teisipäev, 26. august 2014

Rucola - maitsev peatuspaik Tallinnas

Rucola on mõnus ja hubane Itaalia köögiga pererestoran. Just Itaalia köögi pärast ma selle ka valisin, sest ma olen nendel toitudel ikka hull fänn. Nagu klassikalisele Itaalia toidukultuurile kohane, valmistatase road parimast värskest toorainest, lastes puhastel ja lihtsatel maitsetel üksteist täiustada ja särada.

Menüüst leiab nii traditsioonilised supid, eelroad, liharoad, pastad kui ka värsked Itaalia jäätised, et cetera hõrgutavad koogilõigud ja kvaliteetset veini igast Itaalia nurgast.

Rucola pitsad valmivad tõelises puuküttega Itaalia pitsaahjus ja muud road saaliga ühendatud avatud köögis. Kõige pisematele külalistele pakub lusti mängunurk ja lastemenüü.

Kiidan esimese asjana kohe broneerimise süsteemi, saatsin e-maili ning sain vastuse vähema kui tunniga, minu jaoks näitab see kohe restorani suhtumist oma klientidesse. Olgugi, et mul sel hetkel oli minekuni paar päeva aega, broneeritakse mõnikord ju lausa samaks õhtuks ning telefoni ei taha väga paljud inimesed kasutada (näiteks mina, ma kardan kohutavalt telefonikõnesid). 

Järgmisena kiidan ma kohe teenindajate tähelepanelikkust, meie tulekut märgati ja kuna istusime esimese hooga valesse lauda, juhatati meid meelsasti meie laua juurde. Esimene teenindaja oli natuke uimasem, sest meie vastuse peale, et me pole söökideks valmis, jooksis ta ruttu minema, enne kui me jõudsime öelda, et joogid iseenesest võiks võtta. Jooke aga tõi lauda juba uus tüdruk ja tema oli hoopis rohkem minu tera. 


Mulle meeldis väga selle koha lihtsus. Õues olid patjadega diivanid ja toolid, aga sees valged minimalistlikud taburetid. Menüüd olid mõnusad valge-rohelised ning laua peal oli ka miski taimepott. Menüü on üsna lihtsasti orienteerutav, eelroad-pearoad-pastad-supid-magustoidud. Hinnad olid ka üsna okeid, võib-olla mitte just pidevaks käimiseks, aga üleüldiselt.  


Meie proovitud toidud:

PENNE TRICOLORE (8.20€) - Penned kana, sinihallitusjuustu, brokkoli, päikesekuivatatud tomatite, koore ja Parmesani juustuga.


RISOTTO al SALMONE AFFUMICATO (9.80€) - Risoto lepasuitsulõhe ja Vahemere köögiviljadega.


POLLO al MIELE e TARTUFO(12.50€) - Maisikana trühvlimee ja viigimarja kastmega koos
VERDURE TRIFOLATE (2.50€) - Röstitud Vahemere köögiviljadega.


SPAGHETTI alla BOLOGNESE (7.70€) - Spagetid veisehakkliha, tomati ja Parmesaniga.


ZUPPA di POMODORO con MASCARPONE (5.70€) - Tomatipüreesupp Mascarpone toorjuustuga.


Magustoiduks sõime Pavlova kooki (2.90€) ja ehtsat itaalia jäätist (3 palli 3.50€), kusjuures teenindaja aitas nii mõnusalt valida, et mis maitseid võtta ja soovitas, millised maitsevad koos hästi. Nii sai valitud passioni, vanilje ja marjade maitsega ning see passioni oma, mmmmm, kõigile hullult maitses. 


Lõpetuseks peangi uuesti ütlema, et selleks peaaegu suvelõpureedeks (oli üks viimaseid päevi soe veel) oli see koht täiesti ideaalne. Päike soojendas põski, rõõmus teenindaja tegi kõigi õhtu rõõmsamaks ning toidud olid nii maitsvad. Mitte keegi meist ei kurtnud ja see juba on midagi. Minu jaoks Pavlova jäi natuke nõrgaks, sest pärast Põhjaka mõisa on see latt ikka väga kõrgele tõstetud, aga tegelikult oli see ka siin päris maitsev.

Soovitan ka teistel avastama minna! 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar