reede, 21. november 2014

Magamisharjumised

Mu sõbrad juba teavad, et mu lemmiktegevuste top kolme kuulub ka magamine. Mulle meeldib magada hommikul kaua, mulle meeldib magada lõunal, mulle meeldib magada kogu aeg. Ainult, et kui õhtuti tuleks normaalsel ajal magama minna, siis ma ei lähe. Jumal teab, miks.

Eks ma olen ikka neid uudiseid ja uuringuid lugenud, kus kirjas, et peaks magama 6-10 tundi öö jooksul ja päeval.. noh, päeval ei peaks üldse magama. Ega ma ei pea ka, ma saan suurepäraselt ilma hakkama, aga paratamatult on nii, et kui ma telekat vaatan (sest mu "töö" magab 13-16), siis ma üsna tihti vajun ka ära, kuna oma tekkide-patjade vahel on nii hea olla. 

Öösel ma üritan alati 8 tundi magada. Kuigi tegelikult ma olen avastanud, et mitte mingit vahet ei ole, kaua ma magan, ainus, mis rolli mängib, on see, mis kell ma ärkan. Ma olen absoluutselt anti-hommikuinimene. Mulle ei meeldi hommikud ega hommikutel ärkamine. Ma võin olla super produktiivne ka 4-tunnise unega, kui minu ärkamisaeg on umbes 10-11.

Ma mõtlen pidevalt, et ma olen mingi mastersleeper, sest no ma ei tea ühtegi inimest, kes nii palju magaks, seega ma veidi üritan ennast parandada ja näiteks laupäeva hommikuti, kui ma tavaliselt magan ikka poole lõunani, ärkan nüüd 9st, et trenni minna. Päris hea motivaator. Ja kuigi mul on iga kord pärast trenni tunne, et tahaks ainult magada, hoian ennast rakkes ega anna selleks võimalust, kaks viimast nädalavahetust on lausa vastu hommikut lõppenud. Ja nii toimibki. 

Muidugi nädala sees magan siis nädalavahetusel "saamata jäänud" tunde tagasi, kuigi meditsiiniliselt on see täiesti võimatu. Mu vend ei väsi seda mulle kordamast. Noh, ja näiteks ei väsi mu isa kordamast, et pidev väsimus on suhkruhaiguse tunnus ning nüüd luges mu vend artiklit, et väsimus tekib pärmseene tagajärjel, mis meie kõigi kehas kasvab ja kuna mina seda pärmseent kohe eriti hästi toidan (igast rämpsuga), siis ma olengi kogu aeg väsinud.

Vahel ma lausa kardan magama jääda siin majas, sest kui keegi näeb, tuleb jälle 100 diagnoosi ja vähemalt paar päeva norimist, kuidas mõni preili ainult magaks...

2 kommentaari:

  1. Tundsin end paljude kohtade peal ära. Ning mul on pärmseene vohamisega organismis probleeme juba aastaid. Seega võib sul ka see vabalt olla. seda saab ise testida ka, nt vette sülitamisega ja siis jälgida, milliseks sülg muutub (guugelda). ise pole teinud seda testi küll, ma tean ilma selletagi, aga vast toimib.
    hommikuti nt on väga raske end püsti ajada nagu oleks liimitud voodi külge ja väga raske oma keha liiguta. silme eest tõmbab mustaks, kui lõpuks tõusta jaksan.

    VastaKustuta
  2. Oh, ma kogu aeg mõtlesin, et vaevalt, et päriselt kedagi see pärmseen mõjutab, aga näed, pean oma arvamust muutma. Kas seda on võimalik kuidagi ka arsti juures kontrollida, st peab olema miski kindel näit, mis seda näitab ( noh a la nagu suhkruhaigusel ja diabeedil on veresuhkru näit jne ) ?
    Aga googeldan kohe seda sülitamise asja ka, aitäh.

    VastaKustuta