reede, 20. veebruar 2015

Fotograafid

Mul on kuidagi nii hästi läinud, et mu tutvusringkonnas on lausa kolm inimest, kes tegelevad fotograafiaga, üks neist lausa ametlikult. Seega on mul päris suur hunnik photoshootingutelt saadud pilte ja mõtlesin neid ka teiega jagada ja jagada ka oma lemmikuid fotograafe, et kui keegi otsib endale pildistajat. 

Esimene on Evelin, kellel on Facebookis oma leht ka, tasub vaadata, täis ilusaid pilte täiskasvanutest ja lastest. Evelin pildistas mind esimest korda ametlikult kolm aastat tagasi. Tookord oli teemaks valgel taustal valgete riietega modelli püüdmine. Või midagi säärast. Minu meelest oli päris lõbus. 
Me oleme teinud ka shootingu kodustes tingimustes, kasutanud ära koduseinasid ja valgust, see oli siuke omamoodi, ei olnud stuudio pinget (mul millegi pärast tuleb see alati sisse) ja minu meelest olid väga kenad kodukootud pildid.

Evelini pildistamist olen ma kahel korral kinkinud ka teistele. Esimene kord oli emale emadepäevaks ja sünnipäevaks (ning kuna vahetult pärast seda kolisin Ameerikasse, siis tahtsin teha shootingu, et emal jääks minust mälestus), mille tegime õues ja teine kord Kellyle sünnipäevaks, mis toimus stuudios. Üks asi, miks mulle meeldib tuttava inimesega pildistada, on rahulik õhkkond ja teine see, et ei ole ajaliselt täpselt 30 või 60 minutit, vaid vastavalt vajadustele saab sättida. Ja näiteks minu, empsi ja Evelini pildistamine lõppes üldse restoranis kakaod juues, ülimõnus.

Teine on Triinu. Tal on ka oma pildiblogi. Triinu on üks minu parimatest sõbrannadest olnud juba palju aastaid ja see-tõttu oleme me ka palju pildistanud. Temaga me stuudios pole käinud, ainult õues, aga sellegipoolest on kõik pildistamised olnud ülilõbusad ja vahvad ning Triinul on väga hea silm heade piltide tegemiseks. Oskab seda asja.Kolmas, aga mitte kehvem kui teised kaks, on Merlin. Merlini suhet pildistamisega ma nüüd ei oskagi öelda, minu meelest ta ikka pildistab ainult sõpru, aga see tuleb tal pagana hästi välja. Kuna tal on oma fashion blogi ka, siis seal tal on ka alati ilusad pildid. Nii on minu meelest lausa lust lugeda. Meil on aga kuidagi sattunud nii, et oleme pildistanud alati grupiga, mitte kunagi üksi ja minu siiani kõige armsam photoshoot on ka temaga olnud, sest see oli minu sünnipäevaks pühendatud, koos õhupalli ja lilledega. 
Ma olen paljusid kuulnud ütlemas, et fotograaf maksab nii palju ja ei raatsi ikka jne. Mina leian, et stuudios tehtud pildid on automaatselt teistest paremad kvaliteedi pärast, kuigi eks loomulikult saab ka õues väga kenasid pilte teha (ja nagu näha, ka koduses tingimuses), aga fotograaf peab ikka hea olema. Ja ma leian, et ilusad pildid on ilus mälestus ja mälestusi ei saa mingisse rahaühikusse ringi arvestada. Mul on isegi kodus seina peal suur fotokollaaž, mis on profifotograafi tehtud (küll välismaal, mitte Eestis) ja ma ütlen, et see pilt on üks rahustavamaid asju mu toas.


Eks mul ole pilte teistegi tehtud, stuudiotes ja õues ja kodus, aga hetkel tahtsin ära mainida just need kolm, sest nende kolmega olen käinud korduvalt ja olen ka iga kord väga rahule jäänud. Lõpetuseks ütlen, et mul on küll heameel, et kui mul näiteks oma pulma oleks fotograafi vaja, siis ma saaks kohe mitu tükki võtta, jehuu!

2 kommentaari:

 1. Anonymous30/5/15 11:36

  Miks nii paljudel piltidel nägu ära on bluritud?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ei oska öelda. Kui mõni fotograaf on teinud, siis on, ise ma neid pilte töödelnud ei ole.

   Kustuta