teisipäev, 22. juuli 2014

Vanaõue puhkekeskus - maapealne paradiis

Ühel juulikuu nädalavahetusel õnnestus mul põgeneda Tallinna linnakärast ja minna aega nautima ühe firma suvepäevade raames maapealsesse paradiisi, kohta nimega Vanaõue Puhkekeskus. 

Asub see Viljandimaal, meie sõitsime nõks alla kahe tunni sinna. GPSiga sõites tuleb natuke ettevaatlik olla, sest see tahab saata läbi 13-kilomeetrise kruusatee, mis on küll lühem, aga oluliselt tüütum, lisaks mattub auto sellise ühtlase valge tolmu alla. 

Kohalejõudmine iseenesest raske ei ole, teeviitasid on piisavalt. Asub puhkekeskus mõnusa Navesti jõe kaldal ja kuna mul vedas ilmaga täiega, oli ka vaade lihtsalt I-M-E-I-L-U-S! 


Teispool jõge algavad suured sood ning rabad, läheduses asub Soomaa Rahvuspark. Puhkekeskuses on soome saun ja suitsusaun. 

Magamiseks on olemas üks suur maja, kus on kaks sviiti: teise korruse sviidist (kus mina olin) saab nautida jõevaadet mullivannist ning esimese korruse avaras sviidis, kus on käsitööna valminud mööbel, lõõgastab toas olev saun. Mulle isiklikult meeldis alumise korruse sviit rohkem, kuna seal oli eraldi tuba suure voodiga ja veel eraldi tuba kahe väikse voodiga ning lisaks siis elutuba ja saun ja telekas. Meie sviidis oli üks tuba, laia voodiga ja teine tuba (ust nende vahel ei olnud) siis elutuba, aga mullivann oli ka seal samas, eraldi vannituba ei olnud. See oli veidi naljakas olukord, vann jäigi kasutamata.

Teistes tubades ma väga ei käinud, ühte nägin, kus oli kolm ühe inimese voodit, tundus ka päris okei. Lisaks tubadele on kämpingumajakesed, neid tundus ka päris suur hulk olevat. 


Aktiivse puhkuse huvilistel on võimalik matkata ainulaadsel maastikul (Navesti Looduskaitseala), kus on omavahel ühendatud nii rabakooslus kui ka liivaluited. Korraldatakse ka pikemaid jalgsi- ja jalgrattamatku Soomaa Rahvusparki. Vanaõuest läbi voolaval mitmepalgelisel Navesti jõel korraldatakse kanuumatku nii algaja marsruudil kui ka juba põnevust pakkuvaid retki kogenenumale sõitjale. Sportlikematele on teenuste nimistus veel vibulaskmine, paint-ball ja seiklusmängud, mida viiakse läbi ka pimedal ajal.

Peamajas asub kaks saali, kus on võimalik pidada moodsa tehnikaga konverentse, meeleolukaid tantsuõhtuid ja ka nautida köögi hõrgutisi- sealhulgas firmarooga kohapeal kasvatatavast forellist või lambast. Ilusatel suveõhtutel on mõnus grillida grillikojas.

Kuna jõkke eriti ujuma ei kiskunud, leidsid osa meie seltskonnast võimaluse minna sealsamas asuvasse tiiki. Vesi oli küll külm, aga ajas asja ära küll. Õhtul pidutsesime katuse all, nii, et isegi kui oleks vihma sadanud, poleks sellest midagi olnud. 

Söögid olid imehead, hommikuks pakuti putru, mida isegi mina sõin kaks portsu (ma tavaliselt eriti suur pudrusõber ei ole), lõunaks pakuti frikadellisuppi, mis oli samuti nom nom nom, õhtuks pakuti riisi-kartulit ja kolme erinevat liha. Rääkimata kringlist ja koogist, mida magustoiduks pakuti. No ei saanud kohe üldse kurta. 

Ahjaa, selle teise korruse sviidiga oli veel see lugu, et aknad olid täpselt peoplatsi poole, muusika kostus sisse päris korralikult, aga kui positiivselt mõelda, siis kui see muusika häirib, oleks pidanud ilmselgelt peole kauemaks jääma. Mind ei häirinud, aga lihtsalt tasub ära öelda. 
Kohalik kiisu
Idüll vee ääres

Koht ise pakub palju võimalusi, lisaks võimalus asju juurde tellida, on ka sooduspakkumised (praegused kehtivad kuni 31.oktoober 2014). Uurige lähemalt www.vanaoue.ee/. Kui mina pühapäeval Tallinnasse tagasi tulin, oli küll hea värske tunne sees, hea on olla linnakärast eemal, niivõrd ilusas kohas.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar