reede, 26. september 2014

Lemmik reisimispaigad Euroopas

Olen Euroopas väljaspool Eestit käinud 29's riigis ning seekord räägin, kuhu soovitan ka teistel minna.

Minu lemmikriigid Euroopas on Kreeka, Türgi, Itaalia ja lemmiklinnad London ja Dublin. Räägin igast ühest lähemalt ning panen siia ka lennupileti ja kolme tärni hotelli hinnad üheks nädalaks (suvalisel ajal).

************************

Kreeka on hästi kultuurne maa, seal on palju vaadata ja käia, meeletult ajalugu ning omapärane rahvamuusika ja -tants. Inimesed on sõbralikud ja lõunamaalastele omaselt väga emotsioonirikkad. Kuna Kreekast algas pea kogu Euroopa kultuur ja ajalugu, on seal väga huvitav just inimese jaoks, kellele ajalugu meeldib (mulle näiteks) - Olümpiaküla, Akropolis, tegelikult kogu Ateena ja Amfiteater - on vaid mõned näited, mida seal vaadata saab. 

Kreeka toit mulle eriti meele järgi ei ole, maiustused samas on head. Väga mõnusa elamuse sain rahvusõhtult, kus tantsiti Kreeka rahvustantse ning mängiti tüüpilist Kreeka muusikat, mida ilmselt teavad enamik inimestest. Kliima on seal enamasti soe, kuigi jonnakas, mina oma reisil sain vihma vist pea kõikidel päevadel. Üsna tüütu on kaupmeeste siesta, lõunaajal (kui eestlased üles ärkavad ja rändama tahaks minna) surevad kõik kohad lihtsalt välja. 

Lennupileti hinnaks 250€/inimene ja hotell 196€/nädal kahele. Loomulikult müüakse Kreekasse pakettreise, mis ilmselt on isegi kasulikumad, kuna seal saab valida pakette koos söökidega.************************

Türgi on jällegi täielik puhkuseriik. Muidugi on seal ka üpris palju kultuuri, mida vaatamas käia (ja näiteks Pamukkale, mis on väga väga ilus), aga minu jaoks seondub see riik kohe rannaliival (või hotelli basseini ääres) lebotamisega. Türgis soovitan kindlasti käia rahvusõhtul, kus pakutakse rahvusroogi, tantsitakse ja saab kuulata Türgi muusikat. Samuti on omamoodi kogemus Türgi saun, kuidas kutid (ja nad on ikka päris kenad) pesevad puhtaks suure suure vahuhulgaga, no väga äge. Igasugused Türgi maiustused on samuti omapärased.

Rahvas on sõbralik, aga kohati pealetükkiv, eriti kaupmehed. Turul on võimalik meeletult kaubelda ja see on omamoodi isegi päris tore. Kaupmehed oma pealetükkivuse ajal on samas ka väga lahked ja sõbralikud, teenindus on suurepärane, pole olemas probleemi liiga pikkades teksades või laias jakis, kõik tehakse kohapeal kohe parajaks. Ma pole päris kindel, kuidas seal praegu on, aga kui mina käisin, siis neil 1$=1€, seega meile oli oluliselt kasulikum dollarites maksta. 

Lennupiletid (Antalyasse) maksavad 290€/inimene ja hotell 176€/nädal kahele.Sarnaselt Kreekale pakutakse Türki pakettreise ja soovitan seda väga. Meie olime ka paketireisiga, meie kolmetärni hotell oli vahepeal saanud neljatärnihotelliks ning ükski ekskursioon polnud kohustuslik, ostsime ise, kuhu minna tahtsime. 

Türgi rahvusõhtu


Türgi saun


************************

Itaalia on nüüd siuke riik, kus ma olen mitu korda käinud - puhkamas ja kultuurireisil. Puhkamas käisin Lido di Jesolos ja see oli ülemõistuse mõnus kuurort. Lihtsalt, mitte midagi ei pea tegema, kõik on käe-jala ulatuses, heade hindadega, ilmad on ilusad ning inimesed sõbralikud, sest kõik on puhkusel. Selle reisi raames käisin ka Veneetsias, mis mulle erilist muljet ei jätnud, aga samas tore, et olen ära käinud.

Kultuurireis viis mind Rooma, kõik teed viivad ju Rooma. Roomas on Colosseum, Roomas sees  on Vatikan, kus saab näha paavsti lossi, Forum Romanum, Rooma Panteon ehk "kõigi jumalate tempel," Hispaania  väljak ja trepp. Vaatamist jätkub mitmeks päevaks. 

Tegelik põhjus miks ma seda riiki üle kõige armastan, on toit. Itaalia köök on minu vaieldamatu lemmik - Caesari salat, pizza, pasta, lasanje, mmm... Iga kell läheks tagasi. Ja kui hästi need kohalikud neid toite valmistavad. Muidugi on ka mingeid haltuuravendasid, kelle toidud nii head pole, aga 98% on tõenäosus, et saab head kraami. Kindlasti tuleb ära mainida Itaalia jäätis - no maailma parim.

Lennupiletid Rooma maksavad 176€/inimene ja hotell 227€/nädal kaks inimest. 

Kusjuures, üks nipp Roomas odavamalt ööbimise saamiseks on võtta see kesklinnast kaugele, aga metroole lähedale või rentida auto. Kuigi see liiklus Itaalias on kohutav ja kesklinna ronimine autoga täislollus, saab käia Rooma ümber ringi reisimas autoga ning kesklinna minnes näiteks auto metroojaama jätta.

Veneetsia
Rooma

Colosseum
************************

Dublinis olen käinud mitu korda. Dublin on väga sarnane Tallinnale, nii oma olemuselt kui ka kliimalt. Miks mulle Dublin meeldib? Peamiselt hindade ja poodide pärast. Olen seal käinud spetsiaalselt shoppamisreisil, just tänu headele hindadele. Üsna kasulik idee on minna hop on/hop off bussiga sõitma, näeb olulisemad asjad ära, näiteks Guinessi õlletehas, Malahide Castle, Trinity College ja muidugi Temple Bar. 

Seal on väga hästi toimiv ühistransport, lennujaama ja kesklinna vahel näiteks ning leides hotelli kesklinna pargi ligidale, saabki kogu aja ausalt öeldes jalutada. See linn on suur, aga tundub tegelikult väga väike.

Lennupilet Dublinisse maksab 230€/inimene ja hotell 344€/nädal kahele. 

Mina käisin seal RyanAiriga ning sain väga väga odavad piletid, mõnikümmend eurot, aga selleks tuleb neid hindasid pidevalt jälgida ning peab väga vedama. Sama on hotellidega, kui lõunamaal tuleks võtta vähemalt kolmetärni hotell, et head kogemust saada, siis Dublinis on ka kahetärni hotellide seast leida väga väga head. 

************************

London. No vot see on rääkimist väärt linn. Seal olen ka käinud mitu korda, aga kuna mulle reisimise juures meeldivad odavad hinnad, siis London selles mõttes minu meelispaik ei ole. London on väga mõnus kultuurne linn - Big Ben, House of Parliament, Buckinghami palee, London Eye ning palju muud. Vahakujude muuseum on samuti väga väärt külastamist.

Minu jaoks üks mõnus osa Londonist on muusikalid. Minu eredaim kogemus on Piccadilly Circuses muusikali "Grease" vaatamine. Terve teater oli roosa, täis Grease'i teemalisi asju, inimesed pidulikult riides ning muusikal more than wonderful. 

Lennupiletite hind 169€/inimene ning hotell odavaim 289€/nädal kahele. 

Lennupiletite osas võib saada parema pakkumise easyjeti kodulehelt, aga hotellide suhtes mul küll ühtegi soovitust pole, need on tõesti kallid seal. Võta või viimase metrootsooni, need on ikka kallid + transport maksab Londonis samuti meeeeeeeletult. See on kallis linn ja mitu korda sinna ei kipuks (ma ei teagi, miks ma teist korda tagasi läksin, haha), aga korra elus võiks küll ära käia.

PS! Kuigi hinnad on Londonis kallid, siis shoppamist see küll ei sega, need hinnad on Eestiga võrreldes ikka paremad.  

**********
Mis sihtkohad Euroopas on teile hea ja millised halva mulje jätnud?

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar