teisipäev, 10. veebruar 2015

Restoran NYNY

Restoran nimega New York New York on tükike New Yorki Tallinna kesklinnas. Asub see Vabaduse väljaku juures, selle kolmnurga sees, mis tekib, kui sõita Vabakalt Kaubamaja poole ja üks tee keerab paremale NO99 teatri poole. Maja ees on suurepärane ala parkimiseks, seega ei pea ka sellepärast muretsema. 

Pilt: http://www.nyny.ee/

Restoran ise on superilus, interjöör on väga ameerikalik ja kes on New Yorgis käinud, tunneb tuttavad kohad piltidelt ja videotelt kindlasti ära. Teenindajad on väga sõbralikud ja meid teenindanud rastadega noormees oli lihtsalt supernaljakas ja võttis oma tööd kohe hingega. Alati on hea olla restoranis, kus on tunne, et Sa oled oodatud.Lisaks heale teenindusele on seal ka suurepärane toit. Ma olen küllaltki picky eater, aga ma suutsin sealsest menüüst leida endale lausa mitu toitu. Magustoitudest ei hakka üldse rääkimagi, viivad keele alla, näevad suurepärased välja ja hinna-kvaliteedi suhe on väga paigas. 

Kuna meid oli päris mitu, saime proovida erinevaid sööke-magustoite ning pean tunnistama, et kõik praed olid lihtsalt suurepärased!

Eelroaks tellisime valiku leivamäärdeid - 6€ - mis sisaldasid kanamaksakreemi, guacamolet, peedipestot ja leivakrõpse. Maitsesid väga huvitavalt ja hästi ning kelnerist oli väga armas pakkuda meile hiljem veel leiba juurde, sest määrdeid oli väga palju üle.

Põhiroaks number 1 sai valitud küpsetatud lõhe - 13€ - pärl kuskus ja hernekreem, peedipesto, lillkapsaviilud, spargel, sidruni aioli. Kuskus oli minu jaoks midagi uut ja huvitavat, ma polnud seda varem kunagi söönudki. Lõhe maitses hästi ja oli väga hästi küpsetatud. Kogu kompott "taldrikul" nägi välja kui masterchefi saates. 

Pilt: http://www.nyny.ee/
 Põhiroog 2 oli NYNY burger -10€ - veiseliha pihv, Cheddari juust, marineeritud sibul, tomat, marineeritud kurk, remulaad kaste, steakhouse`i kartulid. Jälle oli kompott taldrikul lihtsalt nii ilus, uskumatu, et üks burger saab ilus välja näha. Minu meelest väga armas oli kartulite ämbrike, omapärane. Samas, olles ise Ameerikas elanud, tean, et seal on see üpris tavaline, aga katsun vaimustuda Eestis armsatest asjadest, mis pole nii tavapärased. Burger maitses väga hästi ning kartulid olid samuti väga head, isegi kõrvalepandud kastmed viisid keele alla. 

Pilt: http://www.nyny.ee/
Üks tellitud magustoitudest oli kuum šokolaadi kook - 5€ - toffee kreem, pistaatsiajäätis, marjamoos. Pistaatsiajäätis maitses jälle väga eriliselt, kuna seda ma just eriti tihti ei söö (ma arvan, et tegelikult polegi varem söönud, aga pead ei anna), kook oli keskelt mõnusalt pehme ja jälle nii ameerikalik, et lausa kodutunne tuli peale. Ja taas kord ei saa jätta mainimata imeilusat paigutust taldrikul. 
Pilt: http://www.nyny.ee/
Teine magustoit oli sidrunikook - 5,5€ - värsked marjad, vaarikakaste. Kook oli magus ja hapu korraga ning magus moos aitas hapusust kenast üleelada. Samuti olid punasõstrad üsna hapud, aga kook tasakaaluks jälle magus. Kogu komplekt oli jälle suurepäraselt kokku pandud ning minul kliendina jäi üle ainult seda nautida. Ja nautisin ka, iga ampsu. 

Pilt: http://www.nyny.ee/

Rääkides veel suurepärasest teenindusest, kui olime kahekesi tellinud vee, pakkus kelner, et ta toob kannu, on meil mugavam. Tõepoolest oli ja sellise armsa pakkumise peale ei saa midagi halvasti öelda. Teenindaja tegi ka meist pilti ja mitte lihtsalt niisama, vaid ikka nalja ja naeruga. No tõesti oli armas seal restoranis olla. Lõpetuseks võib öelda, et kuigi kogu see postitus kõlab väga ülistamisena, siis täpselt nii hea kohaga tegemist ongi. Läheksin sinna iga kell tagasi mingit erilisemat sündmust tähistama, sest ainus asi, mis on selle miinus, on see, et hinnad ei ole igapäevased. Aga nii eriline koht ei tohigi olla igapäevane, see ongi eriliste sündmuste puhuks. Soovitan väga.

(Mul tegelikult olid toitudest tehtud ka oma pildid, aga avastasin juhuslikult, et kodulehel olid samad toidud täpselt üles pildistatud professionaalse fotograafi poolt, seega kasutasin juhust ja lisasin need siia.)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar