikka, detsembris võtan asja rohkem käsile. Eesmärgiks oligi saada oma keha režiimi, varem magama, varem üles ning trenn muuta enda jaoks lõbusaks, mitte kohustuseks.

10.10 -  Esimesel päeval trennis keskendusin alustuseks ujumisele.
- Ujusin 100m konna,
- 100m selili ja
- 100m konna.
Kaela ja käelihased hakkasid veidi tunda andma, aga üldiselt ära ei väsinud, mis on uskumatu, arvestades, et maikuust saadik polnud teinud mitte ühtegi trenniliigutust.

11.10. - Mõtlesin alguses, et jooksulindile ei lähe, et ei hakka nahka märjaks ajama, aga nagu ma sinna lindile astusin (et veidi jalutades sooja teha), tuli jooksusamm sisse ja ootamatult suutsin ära joosta lausa 9.5km/h kiirusega terve kilomeetri. Arvestades, et kevadel, kui ma kõvasti trenni tegin, suutsin sellise kiiruse alles lõpus saavutada ja mõneks minutiks, olin enda üle väga uhke. Vana rasva pealt on eriti mõnus trenni teha, kui on näha, et vastupidavus on hea. Seega ma kõndisin veel paar minutit, kokku tuli 10 minutit lindil ja olla oli erakordselt hea.
- 1km jooksu 6.30min.
- Masinatega 3x 12x 20kg rinnalihaseid,
- 3x 12x 60kg jalalihaseid lahti-kokku (surudes kokku)
- 2x 12x 50kg jalalihaseid kokku-lahti (surudes lahti). Selle viimasega tekib mul alati alakõhtu mingi hull valu, see-tõttu ka väiksem raskus ja vähem kordi, edasi lihtsalt nii valus.
- Tegin ka veel kõhulihaseid 2x10x
- 5kg kettaga väljaaste kükke 12x kummagi jalaga
- 10kg kettaga 12x kükke.


12.10. Trenni ei läinud, kuna eelmisest õhtust olid lihased nii valusad ja liikumine väga vaevaline. Alguses plaanisin küll õhtul minna, aga aimasin, et siis hommikuks jälle energiat pole, seega jätsin vahele.

13.10. - Ronisin kohe suure hurraaga jooksulindile ja tegin jällegi sooja, seekord 11 minutit. Jooksin 1km 8.5km/h tempoga, viimased 150m panin 9.5km/h kiiruseks. Tundsin, et pigem tahaks valutavad lihased uuesti soojaks saada, et ülejäänud trenn mõnusalt mööduks. 
- 1km jooksu 6.59min
- Rinnalihased 2x12x25kg (1 seeria vähem, aga raskus 5kg rohkem)
- Kõhulihased 2x12x25kg (Uus asi, eelmine kord tegin ilma raskuseta)
- Pukilt käte abil jalgade üles tõstmine 2x5x (Uus asi ja maailma kõige võimatum mu jaoks, mu käed on lihtsalt nii makaronid)
- Seljalihased masinaga 2x12x35kg (Uus asi, pika toru ülevalt alla tõmbamine selja taha)
- Jalalihased kokku 2x12x60kg (1 seeria vähem, kuna täna oli 2x seeriad)
- Kükid 10kg kettaga 2x12x (1 seeria rohkem!)

Enesetunne pärast trenni väga väga hea, hoolimata sellest, et ma pole hommikuinimene ja mulle ei meeldi ärgata ega hommikul hullu trenni teha, tundub, et see ikkagi veidi on minu jaoks. Kaal esimese päevaga võrreldes juba kilo vähem!
13.10

14.10. - Kaal seisab, ei teagi, kas see nüüd hea või halb. Pigem tahaks maha saada, aga no, nii kaua kui ei tõuse, on ka hästi. Täna olin trennis juba veidi pärast seitset. Kui hommikul 6.30 kell helises, mõtlesin tõsiselt allaandmise peale, no mitte miski ei suutnud sundida mind ärkama ja trenni minema. Samas, ma teadsin, et pärast on mul nii hea olla ja mul on hea meel, et ma läksin, seega läksin. Ja tore oli, et läksin.

Seega tänase trenni tulemus:
- 1km jooksu 6.46min
- Rinnalihased 3x12x25kg, seeria rohkem kui eile
- Kõhulihased 3x12x25kg, jälle üks seeria rohkem
- Kükid 3x12x10kg kettaga. Kolm seeriat ilma naljata, valuta ja väsimuseta, juhhuuu!

Teist päeva järjest tekib mul imelik peapööritus ja kehva olek, kui ma kükke teen. Eile tundus, et asi oli selles, et liikusin kiirelt üles-alla, täna proovisin aeglasemalt, aga ikkagi veider. Võib-olla asi selles, et hommikul iga minut hinnas ja teen väga intensiivselt, aga võib-olla ka miski muu jama. Ei tea, proovin siin mõned päevad veel ja vaatame, kuidas siis läheb.


16.10. - Käisin esimest korda Lasnamäe Myfitnessi proovimas. Üsna huvitav, ümberringi olid ainult venelased, aga ega see minu trenni ei sega. Lihtsalt uudne.

Tegin tubli kava, kuna teadsin, et puhkus tuleb peale ja tuleb pikem paus.
- 1km jooksu 6.30min
- Rinnalihased 3x12x 25kg
- Kõhulihased 4x12x 25kg
- Kükid 4x12x 15kg.

Rinnalihaseid ei jõudnud lihtsalt neli korda teha, kuna see masin oli kogu aeg kinni. Ilma naljata. Need kolm seeriat sain ka ainult sellepärast kirja, et ma ülbelt seal istusin ja vahepeal ära ei tulnud. Kükid muutuvad järjest mõnusamaks, mäletan, kuidas esimesel päeval isegi 12 tükki oli megaraske, nüüd 4x12 käkitegu. Olgu, võib-olla viimane seeria oli veidi raske.

Esimesel nädalal 5x trennis, päris hea tulemus. Nüüd puhkusele ja loodetavasti pärast puhkust saan kiirelt reele tagasi!


02.11 tulin reisilt tagasi, ajavahest ja 24-tunnisest lendamisest ikka päris sooda alles ja otsustasin trenni mitte minna. 03.11 oli sama seis, ma lihtsalt ei suutnud ennast kokku võtta ja minna, sest mu keha oli nii väsinud.

04.11 olin aga platsis, seekord käisin Viru Myfitnessis. Kusjuures, kevadel oli mu koduklubi Solarise oma, mulle hullult meeldis seal, aga seekord on Viru ja Lasnamäe oma kerkinud lemmikuteks, vastavalt vajadusele (kus pärast trenni on vaja olla) valin.

Niisiis esimene kord pärast puhkust, huh. Jooksin 9.5km/h tempoga ja lihased olid valusad, iga masin tegi veel valusamaks ning tunne oli nagu poleks kunagi varem treeninud.
- 1km jooksu 6.30min.
- Kõhulihased 2x12x 25kg
- Rinnalihased 1x12x 25kg
- Kükid 2x12x 10kg ketas

Pärast trenni istusin tükk aega saunas, et lihased pehmeks tagasi saada, aga tuleb tunnistada, et see algus oli isegi raskem kui oktoobris.

09.11 olin taas Lasnamäel, kuna pidin tööasjus sõitma Põltsamaale ja sealt oli hea linn vahele jätta ja otse maanteele minna. Alguses mõtlesin jälle, et ei jookse või jooksen rahulikult, aga mul on nagu mingi karjuv vajadus, et iga kord, kui ma sinna lindile ronin, hakkan kohe hullult möllama. Seekord siis esimest korda terve kilomeeter 10km/h tempoga. Ma pean muidugi ka mainima, et ma jooksin nii räigelt, et ma mõtlesin, et ma hakkan oksendama kohe.

- 1km jooksu 6min
- 2x12x 25kg kõhulihased
- 2x12x 15kg kükid (kangiga, pulkade vahel)

Ja rohkem ma ei teinudki trenni, sest mul oli süda nii paha, et ma ei suutnud. Tegin korraliku venituse ja puhkasin saunas 15 minutit. Joosta kusjuures ei olnudki raske, aga ilmselgelt see tempo on minu jaoks hetkel veel liiga kiire.10.11 seadsin sammud uuesti Lasnamäele, vaikselt hakkab see juba meeldima. Seekord otsustasin, et ma EI JOOKSE, sest ma ei kipu aru saama, millal on liiga palju ja eilne trenn juba läks selle nahka, et ma omal südame pahaks jooksin. Niisiis intensiivne trennimasinate kasutus.

- Kõhulihased 4x12x 25kg
- Rinnalihased 3x12x 25kg
- Õlalihased 4x12x 25kg (uus asi, mida proovisin, tundus päris lihtne ja hea ning mõjus kätele hästi)
- Kükid 3x12x 15kg (raskema kangiga, aga pulkade vahel)
- Kangiga 3x12x 10kg käed ülevalt seljataha.

Ja kui pärast trenni ennast kaalule astusin, nägin, et 3,5kg on kadunud! JUHUUUUU! Tagasi selles kaalus, kus olin enne laevale minekut ja tuju juba läheb nii heaks, et nüüd ainult edasi!


Mis mind kõige õnnelikumaks teeb, on see, et ma olen saavutanud oma režiimi. Olgu, 6.30 ärkamine on veel pisut dramaatiline, aga näiteks 7 või 7.30 ärkamine on muutunud täiesti tavaliseks ning õhtuti väsin ka 21-22 vahel ära. Ilma naljata pärast kümmet enam üleval ei ole. Lisaks ei kasuta ma kodus arvutit (nädalavahetusel ainult), telekat vaatan minimaalselt, seega ma võin öelda, et ma olen rahul ja mu keha on rahul. 

Kusjuures, koos trennipäevikuga olen hakanud pidama toidupäevikut, telefonis, nimeks sel Lifesum, panen terve päeva jooksul tarbitud ampsud ja lonksud kirja ning hindan igal õhtul, mida liiga palju sai. Hetkel pigem jääb kaloreid üle ning kui lisan õhtul veel hommikuse trenni, on need veel topelt üle. Seega, missioon töötab. Kaalu jälgmiseks on mul Scaless äpp, mis igal hommikul kell 8 tuletab meelde, et tuleb ennast kaaluda ja sealt on ka hea jälgida, kuidas kõver käib.

Lisaks on mul hea see, et üks mu parimatest sõbrannadest ka hetkel treenib mõnusalt, seega motivatsioon on laes, igal hommikul saadame pilte, et oleme trennis ning jagame rõõme ja muresid. Ja eks seda ole ammu räägitud, et kui sõbrad on ümberringi tervislikud, oled ise ka, sest siis sõpradega koos toitud juba paremini. Ja nii ongi. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar