teisipäev, 3. veebruar 2015

Telekas pole enam popp?

Tänases Õhtulehes ilmus Viljar Voogi seisukoht sellest, et televiisor pole enam populaarne. Kuivõrd seda teemat arutati ka Skyplusi hommikuprogrammis, mõtlesin, et uurin, kas asi on tõesti nii hull?

Viljar oma artiklis väidab, et "Telesarjade või uudisklippide vaatamine on minusuguse 20ndate keskpaigas noore jaoks juba ammu kolinud internetti ja nii kodused telekanalid kui ka välismaa suured kontsernid teevad meedia kättesaamise arvutist või nutiseadmest üha mugavamaks." Mina olen ka 20ndate keskpaigas noor ja no ei ütleks, et vaatan seriaale ja uudisklippe arvutist. Ühte seriaali vaatasin arvutist, lihtsalt sellepärast, et ma magasin maha selle aja, kui see telekast jooksis. Muud seriaalid tulevad minu jaoks ikkagi õhtuti televiisorist, arvutiekraan on ju nii väike ja ebamugav.

"Seega on televiisor minu kodus muutunud lihtsalt seinakaunistuseks, mis saab kasutust peamiselt siis, kui mingi sündmus tundub liialt suur, et seda 25sentimeetrise diagonaaliga arvutiekraanilt vaadata. Tõenäoliselt on see spordivõistlus ja kui seda näitab mõni telekanal, on tore, sest tänapäeval ei ole vaataja enam kaabelpaketis olevate valikutega aheldatud." Siinkohal pean tunnistama, et spordivõistlused on need vähesed, mida mina vaatan arvutist, mis on ühendatud telekaga, sest kui korvpalli kannab üle ainult Delfi TV ja minu pere 4st inimesest 3 tahaks seda vaadata, siis me vaatame seda ikkagi kõik koos telekast (võinoh, arvutist, mis telekaga ühenduses). 

Ma töötan kontoris, mis tähendab, et mu silmad on arvutile suunatud umbes 7-8 tundi päevas ja pean ausalt tunnistama, et kui ma õhtul koju lähen, siis ma üsna tihti ei tee arvutit lahtigi, vahel ei lülita sisse ka telekat, aga kui ma peaksin valima meelelahutuseks midagi vaadata, vaataksin ikkagi telekast. Esiteks, on see mu silmadest kaugemal ja väsitab vähem, teiseks, on ekraan suurem ning kolmandaks, minu jaoks on ikkagi telekas see kast, kust tuleb meelelahutus minu tuppa. Tean, et päris mitu mu oma sõpra vaatavad ka igasugu seriaale arvutist ja naeravad minu üle, kes ma iga nädal uut osa ootan, aga ma ei tea, mulle meeldib niimoodi. Ja kuigi suur hulk inimesi vihkab reklaamipause, siis näiteks mu vend mõnikord on öelnud, et need on head, saab vahepeal juttu ka rääkida. 

Eks see tõsi ole, et tänapäeva maailmas on inimesed muutunud mugavaks. Telefone kasutatakse kõigeks muuks kui helistamiseks ning arvutit teleka asendajana. No ma ei tea, mul on kodus kolm televiisorit ja 3-4 arvutit, aga telekad saavad oluliselt suuremat koormust. Kuidas teie peres/kodus on, kumba siis ikkagi kasutatakse seriaalide vaatamiseks ja kas tõesti on televiisor väljasuremise ohus? Või olen lihtsalt mina nii vanamoodne, et ei saa aru, kui mõttetu see telekas ikkagi on?


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar