kolmapäev, 15. oktoober 2014

Kuidas ma kohtusin kuulsusega

Täna hommikul kirjutas tuntud blogija Mallukas oma Facebooki lehel, et tal oleks vaja spordikotti ja mp3'e ja mina lahkelt lubasin talle enda mp3'e, sest ma ei kasuta seda nagu nii ning olin parajasti samas suunas linna liikumas ka. Niisiis, andiski ta mulle oma aadressi, mina panin igaks juhuks noa pagasnikusse, kui meil peaks erimeelsused tekkima ning asusin teele. Veidi otsimist ja kohale ma jõudsingi. Tal aias jooksis see nodzu ringi, Milvi ja mu laps teda nähes kilkas nagu maailmaime nähes. Ta muidugi kilkas samamoodi ka siis, kui Mallukas välja ilmus ja mu autosse istus. 

Meie tee viis Järve keskusesse. Ise mõtlesin, et sellega asi piirdub, lähme laiali ja rohkem ei pea me ühtegi sõna omavahel vahetama. Nii ei läinud. Me läksime koos lifti ja koos Selverisse ja seal isegi koos teisele korrusele, tema omale spordikotti otsima ja mina paari iluvidinat. Ja siis me sattusime jälle kokku ja läksime koos alla, sest mul oli vaja lapsele süüa ka osta. Seal avastas ta, et lastetoidud on soodushinnaga ja ostis neid. Aga ainult soodushinnaga, mitte ühtegi täishinnaga asja ei ostnud ja nii sai Mari ainult neli potsikut. "Terveks nädalaks," ütles Mallukas. Minu lapsel oli samal hetkel kolm potsikut käes ja ta hävitas need umbes 5 minutiga. "Vaene Mari," mõtlesin mina.

Edasi soovis too Mallukas endale piima osta. Mõtlesin küll, et veidi imelik, ise ju läheb trenni ja ostab siis piima. Ostis toda mahepiima, teate küll, panete pudeli masinasse ja vajutate nuppu ja piim jookseb. Vot, selle jaoks oli tal raha küll. Ahjaa, salati ostis ka endale. Küsisin, et kas ta sööb selle enne trenni ära või? Ütles, et siiski pärast, sest tal pole kööki ja süüa teha ei saa ja ega süüa tegelt pole ka. Ja siis arvas ta, et parim otsus on osta kooki, tahtis kohupiimakooki ja kui ma siis mainisin, et see on soodushinnaga, oli ta nägu selline, et ta ostab reaalselt selle poe tühjaks. Nohjah, soodushinnaga asjad paistsid talle meeldivat. Tema viimane ost oli soe juustusai Leale (vist on see elanik, kes tema majas alumisel korrusel elab), naeris veel, et haha, sooja saia ta küll ei saa, see ju ammu külmaks läinud.

Kuna me aga jätkuvalt koos hängisime, siis ta kurtis kassas, et tal pole Partnerkaarti (ma täpselt ei mäleta, mis vabandus tal oli, aga midagi sellist, et eelmine sai läbi ja uue jaoks pole raha vms) ja ma laenasin enda oma, seega ta sai veel rohkem soodust oma asjadele. Jalutasime koos autosse ja ta arvas, et ta näeb nii imetabane välja, et ma võiks tast pilti teha ja outfit of the day postituse temast teha. No, miks ka mitte. Kahjuks ei tea ühegi riideeseme päritolu, aga roosa trennikott igal juhul on pärit Selverist ja maksis vist 9.50€.


Ja siis me läksime koos autosse ja ma viisin ta tema trenni ära, kuna see jäi mulle tee peale. Ahjaa, ta veel ähvardas, et ta nii haige ja köhib, et läheb annab teistele trennis ka tuberkuloosi. Seda rääkis ka, et Mari mängib kodus süstalde ja alkoholipudelitega, need pidavat ta lemmikud olema.

Lõpetuseks ütlen veel, et Mallukas kurtis, et tal kulub takso peale nii palju raha, et ta ei suuda enam (sellepärast ilmselt Mari süüa ei saagi) ning ta ilmselt algatab korjanduse, et endale load osta. Just nimelt osta, sest autokooli ta ju ometi minema ei hakka.


Vot selline tüdruk.

30 kommentaari:

 1. IRWWWW
  Superlahe kirjeldus:)

  VastaKustuta
 2. Ma ei ole küll Mallukaga kokku puutunud vaid tema elust saanud ülevaate vaid läbi tema blogi, aga arvan, et pole ilus rääkida teisest inimesest nii.

  Okei, saime siis teada, et Mallukas ostab soodushinnaga asju. Ma küsiks, et miks mitte? Raha on raha, mõni oskab enda rahaga paremini ümber käia, mõni mitte. Ma ei näe ka probleemi osta trennikott Selverist. Kui näeb hea välja, ON SOODNE, siis davaj, ostan ära. Võidan mingi 60€ kui oleks näiteks mõne brändi oma ostnud.

  Selleks, et teist kritiseerida, peab ta olema perfektne. Kas sa oled perfektne? Kas keegi ei vaataks sinu tegemistele, käitumistele kahtlaselt? Käitud ja elad oma elu perfektselt, et Sul on õigus kellegi ostude jne kohta arvamust avaldada?

  Ehk siis.. sina ostad kalleid asju, hunniku sööki, topid selle poes lapsele suhu ja oled õnnelik? Ma isegi ei olnud su blogist midagi kuulnud. Huvitav, kellel on suurem mõjuvõim. Kas Sinul või Mallukal?

  no power here

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Üldse ei saa aru, kus kohas ma väitsin, et Selverist ostetud trennikott oli halb? Mulle see ülimeeldis ja hea hind oli ainult boonuseks.

   Ja mis pagana mõjuvõimust Sa räägid?

   No need power here.

   Kustuta
 3. mis sul viga on ? idioot oled või..

  VastaKustuta
 4. Kulla eelmine kommenteerija: hingame sisse, hingame välja... ning loeme uuesti kirjutatu läbi üritades aru saada et iga lause on irooniat ääreni täis.

  VastaKustuta
 5. Inimestel lihtsalt puudub huumorisoon :).
  Minu arust väga hea lugemine oli :).

  VastaKustuta
 6. Aitäh, Gerli! Ma pole midagi nii humoorikat pikka aega lugenud. :)

  VastaKustuta
 7. Ma arvan et enamus lugejaid said ka nn. irooniast aru. :)

  VastaKustuta
 8. Ah, et ei öelnud halvasti Malluka kohta? Äkki loed oma jutu ka üle, mis avalikkuse ette panid. Sina oled rahakas, aga tema ei ole. Selline mulje jäi.

  Mul on huumorisoon vägagi korras aga ma ei kasuta ega ole ka tuju kasutada seda siin.

  See jutt on nii halvasti ja üleolevalt kirjutatud Sul, et lihtsalt.. mul pole sõnu. Kurb, et Mallukas sinuga suhtles/suhtleb.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mulje jäi Sul nõnda vale. Sa ei tunne mind üldse ja kui tunneksid, teaksid, et ma ei kirjutaks mitte kunagi oma sõpradest nii. Võõrast inimesest veel vähem.

   Kustuta
 9. kui see on must huumor või mingisugune iroonia, siis soovitan tõsiselt uurida nende sõnade (iroonia, sarkasm, huumor) tähendusi.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. See on lihtsalt kirjeldus meie omade sõnadega meie hommikust, mille mina kirja panin. :)

   Kustuta
 10. Lihtsalt inetu. Sina, mitte Mallukas.

  VastaKustuta
 11. Hahahahaha. Ma naersin ikka kõvasti kui seda lugesin. Hästi kirjutatud. Aga veel naljakam on see, et mõned sellest postitusest absoluutselt aru ei saa :D.

  VastaKustuta
 12. Kellegi "võimsalt" mõnitamine ei ole veel iroonia, kulla inimesed. Teil on mõisted natuke segamini, võib-olla puudujääk hariduses. Vaimukat ega isegi mitte naljakat pole antud kirjatükis midagi. Selge on, et inimene ei ole oma olemuselt kirjutaja ega oska sõnadega suurt midagi peale hakata.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Selge on, et Sina anonüümselt kirjutades oled kindlasti hoopis ägedam inimene kui mina :)

   Kustuta
 13. Jummel kus on inimestel nüüd harjad punased :D:D Varsti toongi popcorni kõrvale ja refreshin neid kommentaare :D
  Minu arust oli ka naljakas lugemine, midagi teistsugust sinu sulest :D Ma veel tükk aega mõtlesin, et kas tõesti sina kirjutasid selle :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. No eks need naljad olidki meil koos genereeritud, sellepärast tundub võõras :D

   Kustuta
 14. Olles ise üpris suur iroonitseja, ei saanud mina küll kuskilt otsast aru, et tegu peaks olema humoorika jutuga. Irooniat on OK kasutada paar lauset terve jutu kohta, et nt teha selgeks mingit pointi või seisukohta, aga no siinkohal lugesin mina küll ainult mõnitamise välja. Ja ma ei leia, et mul puudub huumorimeel, sest ei suuda nalja sellest "vaimusünnitisest" leida.

  VastaKustuta
 15. Lugesin seda, sest Mallukas postitas sinu blogi. Kui sa ise nüüd ise arvad,et said jube ägeda postitusega hakkama, siis võin sulle öelda, et täiesti gräpp.. Mis inimene oled sina,et mõista hukka teist inimest? Usun,et sul puudub oma eraelu täielikult ja et ennast jõukamana tunda matad teist mutta. Loodan,et su enesetunne on nüüd hea ja jumala eest ära kunagi soodusasju osta :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Esiteks, on see sõna kräpp, kui soovid inglise keelset sõna eestistada.
   Teiseks, mul on väga kahju, et Sa naljast üldse aru ei saa, ma ei ole Marianni kunagi hukka mõistnud.
   Kolmandaks, oma eraelu on ka täitsa olemas ja ei näe vajadust ka ennast jõukamana tunda.

   Kustuta
  2. Oo. Ta oskab inglise keelt! Ei tea, mis see "No need power here" küll tähendada võiks? (Vaat SEE on iroonia.(

   Kustuta
 16. See on ju nali inimesed :D Mallukas sai ise ka ju väga hästi aru, et see pole tõsiselt mõeldud :D

  VastaKustuta
 17. Naljakas... Mallukas peab ju tegelikult iga päev sellist väljamõeldud kräppi lugema oma kommentaarides. Nüüd on tohutud kaitseinglid siin platsis :D Saage aru, et see postitus ongi kirjutatud niiöelda nende kommenteerijate silmade läbi. Nüüd on juba niikuinii Perekoolis teema sellest kuidas Mallukas on igavene kooner ja NIIIKUINIII käis enne ostmis Selveri tädide käest soodukat nurumas :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. No lõpuks ometi leidsin päeva lõpuks ühe inimese, kes sai minu postituse sisust aru samamoodi nagu ma ise kirjutades mõtlesin :D Aitäh!

   Kustuta
  2. Kui ainult üks selline inimene leidus, siis äkki on viga ikkagi kirjutajas ja mitte lugejates?

   Kustuta
 18. Hehe, absoluutselt no offence, aga su postitus tõestas mu jaoks taaskord seda, et suur osa Mallu ümardajaid on ikka ühe puuga löödud ja oskavad asju ainult ühe mätta otsast vaadata :D

  Jah, olen minagi nõus, et ühe postituse kohta on seda irooniat ehk natukene palju või siis on kirjastiil selline, et ei kanna seda terviklikuna välja, aga no postituse üldisest olemusest ja autori mõttekäigust arusaamiseks ei pea küll eriline ajugeenius olema.

  Oskan minagi aeg-ajalt näha kärbse asemel elevanti, aga siin on ju ilmselge, et on lihtsalt üritatud edasi anda seda kui kergelt tekivad kuulujutud ja kui naljakate asjade üle inimesed nokivad, kui neile keegi ei meeldi. Noh, et kui inimese puhul miski häirib, aga enam millegi kallal võtta ei anna, siis võtame selle kallal, et koonerdab!

  Ühesõnaga hea töö! Ma sattusin ausalt öeldes esimest korda su blogisse ja hetkel pole aega, et su teisi postitusi läbi sirvida, aga loetu põhjal soovitan lihtsalt edaspidi võib-olla lauseehitus paremini läbi mõelda, et tekst sujuvamalt jookseks :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kirjastill on ju Gerlil suht ajukääbiklik, nii et tema mõttekäigust on "ajugeeniusel" tõesti pisut raske aru saada. Võib-olla ei peaks lolli mängima, kui mäng just väga häti käpas ei ole, - auditoorium ei pruugi mõista, et tagu on mänguga.

   Kustuta
 19. naerda sai rubla eest.:Dsupper hea tekst

  VastaKustuta