neljapäev, 21. august 2014

Kogemus Kuulsaalis

Tallinnas, Mere puiesteel asub selline mõnus vabaajaveetmise koht nagu Kuulsaal Bowling. Minu lemmik, kui nüüd aus olla. Esiteks on see rahakotisõbralik, teiseks on maitsvad toidud (enamasti) ja kolmandaks head kokteilid (enamasti). Mulle meeldivad sealsed klienditeenindajad, vähemalt need, kes seal enne olid, sest nüüd on suur hunnik uusi ja need esialgu pole mingit muljet jätnud. Ühest uuest, värvitud punase-roosa peaga neiust nüüd räägingi. 

Ühel õhtul läksime sõpradega Kuulsaali ja kuigi järgmine päev oli vaba, oli tegemist siiski teisipäevaga ehk Kuulsaal pandi kinni kell 23. Meie jõudsime sinna nõks pärast kümmet. Tellisime joogid, millega läks ülemõistuse kaua aega. Neid tegi meile habemega noormees, kes tellimuse võttis. Siinkohal mainin, et ma saan aru, et teenindaja peab korraga haldama nii kliente kui ka radasid kui ka tegema jooke-sööke, aga see pole vabandus, miks jooke ligi 15 minutit oodata. Teenindajaid oli leti taga rohkem kui üks. 20 minutit enne sulgemist tellisin uued joogid, kaks tükki, mohhito ja Tom Collinsi. Ainus, mis teenindaja mu tellimusele vastas, oli see, et kas ma ikka tean, et nad sulgevad 18 minuti pärast? Ütlesin, et jah, milles probleem? Neiu pööritas silmi ja hakkas siis jooke tegema, seekord tulid lauda kiiremini, aga mohhitost ei olnud üldse jälge.

Klaasi oli pandud rumm ja sprite (või gaseeritud vesi, ei tea), jääkuubikud (!!), piparmündi lehed ujusid ja fariinsuhkrust polnud jälgegi, jook paistis täiesti läbi. Mõtlesin tükk aega, kas ma lähen neiule seda ütlema või mitte, otsustasin, et lähen. Olgu mainitud, et see neiu on seal uus ja ma püsikliendina ka tean, et neil vahetub praegu VÄGA suur hulk töötajaid ja ma polnudki üldse pahane, aga see, mis minu sõbralikule selgitusele, mida tuleks teha teisiti, järgnes, ehmatas mind ikka väga.

Nimelt siis läksin ma leti äärde ja ütlesin neiule, et vabandust, aga see pole mohhito, et siin pole fariinsuhkrut, jää peaks olema purustatud ja piparmünt tambitud. Ise naeratasin samal ajal ja kuna tegemist oli pealtnäha üsna minuvanuse neiuga, üritasingi täiega chill olla. Ta nähvas mulle vastu, et suhkrut nemad ei kasuta ja ta võib mulle lume panna sinna sisse (vihjates siis purustatud jääle) ja lõpetuseks pilkavalt, et kas ma tahan, et ta uue joogi teeks ja piparmündi tambiks? Ma ütlesin vaikselt, et noo jah.. ma tahaks mohhitot. 

Leti ääres istus ka üks noormees, kes tundus mulle olevat selle neiu kutt, ilmselt sellest ka pool ülbust, ikka tahaks ju oma kuti juuresolekul jätta muljet, et klient on idikas ja teenindaja see kõige parem. Ma ei tea, ma olin päris õnnetu, kui oma lauda tagasi läksin. Peatselt saabus ka mu jook ja selle asemel, et vabandada, viskas ta mulle joogi lauale ja ütles: "Sul on neli minutit aega see ära juua, siis paneme kinni."

Eee... okei...


PS! Ma vist ei pea mainima, et ma olen sealt mohhitot ennegi tellinud ja tean, et sealt on võimalik täitsa õige maitsega seda saada küll. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar