neljapäev, 19. märts 2015

Kochi Aidad - Kochi Kohvituba

Ma olen väga avatud igasugustele uutele pakkumistele, mis puudutab restorane, kus süüa. Või kohti, kus lihtsalt istuda. Eriti huvitavad mind spetsiaalsed kohad, näiteks, kus on linna parimad koogid, linna parim sushi, linna parim Caesari salat jne. 

Täna tähistasime Kadi sünnipäeva, tüdrukul nüüd ees 22, viimane taks. Aegunud nali juba, ma tean, aga ei saa ka ütlemata jätta. Kuna sünnipäevalaps valis koha, läksime me Kochi Kohvituppa, sest see juba tükk aega Kadi lemmikkoht olnud. Ma käisin seal ka eile õhtul korraks, aga üldise emotsiooni sain ikka täna. Kadi piltidelt olin muidugi juba ammu vaadanud, et tundub väga ilus koht olevat.

Esimene pluss, mis sisseastudes kohe silma hakkab, on puhtus. Kogu ruum on heledates värvides, valge ja roosa põhiliselt, kõik sobib ülihästi kokku ja on megamega-nunnu, seda sõna kõige otsesemas mõttes. Istumiseks on mugavad diivanid ja tumbad, lauad on mõnusad madalad, ruumi on palju, ei pea kõrvallaua inimestega sama juttu rääkima ning privaatsust on piisavalt. 


Teiseks, see koogilett. Oh my gosh! Kui ma siiani arvasin, et Komeet on oma ala parim, siis nüüd ma sean koogi söömiseks oma sammud iga kord Kochi aitadesse. Seal on toorjuustukooke, laimikooki, Pavlovat, Napoleoni, makroone (macaron), šokolaadi kraami ja palju muud. Ja hinnad ka sõbralikumad kui Komeedis.

Pilt: Merlin Kase (http://www.merrific.net/)


Kolmandaks, asukoht. Kochi Kohvituba asub Norde Centrumi juures, sadama poole veidikene ning neil on hoovis tasuta parkimine 2 tundi. Üks asi, mida ma kesklinna söögikohtade juures ei salli, on see parkimisarve hiljem. Tavaliselt teise prae hind. Seega, hea asukoht ja tasuta parkimine koos on ju lausa lust!

Menüü on neil samuti väga rikkalik, võimalik valida pastade, salatite, pearoogade ja eelroogade vahel ning salatid olid seal tõesti väga huvitavad, näiteks maasika-kanasalat (6.80€). Tahtsin seda ka tellida, aga teenindaja ütles, et ta ei soovita seda ja pakkus mulle chutneyga maitsestatud sooja kana-pirnisalatit (6.50€), aga ma pole eriline pirni-fänn, seega loobusin. 

Valisime hoopis Merliniga koos bruschetta valiku (6.90€), kus oli siis 8 saiakest ja kõrval tuunikala, grill-paprika, kitsejuust ja tomatisalsa. Juba need saiakesed olid väga väga head, tuunikala oli superhea (ja arvestades, kui pirts ma sellega olen, on see kõva sõna), kitsejuust maitses imehästi (see oli soojaks küpsetatud) ning tomatisalsa ei olnud vürtsine ega kibe, vaid mõnusalt magus ja mahlane. Jäin selle valikuga väga rahule, jäi piisavalt ruumi koogi jaoks (sõime Merliniga kumbki 4 tükki, 8 ühele oleks ilmselt palju olnud) ja sai erinevaid maitseid proovida. 

Pilt: Merlin Kase (http://www.merrific.net/)

Kadi tellis endale omleti ja see oli vist üks paremini väljanägevamaid omlette, mida ma kuskil restoranis näinud olen. Tõesti oli isuäratav. 

Magustoiduks valisin mina laimikoogi (2.80€), Merlin valis vaarika-toorjuustukoogi (2.80€) ja kõrvale roosa macaroni (1.20€) ja Kadi Pavlova koogi (2.80€). Olgu mainitud, et macaronid on seal küll linna parimad. Ma ostsin endale veel paar tükki pärast tööle kaasa ja viisin vennale ka, tema kiitis ka heaks, no tõesti on head! Neiud jõid veel ka lattet ja kiitsid selle ka heaks. 

Pilt: Merlin Kase (http://www.merrific.net/)
Pilt: Merlin Kase (http://www.merrific.net/)
Pilt: Merlin Kase (http://www.merrific.net/)
Kogu kompott oligi lihtsalt nii hea, et ei oska midagi negatiivset välja tuua. Kui, siis pooleks miinuseks paneks selle, et letist peab tellima (lauast on lihtsalt mugavam) ja teiseks pooleks paneks selle, et teenindaja minu valitud salatit laitis ja see sellega lõppes, et ma üldse salatit ei tellinud. Kokku üks miinus. Umbes 2928191 plussi kõrval. Tõesti väärt koht! See sobib nii perega õhtustamiseks (kuigi see pannakse kell 19 kinni) kui ka sõbrannadega kohvitamiseks, kiireks magusaampsuks ja põneva maitseelamuse saamiseks, kohe kõigeks sobib. 

Lõpetuseks soovin veel palju palju õnne oma kullakallile Kadile! 


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar