reede, 22. mai 2015

Teenindussektori pärlid

Eestis ei ole teenindus alati 5+. On teatud kohad, kus see enamasti nii on, aga on ka neid kohti, kes üllatavad. Viimasel nädalal on mul nii mitu head kogemust olnud, et tahtsin kohe nendest rääkida.

Üks päev käisime Austraaliast pärit Kristinaga Viru keskuses, Kalevi kommipoes ja ma üritasin ta kiiresti kurssi viia, mis mis on ja mis maitsega on ja kui ta küsis minult, miks me ometi rosinad šokolaadi sisse paneme, ütles üks poes olnud poiss, et aga need on nii head. See oli juba esiteks väga armas. Edasi olin mina juba kergelt segaduses ja keel oli pehme selgitamaks kõikide šokolaadide maitset, paljude omi ma ei teadnudki ja siis tuli meile appi müüja, Janek Seppern, kes oli lihtsalt nii armas, et me mõlemad rääkisime veel päev hiljemgi, kui armas ta oli. Ta ei teinud müügitööd, et võtke seda ja toda, ta rääkis, et see šokolaad on hea, seda kiidetakse, uuris, kas Kristinale meeldib tume või hele, magus või mitte nii magus ja soovitas meile terve poe ära. Pärast pakkis veel asjad ära ja ütles Kristinale, et noh Sulle jätkub õhtusöögiks, hommikusöögiks ja lõunaks ning siis ootan Sind tagasi. Lihtsalt imearmas. 

Teine megapositiivne kogemus oli Viru keskuse GoldTime poes. See müüja säras nagu päike, aitas valikut teha, soovitas väga ilusaid kõrvarõngaid, tegi veidi soodustust ka ning pakkis kingituse superilusti ära! Kui mõnele tundub see kõik väga normaalne ja eks ta tegelikult olegi, siis te oleksite pidanud nägema tema nägu ja energiat selle kõige ajal. Oleks kõik müüjad nii positiivsed, oleks maailm palju ilusam paik. 

Kolmas kogemus tuli Kaubamaja toidupoest. Sel hetkel oli neil umbes nädalakese olnud iseteeninduspuldid, nii nagu Selverski on. Nii nagu uute asjadega ikka, ei töötanud need vahepeal, näiteks partnerkaardi läbi tõmbamisel kulus päris pikk aeg enne kui pult põlema hakkas. Kui ma lõpuks maksmiseni jõudsin, ei tahtnud see asi ikka töötada, ei lugenud kaarti ära ning kui lõpuks teenindaja abiga äraloetud sain, nõudis see ostukontrolli ja see teenindaja oli lihtsalt NIII armas, kui ta tuli mu juurde ja ütles, et ainult nelja asja on vaja ja tema mind ei kahtlusta, aga nii peab tegema. Ma toetasin, et muidugi muidugi, kui neli, siis neli ja sain kingituseks veel pärast šokolaadi ka. Merci šokolaadi, päris hea kraam. Tänasin pärast seda teenindajat südamest (sest no tegemist ja jamasid ikka oli) ja ta oli megasiiras, naeratas mulle laia naeratuse ja soovis ilusat päeva jätku. 

Ja neljas positiivne kogemus tuli Sushiplazast. See isegi pole mitte esmakordne, vaid umbes kolmetuhandendes, aga panen selle ka kirja. Vähe sellest, et sealt saab linna parimat sushit, on seal ka paar linna parimat teenindajat. Näiteks Liina. Eks ma olen seal juba nii palju käinud ka, et ta minu saabudes kohe uurib, kas teeme vee või tee ning sushi valiku üle pole üldse enam küsimust. Seal tegelikult on paar head veel, aga ma pole kunagi nende nimesid vaadanud, kahjuks. Üks pikk tumeda peaga tüdruk on ka superarmas! 


Lisaks ma kiidaks veel Kai Jesset, Viimsi spast, kellega ma pole veel näost näkku kohtunud, aga nii palju, kui oleme pidanud meili ja telefoni teel asju ajama, tundub tema ka lihtsalt oma ala parim ja teeb oma tööd tõesti hästi.


Aitäh teile, teie muudategi teenindussektori nii meeldivaks! 

1 kommentaar: