teisipäev, 10. märts 2015

Trennist ja riietest

Vaikselt saab täis terve kuu korralikult trennis käimist ja ma ei saaks olla rohkem rahul. Ma ei tea, kust ma selle motivatsiooni võtnud olen, et käia 4-6 korda nädalas trennis ja teha iga kord korralikult. Ma teen trenni korralikumalt kui tööd. See juba on midagi. Kui alguses olin ainult jõusaalis, jooksin-kõndisin lindil ja tegin vaikselt jõuharjutusi iga korraga aina rohkem, siis nüüd olen avastanud endas Bodypumpi armastuse ja seda saan oma spordiklubis nautida lausa 4x nädalas, igavesti lahe! 

Minu esimene Bodypumpi trenn oli nii raske, et ma nutsin täiesti, valust olid pisarad silmas, aga ma tahtsin nii väga olla sama tubli nagu ülejäänud. Muidugi ma ei olnud, ma olin pärast soojendust juba surnud. Teine kord läks juba natuke paremini ja kolmandal korral jaksasin juba 95% kaasa teha. Seda rohkem jõudu see mulle annab, et ikka veel ja veel käia. Sellest nädalast on uus kava ja kellegi blogist ma juba lugesin, milline see on, tundub põnev. Täna õhtul ootab see mind ees, loen juba tunde, et saaks minna!

Mis puudutab jõusaali, siis lindil olen üritanud lihtsalt oma vastupidavust suuremaks saada, et ma ei hakkaks kõndima, aga viimasel korral juba tõstsin kiirust ka. Aja jätsin samaks, lihtsalt kiiremini tuli lipata. Mulle ülemõistuse meeldib joosta (räägib inimene, kes 10a tagasi iga kord oksendada tahtis sõna jooks peale) ! Enne, kui Alvar mulle rinnalihaseid tutvustas, tegin jõudu peamiselt jalgadele. Jalad on mul alati hästi tugevad olnud, juba sellest ajast, kui sprinter veel olin. Nüüd tasapisi teen musklit ka, rinnalihased on hellad ikka kord nädalas. 

Mul on ka väljakujunenud riietused trennidega seoses. Näiteks, kui tean, et keskendun jooksule, panen alati pikad püksid. Ma ei tea, miks, aga mulle meeldib pikkadega rohkem joosta, spetsiaalsed jooksupüksid kuidagi toetavad. Ja kuna ma olen õudne friik selles, et trenniriided peavad kokku sobima, siis mul ongi tavaliselt pikad püksid ja roosa pluus või valge-roosa-mustaga pluus ning mustad tossud. Need riided on kõik USAst ostetud, kus neid u 10$ tükk sai. 


Bodypumpis jällegi meeldib mul olla võimalikult väheste riietega. Seal hakkab umbes kahe sekundiga megapalav ja esimene kord olin ma veel jooksupusaga ka, siis mõtlesin küll, et suren ära. Seega on minu valikuks poolpikad või lühikesed püksid, kollane pluus ja kollased tossud.  Viimaste kohta on mult palju küsitud, kust ma need sain, sest Eestis on Nike'l ainult ühed kollased tossud ja need ei ole nii ilusad. Millest tulebki välja, et ka need ostsin ma Ameerikast. Minu uus lemmik on aga see kollane t-särk, ka Nike oma, skoorisin selle SportsDirectist, vist maksis 18€, aga unreal, KUI ILUS SEE ON! 


Aeg-ajalt käime me Karoliniga (või Alvariga) aga igasugustel üritustel, kus me zumbatame või mängime niisama lolli. Viimasel ajal küll zumbatame. Zumba on selline trenn, kus riideid valida on ülimõnus, mida lebom, seda parem. Niisiis on seal minu valikuks kas puuvillased hallid dressid, valged riidest poolpikad püksid või hoopis mustad jooga-püksid. Kusjuures, nende hallide dresside ja trenni koostöö avastasin alles eelmisel nädalal, aga mulle väga meeldis, need nii mõnusad lendlevad ja ei häiri üldse, nagu paljalt liputaks. 


Ja siis mul on veel üks heleroheline pluus, mis meeldib mulle sellepärast, et see on minu ainus topp, teised on kõik t-särgid. Vahel on hea seda jooksmiseks kasutada, teinekord on see paras jooksupusa alla panemiseks. Üldiselt mul siseruumides pusa seljas ei ole, aga viimasel ajal on mul mingi komme hullult värisema hakata pärast trenni, no megakülm hakkab lihtsalt, siis on hea see peale visata. Mis puudutab aga sokke ja spordirinnahoidjaid, siis kuna ma olin ise nendega alguses väga jännis, siis kirjutan veidi. Esiteks, on mul absoluutselt KÕIK sokid megamadalad ja nii ühes trennis juhtuski, et tossud hõõrusid mõlemad kannad verele ja ma ei saanud tükk aega normaalselt jalanõusid jalga panna. Kui ma aga SportsDirectis shoppamas käisin, leidsin sealt ka veidi kõrgemad sokid ja nüüd tellisin neid ka netist endale juurde. Leiab need siit:  http://www.sportsdirect.com/puma-herren-socken-quarter-3er-pack-410130?colcode=41013001. Ülimugavad, ülipehmed ja nii nii mõnusad. 

Spordirinnahoidjat oli mul varasemalt täpselt üks. Kuna ma ei käinud trennis eriti tihti, jõudsin selle alati enne järgmist trenni ära pesta ja eriti ei põdenud ka, et palju mul neid siis vaja peaks olema. Noh, kuni ma hakkasin trennihulluks ja füüsiliselt ei ole vist eriti kasulik ühega kogu aeg käia ja ostsin neid juurde. Taas kord tuli appi SportsDirect, kus ma mingi soodukaga skoorisin 2tk 26€'ga. Jällegi, kuna esialgne vajadus on rahuldatud, on mul aega järgmisi oodata ning tellisin need kodulehelt: http://www.sportsdirect.com/usa-pro-medium-bra-top-ladies-341015?colcode=34101507. Kuna mu tissid ei ole just kõige pisemad ja vajavad mõnusat toetust, siis super suur soovitus sellele rinnahoidjale, hind on imehea ja kvaliteedi üle ei saa ka nuriseda. Hoiab isegi minu omad kenasti kinni. See Adidase oma, mis mul enne oli, ei ole küll kuidagi nii palju parem, et võiks 3x rohkem maksta. 

Ja ma tahtsin veel öelda, et mulle hullult meeldib jõusaalis vaadata, kui ägedaid trenniriideid inimestel ikka on. Ausalt, kui ma raatsiks nende peale megaraha panna, ma ostaks vist kõik ära, mis Sportlandis praegu on, aga Ameerika "kodanikuna" ma tean, kui vähe need seal maksavad, seega hoian targalt eemale. 

2 kommentaari:

 1. Anonymous13/3/15 04:55

  Mina just välistan kõik sisetrennid, kui väljas on sellised kuldsed ilmad nagu praegu :) kas sa kasutad ka mingit toitumiskava või oled kõik ise endale ettekirjutanud, mida sööd ja mida mitte?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Olen nõus, ilmad on megahead, ma ise ka muidu olin pigem õues jooksja. Praegu on aga see, et ma ei taju täpselt ära, kui palju ma jaksan, seega ma jooksen liiga kaugele ja ei jõua siis tagasi või jooksen liiga vähe ja siis on energiat üle. Pluss see, et ma kippusin kogu aeg haigeks jääma, nagu õues jooksin.

   Ei kasuta toitumiskava, pigem olen üritanud lihtsalt jätta välja kõik ebatervisliku ja alustada tasapisi normaalse toidu söömist, sest ma pole selles eriti hea kunagi olnud. Kui juba parem selles olen, olen mõelnud toitumiskava peale ka. :) Kas oskad midagi soovitada?

   Kustuta