reede, 2. jaanuar 2015

Lavendli spa

Ühel õdusal laupäeva hommikul otsustasime sõbrannaga, et teeme väikese tüdrukute kvaliteetaja ning lähme vaatame uue spa ka üle. Lavendli spa'd on üsna lihtne segi ajada Viimsi spa'ga, sest kaardi peal nad on samas kohas. Tegelikult nad natuke on teineteisest eemal, Lavendli spa on lihtsalt kuidagi ärapeidetud (parkla näiteks on maja taga ja meie esimese hooga sõitsime üldse kõrvalasuva poe parklasse). 

Me ei käinud otseselt spa poole peal, me käisime seda saunakompleksi vaatamas, mille kohta olin paari kiidusõna kuulnud, aga kuna see uus ja huvitav, siis pigem arvamusi ei olnud. Spa ise on väga ilus, lavendli teemaline, lilla igal pool. Riietusruum oli väga armas, pisike, aga armas, olemas oli kohe mitu fööni ning kapid olid piisavalt suured, et sinna kõik ära mahuks. Duširuum oli samuti pisike, 3-4 dušši ning ruum ise tillu-tilluke, aga ma ei kurda. Kujutan ette, et kui palju inimesi oleks, siis võib-olla oleks veidi ebamugav, aga me olime ühed vähestest seal sel hommikul.

Saunakompleks ise on väga ilus, selline paradiisi astumise tunne on samal hetkel, kui uksest sisse astud. Pakutakse vett, tavalist, kurgi ja apelsiniga. Väga maitsev. Mugavad toolid ja lauad istumiseks on samuti. Minu jaoks veidi arusaamatuks jäi toidutellimine, sest menüü oli küll laua peal olemas, aga samas ühtegi inimest ruumis ei olnud ja kuna ma eriti pikalt ei viitsinud mõelda, jäigi söök tellimata. 

Seal on üks suuremat sorti bassein, jaapani vann, mullivannid, jäävann ja siis saunad. Võimalus saunamõnusid nautida on neljas erinevas saunas: aroomi-lavendlisaunas, aurusaunas, soolasaunas ja eestimaiselt tuttavas suitsusaunas. Suitsusauna ligi saja-aastased suitsust läbiimbunud ning tahmased palgid, kivid ja pada tagavad kustumatu elamuse. Suitsusaun on midagi eht-eestlaslikku. Hea tugev leil ja mõnus vihtlemine on meeltmööda igale saunast lugu pidavale külalisele. Kuuma suitsusauna vahele saab end karastada ja jahutada eriti  karges külmavee tünnis. Lisaks saab ujuda kose all väikeses massaažidüüside ning vastuvooluseadmega varustatud kümblusbasseinis ja mõnuleda soojas  41°C veega jaapani vannis. Viimases kusjuures on tõesti nii kuum vesi, et ma pidasin seal vastu vaid minuti ja panin jooksu, jõhker ikka kui kuum. Veel oli seal sidrunilõhnaline mullivann. Külaliste käsutuses on ka lõõgastuskeskuses asuv soolakamber ehk haloteraapia ruum, kus soolaravi pakub leevendust hingamisteede haigustele.


Mulle iseenesest see koht meeldis, see oli väike ja hubane, piisavalt palju erinevaid asju, mida nautida ning inimesi oli ka vähe. Samas olen kuulnud, et nagu seal rohkem rahvast on, ei ole üldse enam mõnus, sest kuna ta on väike, hakkab seal kohe kitsas. Samuti ma veidi kahtlen hinnas, tavahind on 25€ ja seda ma maksta ei tahaks. Praegu on neil pakkumine kaks täiskasvanut 18€, seega kes siiani mõelnud, et peaks minema, käige ära. Pakkumine kehtib vist jaanuarikuu lõpuni. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar