pühapäev, 8. veebruar 2015

Aqva Spa

Ühel vihmasel ja hallil laupäeval seadsime sõbranna ja emaga autorooli Rakvere poole ning otsustasime minna nautima ja ülevaatama Aqva spaad. Meist keegi polnud seal varem käinud, seega uudishimu oli väga suur.


Mulle üllatuslikult sisseastudes tekkis väike deja vu, sest kõik oli lilla nagu ka Lavendli spas. Kuigi eks klass on väga erinev tegelikult, aga tundub, et lilla on mingi teema, sest ka Viimsi Spa 18+ on lilla temaatikaga. Me otsustasime osta neljatunni pileti vee- ja saunakeskusesse, mis maksis 22€. Saab osta ka ainult veekeskuse pileti, aga ise soovitan soojalt ka saunakeskusesse minna. See on lihtsalt ülemõistuse mõnus.

Veekeskuses leidub tegevust nii suurtele kui väikestele. Seal on 6 erinevat basseini: koskedega lainebassein "Tormine meri", vastuvoolu ujumisrada, mitmete veealuste massaaživõimalustega lõbubassein, aastaringselt avatud välibassein, 25-meetrine 6 rajaga sportbassein, valgusefektidega Black Hole liutoru, 2 lastebasseini (35 cm ja 90 cm sügavusega) ja mullivann. Pean tunnistama, et meie käisime korraks lainebasseinis ning korraks sportbasseinis ja ülejäänud aja lebotasime "massaažitoolidel" suures basseinis. 

Need oranžid lebotoolid vasakul olidki massaažitoolid, mullitasid uhkelt
Pilt: http://www.aqvahotels.ee/

Saunakeskuses on 7 suurepärast sauna: soolasaun, aroomi-aurusaun, sanaarium, eri temperatuuridega 2 leilisauna, auru-soolasaun ja infrapunasaun. Saunamõnudele lisaks on saunakeskuses karastav külmaveebassein, külma- ja  kuumaveevannid  jalgade turgutuseks, mullivann ja caldarium vaatega otse idüllilisele pargile. Caldariumi saun oli vaieldamatult meie lemmik, see kujutas endast kividega toole, mis olid soojad, mahedat muusikat, aroomi ning imeilusat vaadet. See oli tõesti ülemõistuse äge koht, kus lihtsalt olla. 

Järgnev info saunade kohta on võetud kodulehelt ja lisatud minu enda kommentaar: 

• Sanaarium (+63 C°)
Sanaarium  on madala temperatuuriga ning mentooliaroomiga lõõgastumissaun. Rahustab, puhastab  ja värskendab.

- ülimõnus saun, megamõnus muusika ja tuled ja olek, aga ukse peal olnud silt "Palume vaikust" ei paistnud külastajatele eriti korda minevat ning lapsed lollitasid, naersid, rääkisid ja küsisid, seega vaikust me eriti kahjuks ei saanud. Siinkohal teeksingi ettepaneku Aqva Spa meeskonnale teha see silt mitmes keeles, sest rääkijatest mitte ükski sel hetkel ei olnud eestlane, võib-olla nad tõesti ei saanudki sellest aru. 

• Leilisaunad (+100 C°)
Toimib positiivselt nii kehale kui vaimule. Puhastab ja noorendab.

- minu jaoks oli see natuke liiga palav, pidasin mõne minuti vastu ja panin siis jooksu. Minu meelest peaks saun olema mõnus, mitte piinav. 

• Leilisaun (+85 C°) 
Klientidele, kes ei kannata kõrget kuumust. Vähendab väsimust ja puhastab  meeli.

- see oli meil suletud kahjuks.

• Aroomi-aurusaun (+45 C°)
Aur puhastab nahka. Auru käes avanevad poorid ja higinäärmed eritavad kehast jääkaineid. Paraneb naha struktuur, toonus ja elastsus. Eukalüptiaroomiga saun aitab peletada väsimust. Paraneb verevarustus ja kiireneb ainevahetus.

- see oli meie jaoks veidi pettumus, sest aroomi eriti ei tundnudki. 

• Soola-aurusaun (+42 C°)
Soola-aurusaun mõjub  naha verevarustust parandavalt, turseid vähendavalt ning karastavalt. 
Aqva soolasaun on eriline seetõttu, et sool piserdub õhku koos auruga.
Sool on tuntud oma erakordsete omaduste poolest. Aitab leevendada allergiat ja astmat. Vähendab stressi ja puhastab nahka, tugevdab immuunsüsteemi. Soolal on noorendav mõju kehale.

- see oli minu üks lemmikuid, meiega koos sattus sauna üks noormees, kes oli nõus natuke "tööd" tegema ja auru allapoole lehvitama, seega sai istuda üleni soolasena ja nautida kuuma auru, ülimõnus. Kuigi see sool korraks pani naha kipitama, siis hea pehme oli küll pärast. 

• Infrapunasaun (+48 C°)
Infrapunasaun toimib infrapuna ehk soojuslainete energia kandumisel õhuruumi. 
Spetsiaalselt ehitatud saun laseb ohutul kiirgusel tungida võimalikult sügavale inimkehasse, soojendab elundeid, kiirendab verevarustust ja ainevahetust, väljutab mürke ning tugevdab organismi immuunsussüsteemi.

- ma pole nüüd täiesti kindel, aga mulle tundub, et me ei käinud seal, sest me ütlesime, et see on liiga külm esialgu ja lõpuks ei läinudki tagasi. Võib-olla eksin ka.

• Caldarium (+36 C°)
Sooja pingiga lõõgastusruum.

- juba eelnevalt mainitud  vaieldamatu lemmikpaik meil. 

• Külma  ja sooja vee jalutusrada 
Klient kõnnib vaheldumisi külma ja sooja vee basseinis, mille põhjas on erineva suuruse ja tekstuuriga merekivid. Kogete suurepärase ravitoimega punktmassaaži.

- see oli ka üks kift asi. Ma polnud kunagi varem seda proovinud, emps siis õpetas, kuidas peab ja no tõesti, seda oli kohe tunda, kuidas veri hakkas sees vemmeldama ja hea tunne tuli sisse. 


Vaade veekeskusele
Pilt: http://www.aqvahotels.ee/
Vasakul paistab see Caldarium
Pilt: http://www.aqvahotels.ee/
Saunakompleks
Pilt: http://www.aqvahotels.ee/
Külma ja kuumavee vannid
Pilt: http://www.aqvahotels.ee/
Lisaks vee- ja saunakeskusele on seal ka kohvik, kust saab imemaitsvat smuutit, koogikesi, saiakesi ja muud näksi. Meie jõime jäätisekokteili ja smuutit ning nautisime vaarikakoogikest. Maksta saab käepaelaga ja hiljem kassas ning see on minu jaoks suur suur pluss. Kes see ikka viitsib veekeskusesse raha kaasa võtta?

Neli tundi möödus keskuses linnulennul ja kolmekesi arutasime, et kaks ja pool tundi (nagu teine pilet pakub) jääks kindlasti väheks. Vähemalt esimesel korral. Mu ema käis spaas ka, nautimas hoolitsusi ja jäi samuti väga rahule. Spaa kliendid said sussid + hommikumantli, veekeskuse külastajad mitte. Riietusruum oli suur, aga samas veidi kitsas, kui inimesi palju sattus ning meestel-naistel on ühine riietusruum. Riideid vahetatakse kabiinis. Dušširuumid on ikka eraldi. 

Selge on see, et tegemist on väga populaarse kohaga, seega rahvast on väga palju. Me läksime hommikul kella 11 ajal, siis oli veel rahulik, aga 12-13 vahel tuli selline mass peale, et ainus võimalus oligi vaikselt saunas istuda. Mul muidu ei ole laste vastu mitte midagi, aga ma leian, et kui lastel on oma bassein, siis nad ei peaks kilkama, hüppama ja möllama täiskasvanute vahel ja mina ei peaks istuma lõõgastustoolil ja pidevalt vett silmast ära lükkama. Lihtsalt, väike vahemärkus vanematele. 

Üldjoontes soovitan aga Aqva Spa'd väga ja kõigile, kes lõõgastust otsivad. Spa-protseduuridel on küll meeletu järjekord (mu ema broneeris vist novembris ja sai aja jaanuari lõpuks) ning hotellihinnad ei ole just eriti eestlastele mõeldud, aga sauna- ja veekeskus on minu meelest küll täitsa okei hinnaga ning hinna ja kvaliteedisuhe on ka väga paigas. 

Millised spa'd teile meeldivad, milliseid ei soovita?

2 kommentaari:

 1. Meil tundub väga sarnane maitse olevat, nautisin Rakveres samu asju: Caldarium ja külma-soojavee vann. Minu meele tegi kurvaks just see ülerahvastatus ja lastehulk ja mitte üks ega kaks korda, vaid oleme seal mehega käinud umbes 5-6 korda. Ainuke variant on minna hommikul avamisel 2,5-tunniks või õhtul enne sulgemist, siis on lapsi vähem ja vaiksem. Õhtuti neil veel basseinis tulukesed ka, on kohe eriti mõnus.

  Teine koht, kus käisime ja ma eriti rahule ei jäänud, on Kalev Spa. Veekeskuse osa on seal küll väga kenasti lahendatud, mitmed erinevad basseinid ja saunad, aga näiteks bassein, kus ma tahaks rahulikult olla, on täpselt madalama vee basseini kõrval ja seal hüppavad lapsed vees, kilkavad ja karjuvad, basseini pealt tuleb liumägi, kust keegi pidevalt prõmmides läbi sõidab. Olgu mis on, aga ei saa seal lõõgastuda mitte kuidagi.

  Mäletan, et kirjutasid ka Lavendli spast, ma täpselt ei mäleta, kas sa jäid rahule, aga vot see on see koht, mis mulle väga meeldib. See on väga väike, seega sinna eriti palju rahvast ei lasta ning lapsi olen ka seal ainult mõnel korral näinud. Need on kõik korrektselt käitunud. Muidugi, ma tean, et on olemas Viimsi 18+ spa, kus lapsi üldse ei ole ja ma väga armastan seda spad, aga ma tahaks ikka vahelduseks kuskile mujale ka minna, kui seal käia. Kui keegi sinu blogilugejatest oskab veel ühe rahuliku ja vaikse spa nimetada, siis ma huviga kuulaks.

  VastaKustuta
 2. Anonymous9/2/15 05:46

  Laulasmaa spa! Mitte küll alati vaikne, aga enamik ajast kindlasti.

  VastaKustuta