reede, 16. jaanuar 2015

Restoran Basiilik

Ühel lõunal otsustasime sõbrannaga, et vaatame selle kurikuulsa Basiiliku restorani ka ära. Ma olin sinna ammu tahtnud minna, kuna tegemist Itaalia toidu restoraniga ja see teadupärast on ju mu lemmik. 

Juba ükskord varem, kui pakkusin vennale seda kohta einestamiseks, mainis ta mulle, et mis Itaalia köök see on, kus isegi boloneeset ei ole. Mis oli õige, seal tõesti ei olnud spagette bologonese kastmega, mis ometi peaks ju olema igas Itaalia toidu restoranis. Seega, ma teadsin eos, et seda ma sealt ei saa.

Läksime sisse, otsisme omale laua ja jäime ootama. Ja ootasime veel. Ja veel natukene. Ja siis järsku tuli üks neiu, kes tegi meid nähes "oooops" näo ja jooksis meile menüüsid tooma. Menüüd olid väga kahtlased. Iseenesest valge paber ja must tekst, aga tekst oli kirjutatud tindiga, mis juba vaikselt ära kuluma hakkas. Õnneks oli meil menüüsid kaks, seega mis minu menüüst ei paistnud, paistis sõbranna omast ja vastupidi. Samas, kohe alguses jättis see sellise odava mulje (ainult mulje, sest hinnad ei ole seal teps mitte odavad). 

Olime toidu väljavalinud, kui küsisin teenindajalt, et kui suured bruschettad on? Ta tegi käega üsna väikesed ringid ning otsustasin tellida kahed erinevad, saan erinevaid maitseid ja kõhu ka täis. Tegelikkus oli see, et laual olid ikka päris suured saiad. Muidu polekski selle vastu ju midagi, alati on parem rohkem saada, aga tegelikult oleks ühest portsust mulle täiesti piisanud. Kiidan siinkohal apelsinimahla, nii hea ja värske, pole nii head mahla ammu saanud. 

Kui olime tellimuse ära teinud, tuli teenindaja tagasi lauda naerdes: "Oota, kohvi ja mis söök sul oli?" Ma ei ole tavaliselt teenindajate vastu kuri, ei suhtu nendesse halvasti, vastupidi, üritan olla sõbralik, eriti, kui teenindaja on minuvanune, aga see suhtumine oli kuidagi matslik. Küsimus ei olnud isegi mitte minu söögi kohta, aga ta vaatas mulle otsa ning me olime tellinud 10 sekundit enne. Ära siis ürita jätta head muljet oma mälust, kui tegelikult samal hetkel unustad, mil tellimuse anname. 

Lillkapsa püreesupp spinati ja sinihallitusjuustuga
Bruschetta tomati ja sinihallitusjuustuga
Bruschetta külmsuitsulõhe ja mozzarellaga
Apelsinimahl
Kohvi
Toit maitses väga hästi, kuigi minu poolt soojadele bruschettadele rohkem punkte. See tomati ja sinihallitusjuustuga segu oli minu jaoks natukene liiga vänge, pigem uuesti ei sööks. Mozzarellaga saiad olid soojad ja need maitsesid küll imehästi. Sõbranna kiitis ka suppi, minu jaoks on see waaaay to roheline ja püreene. Ma ei suuda püreesuppe süüa ajast, mil olin haiglas operatsioonil ja see oli ainus, mida süüa tohtisin (ma muidugi hakkasin ühel hetkel jäätist püreestama ja väitsin, et see on täpselt sama). 

Kui toidud söödud olid, jäime ootama teenindajat, et maksta ja lahkuda. Kassa oli meie laua kõrval, seega teenindaja käis korduvalt ja korduvalt meist mööda. Mööda, aga ei kordagi meie juurde. Kui lõpuks meie juurde tuli, küsis, kas maksame kaardiga või sulas, me tegime mõlemat. Ta tõi kaardimaksemasina, sõbranna pani kaardi sisse ja põmm, teenindaja oli jälle kadunud. Kuna sõbranna töötab ise poes ja on kaardimakseterminaliga sõber, võttis ta tšeki, vajutas nuppu, tuli teine tšekk kah ja oligi tehtud. Mina oma vahetusraha ootasin veel mõne aja, sest neiu jooksis mu karp käes mööda restorani ringi ja polnud lootustki, et asja kiirelt aetud saame. Lõpuks ta tuli ja mul ei olnud enam mingit tahtmist talle isegi jootraha jätta, no ei olnud seda tunnet.

Lõpuks isegi häiris mind see, et karp, milles tšekk toodi, oli Reval Cafe oma. Mulle meeldib, kui pisiasjadele mõeldakse ja need omapäraseks tehakse, aga Basiiliku restoranis küll Reval Cafe karpi ei tahaks. Muu sisustuse kohta teen aga komplimendi, roheline õhkkond on väga armas ja rahulik.

Kokkuvõtteks võib öelda, et toiduelamus oli hea, aga arvestades, et tegemist oli lõunaga ja meil kulus seal veidi üle tunni, siis ma ütleks, et see aeg on veidi liiga pikk, et kontorist vahepeal ära käia. Ilmselt ajakulu põhjustaski lõunane aeg, aga tegelikult oli see kella 14-15 vahel, nii et prime time oli juba läbi. Esialgu sinna tagasi ei kipuks, aga võib-olla kunagi ikka. 

1 kommentaar:

  1. Anonymous20/1/15 02:56

    kas see oli see blond tütarlaps nimi oli vist Kristiina?

    VastaKustuta