kolmapäev, 11. veebruar 2015

Võrdleme spordiklubisid

Ma otsustasin selle aasta alguses, et valin omale üle tüki aja jälle spordiklubi ja käin seal kuniks ma Eestis veel olen. Valiku tegemine oli üsna lõbus protsess, kuna sai käidud erinevates spordiklubides proovitrennides ja nii sain ära käidud ka sellistes kohtades, kus ma varem käinud ei ole.

Ma elan Tallinnast nõks väljas, lennujaamast edasi ja töötan Ülemiste ja Sikupilli keskuse vahel. Seega ma välistasin kohe igasugused Õismäe-Lasnamäe klubid, sest ma lihtsalt ei viitsiks sinna sõita. Põhimõtteliselt võtsin käsile kesklinnas pakutavad ning proovisin ära ka mõne natuke eemale jääva. Käisin kõikides klubides enam-vähem tipptunnil ehk 17-18 vahel sisse ja 20 ajal välja.

MyFitness Solaris. Plussiks asukoht, uus ja moodne jõusaal-rühmatrenni saal ning teleka olemasolu jooksulindi ees. See on nii napakas põhjus, aga ausalt, teil pole aimugi, kui hea lihtne on tund aega joosta, kui vaatan samal ajal Masterchefi järgmist osa. Veel on plussiks liikmestaatus, mille saab igal hetkel lõpetada, ilma lisasummadeta, mis alles siis välja tulevad, kui lõpetada tahaks. Üheks plussiks nimetaksin veel akende puudumise, sest nii jääb ära võimalus, et päikesepaistelisel päeval on palav ja tahaks välja ning vihmase ilma korral masendus, mis seal tekib. Suureks plussiks tooksingi temperatuuri, seal on mõnusalt jahe. Riietusruum ei ole suur, aga piisav ning sama sauna ja vannitoa kohta. Kitsas polnud ka tipptunnil. Miinuseks parkimissüsteem, Solarise enda parkimismajas ligi 4€ iga kord ning minu meelest üsna tüütu on ka pärast trenni läbi keskuse jalutamine, et uuesti parklasse saada. Lisaks on miinuseks ka ainult ühe rühmatrenni saali olemasolu, sest see-tõttu on võrreldes Viru ja Rocca al Mare MyFitnessiga kordades vähem rühmatrenne. Veel üks miinus on tasuta proovitrenni puudumine, aga samas 3€ ka ei tapa. 

Zelluloosi Spordiklubi. Plussiks asukoht, minu jaoks, samuti tasuta parkimine klubi ees. Väga mõnusad riietusruumid, aga samas kehva lahendus rühmatrennide ja jõusaali lahutamise osas. Kui jõusaalis oled ja samal ajal on rühmatrenn, kuuled seda muusikat ja see pole üldse vaikne. Seda saab küll lahendada kõrvaklappidega, aga mind hakkas see sellegipoolest häirima. Jõusaal on ka parajalt pisike, tipptunnil jäi kitsaks ja jooksulinte väheks. Nädalavahetusel on vähe rühmatrenne. Tasuta proovitrenni võimalus. Leping ei ole siduv, saab igal ajal lõpetada. 

Audentese Spordiklubi. Plussiks ujula olemasolu ja tasuta parkimine, miinuseks parkimisala väiksus, sest tipptunnil tuli auto parkida ikkagi Selveri parklasse. Plussiks veel mitme rühmatrenni saali olemasolu ning suur jõusaal, samas mind häiris see, et jooksulindil joostes on vaade õue. See on minu meelest kõige masendavam asi üldse, eriti kui ilm on väga kehva. Tasuta proovitrenni puudmine on samuti miinuseks, esimese trenni eest tuleb välja käia 5€ (PS!  Veebruaris on kampaania, kus iga klubiliige saab tasuta kaasa võtta 2 sõpra). Riietusruumid on suured ja avarad, ruumi on ka siis, kui rahvast palju, duširuum on võib-olla ehk veidi väike. Aurusaun on ka olemas, suur pluss. Miinuseks lepinguga sidumine, odavama hinna saamiseks aasta. Kuigi tähtajatu leping ei ole väga palju kallim. Suureks plussiks erinevad rühmatrennid ja väga ägedad treenerid. 

Sparta Spordiklubi. Plussiks asukoht ja tasuta parkimisvõimalus, samas lubatud 2 tundi (mis on parkimiskellaga fikseeritud) on ilmselgelt vähe. Väga avar jõusaal, jaotatud aladeks, teisel korrusel jooksulindid, rattad jms, all korrusel jõutreeninguks vajalik. Miinuseks meeletu rahvamass, mis tekitab väga palava oleku ja jooksulindid on nii kokku lükatud, et minu kõrvale tulnud väga lehkava higihaisuga mees ajas mul tõesti südame pahaks. Riietusruum on väga suur, aga tipptunnil jääb ikka puudu, üksikut vaba kappi ikka annab otsida. Duširuum on väga okei suurusega. Suureks plussiks tasuta proovitrenni võimalus ning mitu erinevat ruumi rühmatrennide läbiviimiseks, mis tähendab, et neid on palju erinevaid, igale maitsele. Miinuseks liitumine, mida saab lõpetada vaid 2-kuulise etteteatamisega.

Spordiklubi Reval-Sport. Plussiks on ujula olemasolu ja asukoht kesklinnas, koos organiseeritud parkimisega. Miinuseks aastane liikmesleping, kuna ma ei ole kindlasti veel tervet aastat Eestis, jäi see minu jaoks kohe ära. Seal on ka variant osta 30 päeva kaart, aga see on juba kõrgema hinnaga. Pean ka ütlema, et mulle eriti ei meeldinud rühmatrenni saal ka, kuidagi ei tekkinud kodust olekut. Miinuseks ka tasuta proovitrenni puudumine, asenduseks pakuti 9€ maksvat 2-tunni külastust. 2-tundi on aga ilmselgelt vähe, kui tahaks käia nii jõusaalis kui ka ujulas või näiteks rühmatrennis ja ujulas. Selline kellaaja peale tormamine mulle väga ei istu (neil on ka pakett võimalik võtta 2-tunnine, mis on soodsam).

Kus teie trennis käite, palju maksab ja mis on teie spordiklubi plussid ja miinused? 

7 kommentaari:

 1. Mina käin Revalis ja olen väga-väga rahul. Liitudes tegin hinna ja rühmatreeningute vahelise võrdluse teiste klubidega ja Reval tuli ikka kõikse mõistlikum. Seal on ka pakett, mis pakub limiteerimata külastusi ilma aastase liitumiseta ja on üpris mõistliku hinnaga: http://www.revalsport.ee/index.php?id=11&page=570&action=show_package_details

  Rühmatreeningute jaoks on viis saali, mis on täiesti plenty ja rühmatreeninguid on suur valik ning erinevatel kellaaegadel, seega leiab raudselt sobiva. Superägedad treenerid on boonuseks.

  Kardiosaal ja jõusaal on mõnusad, veekeskuses on lisaks ujumisvõimalusele ka kõikvõimalikud toredad saunad.

  Ja parkimise osas on ka hästi - kasutada kolm erinevat parklat. Kui ühes ruumi pole, siis mõnda saab kindlasti.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. See pakett, mille saatsid, on 56€, Myfitness on 54€, Zelluloos 46€, Spartas 59€ ja Audenteses 69€. Seega tegelikult on hinnaklass üsna sama. Ainult Audentes kipub oma radapidi minema.

   Ma olen selles osas nõus, et rühmatrenne on Revalis väga palju, see oli ka üks põhjus, miks ma seda kaalusin. Samuti kiitus parkimisele. Kui ma aga hakkasin siit Sikupillist 17.30 minema, jäin kohe suurde ummikusse Viru ringil, sest ma ei suutnud mõelda, mis teed pidi ma muudmoodi sinna saaks ja ütlen ausalt, et see oli päris tüütu, kui mul otse Myfitnessi või Spartasse on 5-6min sõitmist ka tipptunnil.

   Aitäh arvamuse eest!

   Kustuta
  2. Stockmanni juurest paremale, sõidad Norde Centrumini, sealt Mere puiesteele, Mere puiesteel kiire U-turn ja sealt saad juba vanalinna keerata ;)

   Kustuta
  3. Aitäh!
   Aga selle tee peal on Ahtri-Jõe tänava ristmik, mis on tipptunni ajal ikkagi lootusetu juhtum :D

   Kustuta
 2. Jäi arusaamatuks missuguse kasuks otsustasid?

  Minul on Myfitnessis + pakett, seega saan igas nende klubis käia. Asukohtade poolest sobivad ja olen külastanud peamisealt Viru ja Lasnamäe klubi, vahel ka Kristiinet. Nii mõnus, et klubiti on treenerid ja trennid erinevad ja kui Viru on õhtusel tipptunnil alati puupüsti täis, siis Lasnas on mõnusalt ruumi ja vähe rahvast. Solarisse ei julge minna, see akende puudumine on kuidagi friiki. klaustrofoobik vist :D
  Ma vastupidiselt sinule just kaifin valgust ja aknast välja vaatamist: kui vihma sajab, mõtlen, et nii hea toas olla ja ei pea kuhugi kiirustama, päikese paistes aga mõtlen, kuidas tahan rannas püss välja näha :)

  Varasemalt käisin Audenteses, väga meeldis, aga uuest töökohast jäi liiga kaugele, mistõttu pidin vahetama.
  Olen ka Zelluloosis proovitrennis käinud (elan sealt 100m kaugusel), aga see hiiglaslik dušikardin, mis jõusaali ja aerosaali lahutab, oli tõesti õudne, lisaks oli seal aerosaalis veel puidust põrand. Ma kardan pinde.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma hetkel võtsin veel mõtlemisaja, kaalun kahe klubi vahet, aga ilmselt saab valik tehtud Myfitnessi kasuks.

   Audentes oli ka minu kunagine koduklubi, käisin seal ikka 3-4a järjest ja olin kogu aeg nii rahul, aga nüüd, kui tuleb autoga liigelda ja kodu-töö-trenn kuidagi kokku saada, jääb Audentes nõks kaugeks ja tuleb tunnistada, et ka kalliks. 69€ kuu eest on ikka täitsa jabur hind.

   Zelluloosi osas ma olen nii nõus, ma kogu aeg (olen seal rühmatrennis juba varasemalt ja palju käinud) mõelnud, et kas tõesti ei anna kuidagi teistmoodi seda lahendada, see on kuidagi nii mannetu. Privaatsust pole nagu kummalgi osal, ei jõusaali rahval ega aeroobika inimestel.

   Kustuta
 3. Minul endal on ka MyFitness+ pakett, sest olen nädalas 4 päeva Tallinnas ja 3 Pärnus. Tallinnas külastan enamasti Viru klubi, kuna elan ise kesklinnas ja kool asub ka kesklinnas. Aeg-ajalt sõidan Rocca al Mare'sse ka, kui soov ujuma minna.
  Viru klubis on kahel korrusel jooksulindid, esimesel on jooksulindid vaatega õue ja teisel korrusel saab jooksmise ajal telerit vaadata. Selles suhtes see klubi võiks Sulle sobida.
  Viru klubi plussiks on kindlasti see, et seal on kaks rühmatreeningute saali ja tänu sellele on valik õhtuti mitmekesine. Kuigi mina enamasti valin trenni siiski trenni enda pärast, mitte kellaaja pärast (see muidugi puhtalt mu enda eelistus). Samas miinuseks õhtuste rühmatreeningute juures on see, et trennid on tihti täis, mis tähendab seda, et kui soovid trenni kindlalt minna, siis on vajalik eelnev broneering. Ja kuna saal on väike ja inimesi üsna palju, siis mul on küll vahepeal tunne, et kuhugi pole astuda või liikuda.
  Plussiks saalides on kindlasti see, et õhk käib korralikult ringi (Pärnu klubis näiteks on tihti õhuga probleeme). Ma olen väga rahul ka treeneritega, nad aitavad küsimuste korral meeleldi, on nõus seletama mõnda harjutust.
  Ja mis on hetkel suureks plussiks, on see et 13.-15.veebruar saad tasuta liituda (kutsudes kaasa sõbra, kes on juba MyFitness'i liige). Mäletan ise, kui liitusin üle kahe aasta tagasi, et see liitumismaks oli ikka pirakas (Pärnu klubis oli siis hind 35 ja liitumine 30). Seega, kui mõtted MyFitness'i poole, siis soovitaks sellel ajal liituda. :)

  VastaKustuta