pühapäev, 3. august 2014

Uued filmid juulis

Juuli jäi uute filmide poolest üsna tagasihoidlikuks. Ilmselt mängis rolli ka see, et teatud filme vaatasin juba mitmendat korda ning uusi filme, mille treilerid mulle huvitavad tunduksid, oli vähe. Kolm tükki uusi siiski mu kogusse lisandus. 

*********


EYAFJALLAJÖKULL. Kui Islandil hakkas 2010. aastal ootamatult sihikindlalt purskama keelt sõlme ajava nimega vulkaan Eyjafjallajökull, siis tähendas see lennureisijate jaoks üle maailma parajat peavalu ja rohkelt soovimatuid sekeldusi. Alaini ja Valerie jaoks oli tegu aga sootuks hullema katastroofiga, sest kui nad soovivad tõesti õigeks ajaks jõuda oma tütre pulma idüllilisel Kreeka saarel, tuleb selleks ette võtta hullumeelne reis läbi Euroopa ja seda teineteise seltsis. Aastate eest lahutatud endised abikaasad peavad ajutiseks alla neelama lausa patoloogilise põlguse ja viha, mida nad üksteise suhtes tunnevad ning tegema koostööd ühtse eesmärgi nimel. Tagajärjed võivad olla täiesti ettearvamatud.

Tegemist on lustaka ja peadpööritavas tempos kulgeva komöödiaga, mis hoiab elus selliste legendaarsete prantsuse koomikute nagu Louis de Funès', Bourvili ja Pierre Richardi traditsioone ja pärandit.

Film on täis huumorit ja nalja, minu meelest vägagi osava süžeega, igav ei hakka ja pigem ongi kogu aeg ootusärevus, et mis nüüd. Tegemist ei ole tüüpilise filmiga, kus mees-naine lahutavad ja siis taasleiavad üksteist, ikka on uued kaaslased ja küllaltki nõme olukord lõpuks. Lõpp oli minu jaoks küllaltki ootamatu ja samas üsna poolik, millest võib järeldada, et sellele tuleb ka järg, aga vaevalt see nii on. 

Lavastaja: Alexandre Coffre
Osatäitjad: Denis Menochet, Valérie Bonneton, Dany Boon, Albert Delpy

Minu hinne filmile: 8/10. 

*********************************

KUIDAS TALTSUTADA LOHET 2. Käisin seda multifilmi vaatamas "Emme ja Beebi kino" raames, seega see ei olnud mul mingi lemmik ning ma ei olnud ka esimest osa näinud ning üleüldse mul arvamused puudusid. 

Viis aastat on möödunud päevast, mil Kokutis ja tema lemmiklohe Hambutu saavutasid rahu lohede ja Berki saarel elavate viikingite vahel. Samal ajal, kui Kokutise sõbrad eesotsas särtsaka Astridiga sisustavad oma aega saarekese uue lemmikspordialaga, milleks on lohedega võidukihutamine, eelistab poiss ühes Hambutuga võtta ette pikki rännakuid kaugematesse maailmanurkadesse, et uusi paiku avastada ning kõik nähtu ka korralikult kaardistada.

Kui tandem ühel oma järjekordsel ekspeditsioonil avastab saladusliku jääkoopa, mis on koduks sadadele metsikutele lohedele ning samuti ka salapärasele Loheratsanikule, peavad Kokutis ja Hambutu asuma ootamatult võitlusesse, et tagada jätkuvalt rahu inimeste ja lohede vahel. Üksnes üheskoos tegutsedes saadaks neid edu.

Film kestis tund ja 41 minutit ja ma arvan, et lapse jaoks on see natuke liiga pikk, vähemalt minuga kaasas olnud 1,5-aastane laps lõpus 20 minutit hakkas juba nihelema ja tal oli suhteliselt ükskõik, kuidas see film lõppes. Multikas ise oli okei, aga samas "Frozeni" lähedale ei küündi, seega mul mingit erilist tunnet ei jäänud.

Lavastaja: Dean DeBlois
Osatäitjad: Kristen Wiig, Jay Baruchel, America Ferrera, Gerard Butler, Cate Blanchett, Djimon Hounsou

Minu hinnang filmile: 5/10.

****************************************

SEX TAPE. Kui Jay ja Annie esimest korda kohtusid, tekkis nende vahel kuum romantiline side. Kümme aastat ja kaks last hiljem vajab see side aga uut läidet. Nad mõtlevad - miks mitte? - teha endist video, kus nad kolme tunni jooksul proovivad läbi kõik asendid raamatust "The Joy of Sex". Kõik toimib väga hästi selle hetkeni, mil nad avastavad, et nende tehtud video pole enam privaatne. Nende hea maine on kaalul ja nad teavad, et nende seiklused võivad olla vaid kliki kaugusel kogu maailmale nägemiseks. Neil seisab ees unustamatu öö oma video otsinguil ning nad avastavad, et nende film paljastab nii mõndagi enamat kui nad alguses arvata võisid.

Treiler filmil oli väga põnev, sisututvustus samuti, näitlejad head ning tundus, et miski ei saa valesti minna. Saab küll. Näiteks see, et film venib nagu näts. Poolteist tundi mingi asja vaatamist, millel puudub point. Muidugi oli ka naljakaid hetki ja stseene, mis olid vägagi edukad, aga filmi üldpoint on lahja, väga lahja. Ei viitsinud esimestki korda lõpuni vaadata, teist korda vaevalt et filmi peale paneks.

Lavastaja: Jake Kasdan
Osatäitjad: Jason Segel, Cameron Diaz, Rob Corddry, Jack Black, Randall Park, Rob Lowe, Ellie Kemper

Minu hinne filmile: 5/10.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar