reede, 5. detsember 2014

Mängutoad Tallinnas

Kuna ma olen 2-aastase lapsehoidja, on minu ülesandeks leida meile piisavalt palju tegevust ja viimasel ajal olengi otsinud erinevaid mängutubasid, kuhu me saaksime minna. Lisaks, kuna minu sõbranna laps on 11-kuune, üritame leida kohti, mis sobiksid mõlemale. Pean siinkohal silmas neid tubasid, kuhu saab minna tunniks-kaheks mängima, mitte neid, mida saab kolmeks tunniks 100€ eest rentida. Neid on terve internet täis, selliseid tunni kaupa külastatavaid on keerulisem leida.

Olen nüüd paar tükki enda jaoks avastanud ja jagan neid teistega ka. Kui kellelgi on veel mingi koht, kus saab käia, siis ootan väga soovitusi. 

Esimene mängukeskus asub Mustika Keskuse teisel korrusel, Triibu mängumaa. See on 2-aastasele üsna hea, tal on ruumi seal joosta, seal on batuut, kööginurgake, mingid traktorid ja autod, millega sõita, liumägi, legod. Suurematele on ka tegevust. Väiksematel võib-olla hakkab igav. Hinnad on üsna keskmised, 2 tundi maksab 3,5€ ja päevapilet 5€. Samuti on see selline mängutuba, kuhu saab lapse ka üksinda mängima jätta (kui ema soovib poodi minna), aga mina seda ei kasutaks, sest mulle tundub, et see ruum on väga suur ja üks neiu ei jõua korraga vaadata kõiki lapsi ning samal ajal võtta raha vastu uutelt tulijatelt. 

Teine mängumaa on Kristiine Keskuses, Juku mängumaa. See on isiklikult minu lemmik, kuna seal on teematoad eraldi vanustele. On toddlerite tuba, kuhu on oodatud kuni 3-aastased, batuudialasid kaks tükki, suurematele ja väiksematele lastele, ronimisala, legod ja parajalt ruumi joosta. Tunnihind on kuni 2-aastastele 2.80€, üle 2-aastastele 3.60€ (laupäev ja pühapäev on kallim). Nüüd nägin, et Juku mängumaa pakub mängutuba ka veel Mustamäel Juku keskuses ja Rocca al Mare keskuses samuti, kus on lausa pisibeebidele oma ala, kus mängida. Peab minema üle tsekkama. 

Kolmas mängumaa asub vastavatud Stroomi keskuses, Lastepark mängutuba. Seal käisin täna esimest korda. Muidu mulle meeldis, minionide teema oli ja ilus värviline, eriti äge pallimeri ja mõned ronimisalad ning batuut, lisaks mulle meeldis muusika, mis oli seal üsna kaasaegne, kuigi vali natukene. Hind oli veidi krõbe, tunniaja eest 3.5€ ja sama hind nii 2-aastasele kui 11-kuusele. Leti taga oli noormees, kes pani iga lapse nime koos kellaajaga kirja ja iga lisaminut juba maksis, see veidi tekitas ebamugavat tunnet, et pidi minutipealt jälgima. Samuti oli väga palju venelasi ja näiteks minu laps üritas teise lapsega rääkida, aga see ei saanud aru ja minu laps ei saanud temast aru ja tundus, et see veidi tegi teda kurvaks. 

Niisiis, lisaks nendele tubadele on mul veel lemmikud kohad Babybackis Ülemistes ja Kristiines, kust saab lisaks veel süüa ka. 

On kellelgi veel mingeid kohti, kuhu lapsega minna mängima? 

2 kommentaari:

 1. Anonymous7/12/14 15:48

  Pelgulinna naistenõuandlast üle tee: http://ee.vanaemme.ee/mangimine-vabal-ajal/ Käisime 2,5aastastega, tegevust väga palju ja lapsi eriti vist ei käi, nii et sõbranna ja lastega käimiseks hea privaatne. Beebidele on ka eraldi tuba. 3 eur /h.Väga soovitan!

  VastaKustuta
 2. Käisime ka Lastepargi mängutoas, mis asub Stroomi keskuses.
  Tuba väga korralik, puhas ja ilus. Eriti minu lapsele meeldib seal autoga liugu lasta.

  P.S. Olime natuke rohkem kui tund, kuid raha juurde noormees ei võtnud. :)

  VastaKustuta