teisipäev, 24. märts 2015

D-päike päevituskeskus: Sun Angel

Ma pole just eriline solaariumifänn, aga mulle meeldib see soe tunne, mis sealt saan ning mis seal salata, väike jume meeldib ka. Grillkanaks küpsetaja pole ma kunagi olnud ja tavalises solaariumis pole ka käinud, huvi selle vastu tekkis alles siis, kui tekkisid d-päikse kapslid. Mul on soovitanud solaariumis käia nii nahaarst (kui olin noorem ja aknega kimpus) kui ka neuroloog (sest peavalude üheks lahendajaks on päike ja D-vitamiin) ning ma pole kunagi eriti mõelnud, et sellest võiks midagi halba olla. Pigem mõtlen, et mõõdukaks tuleb jääda. Nii on ju tegelikult iga asjaga. 

D-päike on uus tervisliku päevitamise kontseptsioon, mis on loodud tuginedes Euroopa Liidus kehtivatele normidele. D-Päike eeliseks tavasolaariumi ees on madalama UV intensiivsusega lambid. D-Päike solaariumis ei saa nii kergelt päikesepõletust ja selle üldine UV doos on madalam kui tavasolaariumis.

Mida see täpselt endast kujutab ja mis on d-päike, saab lugeda solaariumikoja leheküljelt. 

18.märtsist on Narva mnt D-Päike salongis saadaval uus Sun Angel kapsel. Täielikult riskivaba päevitus koos maksimaalse D-vitamiini koguse ja ideaalse päevitusjumega. Kõigepealt määratakse sensoriga Sul otsa eest nahatüüp, mille järgi päevitusaparaat arvutab optimaalse tugevusega päevitusseansi täpselt Sinu nahatüübi järgi. Lisaks vahetub seansi ajal tugevus, vastavalt sellele, kuidas see aparaat tunneb, et vajalik oleks ning seanss on 20 minutit, kõigile. 

Pilt: D-päike päevituskeskus Facebooki leht

Mulle see kapsel väga meeldis, pritsis vett, puhus tuult, mängis muusikat (küll mu enda iPodist), rääkis minuga juttu ja soojendas mõnusalt. Ainus, mis on ehk veidi halb, on üliintensiivne näolamp, aga seda hoiatas teenindaja kohe alguses, et teisedki kliendid on maininud. See näolamp tõesti küttis hoolega, umbes kahe minutiga oli siuke tunne, et okei, mina lähen minema. Muus osas ma ebameeldivusi ei tundnud ning see 20 minutit möödus linnulennul. Kusjuures, kui kapslist välja tulin ja peeglisse vaatasin, mõtlesin, et olen rassi vahetanud. Tegin pilti ka, aga see natuke liiga intiimne, et siia ülesriputada. Sõbrad, kellele näitasin, ütlesid küll, et jõhker vahe ikka. 

Õhtupoole aga kippus mu nahk sügelema. Teate ju küll seda tunnet, kui päeval rannas liiga palju päikest oled võtnud. Seega, mulle tundus, et see sensor kas ei saanud päris täpselt mu nahatüübist aru või ülehindas mind. Päev hiljem muidugi oli kõik korras ja mulle jäi mälestuseks ainult kaunis jume, aga endiselt piinab mind see tunne, et seda sai natuke palju. Võib-olla oli ka aeg liiga pikk, sest tavaliselt olen 12-15 minutit (samas ütles teenindaja, et sinna kapslisse võib minna ka täiesti lumivalge inimene, sest sensor määrab naha järgi tugevuse). Igal juhul oli väga lahe kogemus, aga edaspidi jään ikkagi oma d-päikese kabiinile truuks ja valin ise minuteid, see sunnitud 20 minutit on minu jaoks veidi liiast. 

Kas aga proovida tahab, siis kuu lõpuni on tutvumishind - 20 minutit 9.90€. 

4 kommentaari:

 1. Jaaa.. ma mõtlesin juba enne, et ma lähen proovin see kuu selle variandi ära, kui see odavam on. Tahaks küll rassi vahetada:D Täitsa huvitaks see pilt.. aga saan aru, et liiga intiimne oleks see siia panna :)
  Aga kuidas see näotüüp sensoriga määratakse?:D Mingi hetke siis pead seal lihtsalt niisama lamama?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma võin Sulle postkasti saata :D
   See sensor on nagu pult ja selle puldi otsa asetad endale vastu nahka. Vastu otsaesist ja siis vastu käeselga.

   Kustuta
 2. Anonymous24/3/15 14:23

  Iiiks.. saada palun jah :)
  Kas alguses siis teenindaja tuleb kaasa ka ja õpetab seda puldi teemat? :D
  PS! Pidin millegipärast nüüd anonüümsena kirjutama, sest kohe kuidagi ei tahtnud ta mul kommentaari lisada enda kasutaja alt.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tuleb kaasa jah ja õpetab, ei ole midagi keerulist, masin räägib Sinuga ise ka :)

   Kustuta