laupäev, 2. august 2014

Uued filmid juunis

Juunikuu oli filmirohke kuu. Ära sai vaadatud lausa 7 uut filmi ja nendest 6 kinos. Hull kinomaniakk. Kahte filmi nimekirjas käisin lausa kaks (ja ühte lausa kolm) korda vaatamas.

Esiteks, siis film "The Fault in our stars." Seda käisingi kinos kolm korda vaatamas. Iga korraga aina paremaks. Sellest ma hetkel pikemalt rääkima ei hakka, kuna sellest tegin ka eraldi sissekande. Teiseks, film "21 Jump Street," mis on filmi "22 Jump Street" esimene osa, selle vaatasin ise kodus järgi pärast kinos uuema filmi nägemist ning kuna nad on üsna sarnased (ja näitlejad samad), ei jää ma ka sellele pikemalt pidama.

**********

A MILLION WAYS TO DIE IN THE WEST.  Peategelane Albert on liiga pehmo, et osaleda revolvriduellis, mispeale tema tujukas tüdruksõber ta pikalt saadab ja teise mehe juurde kolib. Linna kappab aga salapärane ning imekaunis naine, kes aitab Albertil oma olematuna näiva vapruse siiski üles leida. Nad armuvad... Ilmub välja ka Alberti uue ihaldusobjekti kurikuulus lindpriist abikaasa, kes nüüd karmi kättemaksu haub. Meie kangelasel tuleb niisiis oma värskelt leitud vaprus proovile panna.

Muide, selle filmi autoreid olevat alati piinanud asjaolu, et Metsik Lääs nõretab kinoromantikast, kuid iial ei pöörata vesternites tähelepanu sellele, kuivõrd masendav ja õudne aeg see olema pidi. MILJON MOODUST keerab niisiis kõik Metsiku Lääne müüdid roppnaljakalt pea peale. Tegemist on ühe väga hea komöödiaga kaasaegse maailmavaatega nohikust mehest, kes elab juhuslikult vägagi metsikus läänes. Ta kasvatab lambaid, on pettumuseks oma vanematele ja tüdruksõbrale ning norib teadmatuses tüli metsiku lääne kõige hirmuäratavaima püstolikangelasega.

Lisaks sellele, et meile näidatakse 12 viisi kuidas surra metsikus läänes, antakse vihjeid veel 999988 moodusele. Film ise on parajalt jabur. Seda ei saa minna vaatama realistliku meelega, pead vabalt mõtlema ja nende lollustega kaasa minema. Kohati on see lausa rõve ja ilmselt tavaolukorras see polekski mulle meeldinud, aga see oli üks laupäeva hilisõhtu, kust tõesti oligi ainult selline lollus veel puudu.

Üldkokkuvõttes on tegu ühe suurepärase võimalusega veeta pea kaks tundi naeruteraapias.

Lavastaja: Seth MacFarlane

Osatäitjad: Seth MacFarlane, Charlize Theron, Amanda Seyfried, Giovanni Ribisi, Liam Neeson, Neil Patrick Harris, Sarah Silverman

Minu hinne filmile: 8/10.

***********************

22 JUMP STREET. Pärast seda, kui neil on tulnud kaks korda keskkooliga rinda pista, ootab politseiohvitsere Schmidti ja Jenkot kõrgemate panustega mäng. Salaopp viib nad kohalikku kolledžisse, kus Jenko leiab hingesugulasi jalgpallitiimist ja Schmidt imbub boheemlaslikku kunstiteaduskonda. See aga lööb paarimeeste vahele kiilu. Nii ei oota lahendamist ainult juhtum, vaid ka omavahelised suhted. Kui need silma järgi liiga vanad esmakursuslased suudavad lõpuks tõelisteks meesteks kasvada, võib kolledž olla nende elu parim valik.

Mina läksin filmi vaatama üksnes Channing Tatumi pärast. Ta lihtsalt on maailma kõige kuumem mees. Läksin seda ka teist korda vaatama. Siis juba filmi sisu pärast. Kuigi ma sain hiljem teada, et tegemist on järjega filmile 21 Jump Street, siis esialgu tundus mulle, et see ongi ainus film. Seega, ka teistele, kes pole esimest osa näinud, lohutuseks, et see ei muuda arvamust või arusaamist.

Nalja oli palju, sisu poolest ülimõnus, oli nii nuttu kui naeru, korraga käsitleti tõepoolest nii sõprussuhteid kui ka tööasju, kõigega tuli hakkama saada. Kuigi filmi lõpp sisu poolest on küllaltki aimatav, säilib siiski põnevus lõpuni. Kiidusõnad heale soundtrackile.

Lavastajad: Phil Lord ja Christopher Miller
Osatäitjad: Jonah Hill, Channing Tatum, Peter Stormare, Ice Cube

Minu hinne filmile: 10/10.

*************************************

CHEF. Kokk Carl Casper ütleb üles töö Los Angelese kõrgeklassilises restoranis pärast seda kui ta ülemus hakkas talle köögis loomingulisi ettekirjutusi tegema. Nüüd peab Carl välja mõtlema, mis saab edasi.

Ta läheb Miamisse, kus ühendab jõud oma eks-naise, hea sõbra ja pojaga ja avab toiduputka! Ratastel toitu tehes leiab Carl taaskord kire toidu tegemise vastu, mis toob ühtlasi tema ellu tagasi sealt ammukadunud sära.

Lisaks sellele suurepärasele gurmaansele rännakule mööda Ameerikat – Miami - New-Orleans – Texas – LA – on filmis ka pisut suhtedraamat (isa ja poja suhted, eks-abikaasade suhted), kuid need kaks sobivad omavahel kokku. 

Mina pettusin filmis. Sisu poolest jäi see enam kui lahjaks. Film kestis 1,5 tundi ning see oleks võinud kesta umbes 30 minutit, kogu ülejäänud osa oli tati venitamine. Lisaks oli lõpp väga lahja, hoolimata sellest, et ma lõppu tükk aega ootasin, ei saanud ma üldse aru, miks see nii lõppes.

Lavastaja: Jon Favreau
Osatäitjad: Jon Favreau, Robert Downey Jr, Scarlett Johansson, Sofia Vergara, Oliver Platt, Dustin Hoffman, Emjay Anthony

Minu hinne filmile: 4/10.

***************************************************

LOVE PUNCH. Pariisis, Londonis ja Prantsuse Rivieral filmitud “Armastuse lõuahaak” toob esimest korda ekraanil kokku Pierce Brosnani ja Oscari-laureaat Emma Thompsoni - eksabikaasade Richardi ja Kate'ina, kelle vaheline pidev aasimine laseb aimata, et kogu kirg nende kahe vahel polegi täielikult kadunud. Sama ei saa aga öelda nende pensionivara kohta, mis haihtub pärast seda, kui Richardi investeerimisfirma temalt välja petetakse.

Kui lahutatud kaasad kuulevad 10 miljonit dollarit maksnud teemantsõrmusest, mille petuskeemi autoriks olnud jultunud prantslasest finantsist oma kihlatule just ostnud on, otsustavad nad vastumeelselt jätta oma erimeelsused tagaplaanile ja asuvad hauduma plaani end pulma sokutada, et sõrmus ära varastada. 

Röövi korraldamisel tulevad paarile appi nende endised naabrid Timothy Spall ja Celia Imrie, kes loodavad nende suhete taastumisele. Nelik moodustab selles päikeseküllase Prantsuse Riviera taustal aset leidvas klassikalises seikluskomöödias ebahariliku seaduserikkujate seltskonna. 

Nalja saab kamaluga, olukorrad on tõesti komöödilised. Ja hoolimata sellest, et võib-olla on tegemist üsnagi etteaimatava filmiga, on see minu meelest lihtsalt üliarmas.

Lavastaja: Joel Hopkins
Osatäitjad: Emma Thompson, Pierce Brosnan, Tuppence Middleton, Timothy Spall, Celia Imrie

Minu hinne filmile: 9/10.

***************************************************

BLENDED. "Segapere" jutustab loo lesestunud mehest Jim ja lahutatud naisest Lauren ning nende lastest. Jim on spordipoe usin töötaja ja kolme tütre ise, samal ajal Lauren on kahe teismelise poisi vaevu ots-otsaga kokku tulev pereema ja väikeäri omanik. Jim ja Lauren satuvad pimekohtingule, mis on totaalne katastroof, peale mida tekib neil üksteise suhtes vastik jälkus. Pärast kohutavat pimekohtingut on nad ühel nõul vaid selles, et nad ei taha teineteist enam kunagi näha. Juhuse tahtel satuvad nad koos lastega võrratule perepuhkusele ning peavad nad terve nädala jagama sviiti luksuslikus Aafrika safarikuurordis. 

Film on meganaljakas, ma tõesti naersin pea terve kaks tundi, mis see kestis. Välja arvatud muidugi hetked, mis olid kurvad ja kus mulgi klombi kurku lõi. Seekord teeb põhinalja ära tegelikult kõrvalnäitleja, väike mustanahaline tantsija-laulja-meelelahutaja eelnevalt mainitud kuurortis. Appi, kui naljakas ta lihtsalt oli. Adam Sandler on väga hea näitleja ning ega Drew Barrimore kehvem pole, mõlemad said oma osadega suurepäraselt hakkama. Lisaks on toodud sisse väga palju lapsi, mis mulle väga meeldis, noored ja huvitavad liinid. 

Segapere" on kolmas komöödia, kus mängivad koos Adam Sandler ja Drew Barrymore. Varem on nad koos üles astunud edukates romantilistes komöödiates “Mu pruudil on mälukas” ja “Pulmalaulik”.

Lavastaja: Frank Coraci
Osatäitjad: Adam Sandler, Drew Barrymore, Bella Thorne, Terry Crews, Lauren Lapkus

Minu hinne filmile: 9/10. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar