pühapäev, 14. september 2014

Reisilõpp ja koju tagasi ehk päevad 15-18

Kruiisilaevalt maha minnes kohtasime esimese asjana kohe uuesti seda Mehhiko tüdrukut ja tema tädi, kes palusid meilt telefoni, et oma sugulasele helistada, kes neid peale pidi võtma ja siis selgus, et nad arvasid terve aja, et me oleme ameeriklased. Sellest ka telefoni küsimine. Haha. Kusjuures, see tüdruk oli teine, kes otse küsis, kas Allar on mu vend. Üks tüüp Mehhiko tänavalt ütles ka Allarile, et osta midagi oma õele vms. Ülejäänud ikka arvasid, et me paar ja mesinädalatel ja nii edasi, päris naljakas. 

Igal juhul kuna meil oli hotelli check-inniks aega lausa 3 tundi, otsustasime, et ei lähe taksoga, vaid tripime natuke nagu kohalikud. Esimene ots läks meil veidi vussi, täpselt ei saanudki aru, kust me selle bussi peale oleks pidanud saama, aga kuna asi läks loogiliselt, ei viitsinud pead vaevata ning sõitsime ühe bussiga Long Beachi kesklinna, sealt läksime metroo peale ja sõitsime Los Angelese kesklinnale lähemale ning poole maa pealt tulime maha ja läksime bussi peale, mis viiski meid siis meie hotelli juurde. Mul oli kaks kohvrit, mõlemad liiga rasked, et ma neid kanda jõuaks ja kui me maha hakkasime minema, küsis üks mees, kas vajan abi, ütlesin, et nooo natukene võib-olla küll. Küsis, et kumma ta võtab, ütlesin, et väiksemast aitab, et jaksan suurt tõsta, siis naeris, et olen tugev tüdruk. Hehe, nii mõnus emotsioon tuli kohe sisse.

Hotelli leidsime üsna ruttu, kusjuures kui ristmikul arutama hakkasime, et kas paremale või vasakule, tuli kohe üks kohalik küsima, kas oleme eksinud. Ah, love those Americans. Hotelli jõudsime ikkagi liiga vara, kuna me saime transpordiga lihtsalt nii hästi hakkama. Ainuke nõme asi oli see, et piletit üksinda osta ei saanud, pidi mingi TAP-kaardi ostma (1$) ja sinna raha laadima, aga ühe kaardiga mõlemad ei saanud ja no seda avastasime küll liiga hilja, pooled otsad sõitsime lihtsalt jänest. Lisaks ei tahtnud see aparaat jälle ühtegi pangakaarti, nõudis ainult krediitkaarti. Siinkohal ütlen, et mul on jube hea meel, et meil mõlemal mitu pangakaarti kaasas oli, sest see oli minu jaoks täielik üllatus, kui paljudes kohtades üks või teine või kolmas kaart ei töötanud. 

Kuna me jõudsime hotelli ligi 2 tundi enne check-inni, küsisin sealse tädikese käest, kas see on okei või peame tõesti ootama. Väsimus oli üsna karm peal. Tädi lasi meid ruumi ning andis queen toa asemel king toa, seega läks väga hästi. Hotell ise oli ka täitsa tore, võinoh ta tegelikult oli motell, midagi kurta küll ei saanud. Esialgu me nautisime interneti olemasolu, siis magasime veidi ning õhtul otsustasime kaubanduskeskusesse minna. See ei olnud meie hotellist väga kaugel, aga siiski piisavalt, et bussiga minna ja kuigi me esimese hooga olime eriarvamusel, kummale poole me sõitma peaks, jõudsime lõpuks kohale küll. Päris tore pood oli, sai veel viimased vajalikud asjad ostetud. Lisaks enne tagasiminekut käisime McDonaldsis, no vapsee ei viitsinud kuskile mujale sööma minna. Ma pärast friikate söömist muidugi ägisesin juba ja wrapi lõpetasin alles hiljem motellis ja veidi hommikuks kah.

Hommikul ärkasime jälle minu jaoks liiga vara, mu kell helises pool üheksa juba. Masendav. Sättisime ennast valmis, kaalusime veel kohvreid ja tundus kõik okei, mu kohver kaalus 21,6kg ja oli ju lausa varugi. Tegelt, no hui oligi. Motellist lennujaama läksime ka ühistranspordiga, taas kord liigse aja tõttu, meid visati motellist välja kell 11 ja lennuk läks 18.15. Kahjuks (või õnneks) me aga olime sellel transpordi asjal juba nii gurud, et sups-sups-sups ja me olime kell 12 juba kohal. Check-inni meil aga teha ei lastud, öeldi, et seda tehakse 3 tundi enne. Daaavaaai. Istusime pinkide peal, netis, ajasime lolli juttu ja lihtsalt ootasime. Lõpuks, kui aeg kätte jõudis, panime mu kohvri lindile ja no taipoh ta nüüd 24,8kg kaalus? Panime koos Allariga, tal oli kaks kilo vähem, mul neli kilo rohkem, onkel ütles, et ma kaks kilo Allari kohvrisse paneks, siis on bueno. Norwegianil on kohvrikaal 20, mitte 23 nagu normaalne oleks. 

Lõpuks meid siiski lasti sealt läbi, siis tuli turvakontroll, mis oli ka nii lebo, et ma ei tea, iga loll tooks igast paska sealt üle piiri, ausõna. Jõudsime lennujaama sisse, istusime restorani maha, ma tegin veel paar shopingut ning jalutasimegi ootesaali, kus pidime veel umbes tunnikese ootama kuniks meid lennukisse lasti. 

Tõusime õhku 18.15 ja maandusime kohaliku aja järgi 13.15, mis meie „kehade“ aja järgi oli veerand viis hommikul. No jeebus kui halb. Ma vingusin pool reisi, lihtsalt sellepärast, et Allar tundus lahe inimene, kellega vinguda. Mulle ei meeldinud mu tool, mu söök, mu asend, lennuk ja kõik kõik kõik. Jonn jonn jonn. Vaatasin ära filmi Runner Runner ning pärast Allariga koos veel Frozeni multika ka, sest ma ei suutnud seda oma telekast leida ja Allar ei näidanud ka, kust saab. Pärast multikat tuli magus uni, nii, et lõpuks 2,5 tundi ikka sain magada. Ärkasin üles selle peale, et süüa anti jälle, väga armas. 

Kui lennuk maandus, tegutsesime ikka üliaeglaselt, sest meil oli jälle nii palju aega. Nimelt, kui me omale pileteid ostsime, ei sobinud ükski teine lend meile ajaliselt, aga kui nüüd uuesti vaatasime, oleks üks veel sobinud. Ilmaasjata passisime 6 tundi Stockholmi lennujaamas. Esialgu tundus, et see aeg on nii pikk, et ei ela küll üle, aga tegelikult väga hull ei olnudki. Jalutasime viiendast terminalist teise ja meil oli see kohvrikäru, hakkasime ekskalaatori peale minema ja see käru ei lukustanud ennast ära ja Allar hakkas nagu tagasi minema, aga see käru kukkus hoopis ümber, nii, et lõpuks olid meie kohvrid kõik lindi peal laiali, hahahahaha. Ma naersin pisarad silmas, see oli nii naljakas, ausõna. 

Oma värava juures istusime netis, käisime söömas, ühes Itaalia toidukohas ning tudusime mõlemad. Allar lasi veidi üle tunni, ma magasin mingi 20 minutit, no abiks seegi. Lõpuks tuligi aeg lennukisse minna, hurraaa! Lennuk lendas 40 minutit  ehk sups õhku, 5 minutit õhus ja sups alla tagasi. Olime jõudnud Helsingisse. Seal meil väga palju aega ei olnud, oma värava juurde ja suht kohe lennukisse. Kõik ümberringi olid eestlased, nii tüütu, ja siis oli mingi täiskasvanute grupp, mingid kuulsused Eestis, eriti ei jaksanud mõelda, kes need olid, tegid mingeid räigeid nalju, naersid kõva häälega üle bussi ja häirisid teisi, no nii tüütu. Ma olin nii väsinud, et nad ajasid mind meganärvi ja mõtlesin ainult, et tahaks kas magada või usasse tagasi.

Lennuk oli nii väike, et ma pole nii väikest lennukit kunagi näinud. Mu käsikohver ei mahtunud mitte kuskile, nii, et see tõsteti lihtsalt ära minu juurest ning lend oli jälle üles-alla, 00.15 maandusime Eestimaa pinnal. Viimase 30 tunni jooksul olin maganud 3 tundi ja kodu tundus üsna mõnus koht, kuhu tulla. 

Emps tuli meile lennujaama vastu, kohvrid saime kenasti kätte, tulime koju ära, lobisesime veel veidi ning mul oli veel jaksu filmigi vaadata kuniks ma 2.30 lõpuks unne suikusin. 

Reisimuljed ja emotsioonid tulevad järgmises sissekandes!

11 kommentaari:

 1. Tähelepanu !!!

  minu nimi on Mavis Carlos, i esindaja Aiico kindlustus laenu laenuandja äriühing Brasiilias, anname välja laenu 2% huvitatud määra, kui olete huvitatud võtke see e-post: (maviscalos_laen_laenamine@outlook.com) nüüd oma laenu üleandmine kohe. võite meiega ühendust võtta ka selle vandeadvokaat e-post: amaah.credit.offer@gmail.com ka. meie firma on kunagi valmis üle mingi summa teile alates 5000 € kuni 100.000.000 euro mõni teie projekti oleme kunagi valmis krediidi teid periood 1 või 2 nädal tehing.

  Attention !!!

  my name is Mavis Carlos, i representative of Aiico insurance loan lending company in Brazil, we give out loan at 2% interested rate, if you are interested kindly contact this email:(maviscalos_laen_laenamine@outlook.com)now for your loan transfer immediately. you can also contact us on this barrister email:amaah.credit.offer@gmail.com also. our company are ever ready to transfer any amount to you starting from 5000 euro to 100.000.000 euro for any of your project, we are ever ready to credit you in an period of 1 or 2 week transaction.

  VastaKustuta
 2. Tere,
  See on teavitada üldsust, et proua Grace Okowa, eralaenu laenuandja on avada rahaline võimalus kõigile, kes vajavad rahalist abi. Anname välja laenu 2% intressimääraga eraisikutele, ettevõtetele ja ettevõtete all selged ja arusaadavad tingimused ja tingimus. Võtke meiega juba täna ühendust e-posti aadressil: (embassyloanfirm@gmail.com)

  VastaKustuta
 3. Head päeva,

  Kas teil on vaja äri laenu? või isikliku laenu? Kas kavatsete laenates laenu? nii võtke nüüd rohkem infot. ärge kartke edastada oma rakenduse nüüd e-posti teel (john_mclondoninvestment@hotmail.com)

  laenutaotluse vormi:

  täisnimi:
  laenusumma:
  kontaktaadress:
  riik:
  telefoninumber:
  Laenu kestus:
  eesmärgil laenu "

  Ootan teie kiiret vastata.

  VastaKustuta
 4. Tere kõigile, Kas sa rahaliselt pigistatakse? Kas sa otsima vahendeid, et maksta ära laenu ja võlad? Kas sa otsima rahanduse asutada oma äri? Kas teil on vaja isikliku või äri laenu erinevatel eesmärkidel? Kas sa otsima laenude suurte projektide elluviimisel? Tagada laenu meilt täna ja alustada millegi rahuldust. Meie tehingu 100% garanteeritud, sest me tagama ka südamlik suhted klientidega. Pakume Laenud ilma krediidi kontrolli, nr tagatise lihtsa sammuga, kiiresti rahastamise ja madala intressimääraga 3%. Miks jäävad rahalist jaotus? Võtke meiega juba täna e-posti teel: Oceanicfinance113@gmail.com

  VastaKustuta
 5. Kas sa vajad kiiret rahalist krediidi laenu?
  * Väga kiire ja vahetu üleandmise pangakontole
  * Tagasimaksed hakkab kaheksa kuud pärast saad raha
  pangakonto
  * Madal intressimäär 2%
  * Pikaajaline tagastamine (1-30 aastat) Pikkus
  * Paindlik laenutingimuste kuumakse
  *. Kui kaua läheb aega, et rahastada? Pärast esitamise laenutaotlus
  Võite eeldada esialgne vastus vähem kui 24 tundi
  rahastamise 72-96 tundi pärast teavet, mida nad vajavad
  sinult.

  Võtke see õigustatud ja litsentseeritud ettevõte, volitatud
  anda finantsabi Igaüks
  Lisateavet ja laenu taotluse vorm

  e-post: cashfirmarena@gmail.com


  Parimate soovidega
  Sir Joel Williams
  CASH FIRM laenufirma
  tegevdirektor
  Tel: +601111850392
  E-post: cashfirmarena@gmail.com
  Webisite: cashfirmarena.wordpress.com

  VastaKustuta
 6. Kas otsite rahalist assistent? Kas teil on vaja mingit laenu? minu firma on siin anda teile, teie taotletud laenusumma tingimusel saad maksta tagasi laenu. ärge kartke edastada oma taotluse nüüd e-posti teel (john_mclondoninvestment@hotmail.com)

  Laenupakkumist NÜÜD
  LAENUTAOTLUS VORM
  Perekonnaseis: :______________________
  Eesnimi:______________________
  Perekonnanimi:______________________
  e-posti aadress:______________________
  Sugu: ______________________
  Linn, riik: ______________________
  Lähisugulasega: ______________________
  Riik:______________________
  Mobiiltelefoni number:______________________
  Residence: ______________________
  Summa vajalik, sest laen: ______
  Kestus: ______________________
  Tööandja: ______________________
  Amet: ______________________
  Palk: ______________________

  VastaKustuta
 7. Ma olen eraõigusliku registreeritud laenu laenuandja. Anname välja laenu, et aidata üksikisikuid, ettevõtteid, kellel on vaja kogu maailma finantsolukorda ajakohastada, minimaalse aastase intressimääraga madala intressimääraga, nagu näiteks 2% 1 aasta kuni 30 aasta tagasimaksmise kestuse jooksul mis tahes maailma osas. rolandfredrickloaninsuranceplc@gmail.com anda laene minimaalse vahemiku (1000 kuni 10 000 000 euro) ulatuses. Meie laenud on kindlustatud maksimaalse turvalisuse tagamiseks. Huvitatud isik peaks võtma meiega ühendust e-posti aadressil: rolandfredrickloaninsuranceplc@gmail.com või Whats App Number +1 (845) 731 5341. Hr Roland Fredrick

  VastaKustuta
 8. Praegu pakume kehtiva ID-ga õiget ujuva laenu skeemi, mille intressimäär on 2%.
  Saate saata oma laenutaotluse vajaliku laenu summa ulatuses.
  Pakume laene vahemikus $ 5000.00 USD min. 50 000 000 USD USD Max.
  Meie pikaajaline krediit maksimaalselt viie (5) kuni viiekümne (50) aasta jooksul.
  Anname järgmise laenu liigi: projekti laen, refinantseerimislaen, äriinvesteerimislaenud, auto või sõiduk Laenud, õppelaen, võlgade konsolideerimine, eluasemelaenud Laenud, isiklikud laenud, reisi- ja puhkuslaen, jõulu- ja uusaasta laenud.
  Meie ettevõte vajab ka isikut, kes võiks olla meie ettevõtte esindaja teie riigis.
  Võtke ühendust meie STEVEN WILLIAMSi FINANTSARUANNETE FIRMi kontoriga e-posti teel: stevenwills0001@gmail.com

  Kui olete huvitatud meie finantspakkumistest ja soovite saada laenu meie poolt, võtke meiega ühendust ja andke meile allpool toodud andmed ja see on vajalik, et algatada
  vastavalt laenusumma.

  Nimi: ___________________________
  Nimi: ____________________________
  Sugu: _______________________________
  Perekonnaseis: _______________________
  Kontakt Aadress: ______________________
  Linn / post: ________________________
  Riik: ______________________________
  Sünnikuupäev: ________________________
  Vajalik summa laenuna: ________________
  Laenu kestus: ________________________
  Kuu sissetulek / aastane sissetulek: _________
  Ametikoht: ___________________________
  Laenu eesmärk: _____________________
  Telefon: ________________________________
  Faks: __________________________________

  Nende andmete tunnustamisel saadetakse hästi välja arvutatud tingimused, sealhulgas leping.

  Tänan teid patroonimise eest!

  Parimate soovidega,
  STEVEN WILLIAMS RAHAVOOGUDE FIRM
  E-post: stevenwills0001@gmail.com
  Veebisait: http://stevenwilliamsfinancialloanfirm.webs.com/
  Facebooki leht: Steven Williams
  Twitter: stevenwills0001

  VastaKustuta
 9. Mis su olukord on? *

    Kas vajate 100% rahalist kontakti? * Võlgade konsolideerimise laenud * Ärilaenud * Isiklikud laenud * Kodulaenud * Raha auto * Ärilaenud * Investeerimislaenud * Võlgade konsolideerimine * Äri planeerimine * Finantsarendus Ärikinnisvara * Kinnisvara hüpoteeklaenud * Halbad laenud * Ärilaenud * * Auto Laenud, * Hotellid Laenud * Õppelaenud kõige odavama hinnaga%. Kõiki neid laene saab töödelda intressimääraga kuni 3%. Rohkem informatsiooni:

    E-post: Williamsloancompany9@gmail.com

  Regards Hr Williams

  VastaKustuta
 10. Mis su olukord on? *

    Kas vajate 100% rahalist kontakti? * Võlgade konsolideerimise laenud * Ärilaenud * Isiklikud laenud * Kodulaenud * Raha auto * Ärilaenud * Investeerimislaenud * Võlgade konsolideerimine * Äri planeerimine * Finantsarendus Ärikinnisvara * Kinnisvara hüpoteeklaenud * Halbad laenud * Ärilaenud * * Auto Laenud, * Hotellid Laenud * Õppelaenud kõige odavama hinnaga%. Kõiki neid laene saab töödelda intressimääraga kuni 3%. Rohkem informatsiooni:

    E-post: Williamsloancompany9@gmail.com

  Regards Hr Williams

  VastaKustuta
 11. Hea laenuotsija

  Teil on mingeid rahalisi raskusi? Kas soovite oma äri alustada? See laenufirma on loodud kogu maailmas inimõiguste organisatsioonidega, mille ainus eesmärk on aidata vaeseid ja rahalisi rahalisi raskusi. Kui soovite taotleda laenu, pöörduge tagasi meile e-posti aadressil: elenanino0007@gmail.com

  Nimi:
  Nõutav laenusumma:
  Laenu kestus:
  Mobiili number:

  Tänan ja Jumal õnnistagu
  TUNNUS
  Elena

  VastaKustuta