esmaspäev, 27. oktoober 2014

Restoranid lastega

Tegelikult on selline lehekülg internetis täiesti olemas, kus on kirjas, millistesse restoranidesse on oodatud lastega pered (LINK SIIN), aga pean tunnistama, et üle ühe neist ei sobi tegelikult lapsele üldse. Kuigi sealsel lehel on vist rohkem tuginetud lihtsalt menüüle, mitte atmosfäärile. Täpselt ei olegi aru saanud.

Mina käin väljas söömas pea 2-aastase tüdrukuga, kes sööb enam-vähem kõike, aga kelle puhul peab kindlasti söögikohas olema lastele mõeldud nurk, sest ta tüdineb söömisest umbes 10 minutiga ära. 

Meie lemmikkoht Tallinnas on Babyback. Enne käisime Kristiines, nüüd avati Ülemistes ka ja veel ägedama mängutoaga, kui Kristiines. Neil on eraldi lastemenüü, mis tõesti sobib lastele ka, pasta, friikad, pizza, pannkoogid jne. Ja võib-olla ainus asi on see, et portsud on seal kole suured, kui kaks last võtavad ühe, siis on okei. 

Kristiine BabyBack

Veel meeldib meile Lido, sest seal saab esiteks võtta söögiks täpselt seda, mida laps sööb, noh näiteks sööb minu oma kurgi-tomati-hapukoore salatit ja kartuleid või hoopis kana või midaiganes tundub, et ta sel päeval süüa tahaks. Pluss tavaliselt jagame puuviljakausi ka omavahel ära. Noh, veel on hea koht Mack Barbque, kus on samuti lastenurk (nii Tartu maanteel kui ka Rocca al Mares) ning lastemenüü lastele sobilik. Sealne mac&cheese on mu pliksi lemmik ja samas siuke hea armas väike kausitäis, et ta jõuab ka kõik ära süüa. 

Paar korda oleme ka käinud kohvikus Klaus, mis on ka ülalmainitud lingis ära mainitud, aga ma ei ütleks, et see nüüd just parim on. Ajab asja ära. Selles mõttes oli seal suvel õues hea, et vankritele oli piisavalt ruumi (käisime tavaliselt jalutuskäigu vahepeal traditsiooniliselt ampsu haaramas) ning keegi ei olnud pahane, kui laps natuke häält tegi. Samas, toidumõttes lastele eraldi midagi ei olnud ning mu tüdruk sõi vahel näiteks crossainti, vahel ka ampsas minu salatist ampsu. 

Mingil määral saab siia listi panna ka Vapiano, sest kuigi nende istmed pole lapsele just parimad, eriti kui on tipptund ja ainult pukitoolid on vabad, siis söök on neil hea ja värske ja meeldib lapsele väga. Ma ausalt öeldes olen kahe kõrvaga ootel uutest pakkumistest, kuhu ühe 2-aastasega minna, sest Babybacki menüü on küll varsti otsast otsani läbi söödud ja hakkab vaikselt vastu juba. 

Nii, et soovitage palun nüüd, kuhu lapsega sööma minna!

1 kommentaar: