pühapäev, 20. juuli 2014

Teised blogijad - keda jälgin ja miks?

Olen suur blogide fänn, aga samas otsin blogist teatud kvaliteeti. Mõne blogi puhul lihtsalt on nii, et isegi kui sellel on palju lugejaid, ei suuda mina seda lugeda. Näiteks, mis mind meeletult häirib, on ebakorrektselt kirjutamine. Appikene, no ei suuda. Teiseks, ei kannata ma pidevaid emoticon'e tekstis. No saab ju ilma :D :D :D ja :) :) :('deta ka kirjutada. Ausõna saab. 

Aga mul on tekkinud juba omamoodi list blogidest, mida mulle meeldib igapäevaselt jälgida ja neist täna kirjutangi.

Erle blogi - http://erlekaasik.blogspot.com/. Siin tegemist puhtalt fotoblogiga, aga Erle pildid on lihtsalt imeilusad. Pluss ta ise on imearmas, nii, et kui shooting tuleb temast, on jälle väga ilus silmale vaadata.

Evelini blogi - http://efkaphoto.com/. Teinegi fotoblogi, siin on tegemist elukutselise fotograafiga juba vaikselt. Olen ise käinud Evelini juures 3 korda pildistamas ja neljas kord on kohe kohe ukse ees, seega on väga huvitav jälgida, kuidas ta teisi pildistab. Samuti meeldib mulle blogikujundus, lihtne ja mõnus.

Jane blogi - http://janeintheusa.blogspot.com/. Jane veetis samuti mõne aja Ameerikas au-pairina. Nüüdseks on ta küll kodus, aga mulle meeldis tema blogi alati lugeda, kuna see sisukas ja alati pildid ka juures. Mulle kohe eriliselt meeldivad piltidega blogid. Samuti oskas ta suurepäraselt kirjeldada ja oma emotsiooni sisse panna, kohati oligi lugedes tunne, nagu oleks ise seal. 

Janne blogi - http://ameerikasolen.blogspot.com/. Janne kirjutab oma elust Ameerikas. Lugesin ta blogi juba siis, kui ta Ameerikas alles vahetusõpilasena käis, nüüd läks ta uuesti ja aupairiks. Kirjutab küll harva, aga see-eest mõnusalt, hästi minu stiili kirjutamine on ja loomulikult selle pärast see mulle ka meeldib. 

Katre blogi - http://helevalgus.com/. Katre blogi on beebiblogi. Kuigi viimasel ajal tuleb järjest rohkem ka muid teemasid sisse. Mulle meeldib see meeletult ilusate piltide pärast, korraliku teksti ja mõnusa välimuse pärast. Ja muidugi ei saa jätta mainimata tema imeilusat last. No tõesti nii ilus laps lihtsalt, et oeh, lausa kadedaks teeb. Samuti meeldib mulle Katre roosamannalisus, mida mõni talle küll etteheidab, aga minu meelest on see väga armas. Positiivseid inimesi on vaja.

Kirsika blogi - http://sissykiku.blogspot.com/. Kirsika elab Austraalias ja kirjutab igasugu asjadest, riietest, meigiasjadest ja muust lahedast. Alguses oli tal Austraalia blogi ka, aga selle pani ta kinni ja nüüd ma siis toitungi ainult tema sellest blogist, lahe on vaadata, kui vähe mõned asjad ikka seal maksavad. 

Kristella blogi - http://kanadalane.blogspot.com/. See on minu sõprade Rasmuse ja Kristella blogi elust Kanadas, kuhu nad juuni alguses kolisid. Kristella kirjutab mõnusalt ja värvikalt nende seiklustest seal ning noh, alati on ju hea teada ja kuulda, kuidas sõpradel läheb. Mõnel võõral võib-olla pole nii huvitav lugeda. 

Kristiina blogi - http://xinternationalstudentx.blogspot.com/. Jälle üks "ameeriklane." Mingil hetkel läks Kristiina USAsse au-pairiks, aga siis jäigi sinna hoopis õppima. See blogi ongi tema teekonnast üliõpilasena Ameerikas. Väga mõnusalt kirjutab ja siiralt ka, kui ikka on paha tuju, siis nii kirjutabki. Värvikaid seikluseid jätkub ka. Samuti meeldib mulle lugeda Ameerika koolielust, üpris põnev.

Liisa blogi - http://ojaliisa.blogspot.com/. Tema blogi hakkasin lugema siis, kui ta veel USAs au-pair oli. Nüüd on ta tagasi kodus ja hakkab varsti abielluma, seega huvi säilib ka edaspidi. Hoian täiega pöialt, et ta pulmad õnnestuks. Muidugi, keda huvitab aupairi stuff, siis tasub seda blogi algusest peale lugeda, sest see on veidi teistsugusem rikka hostisa tõttu. Liisa elu oli päris kadestamistväärt seal lombi taga.

Marianni blogi - http://www.mallukas.com/. See on üks igavesti kurikuulus blogi tänasel päeval.  Teda kas armastatakse või vihatakse. Mina jälgisin ta blogi juba enne, kui ta "kuulsaks" sai, kuna õppisime ühel kursusel ja minu meelest oli ta üks igavesti äge tsikk. Kirjutab elust, heast ja halvast ja kõigest, mis sülg suhu toob. Minu meelest saab siit kvaliteethuumorit, kas sissekannetest või hiljem kommentaaridest. 

Marii blogi - http://maraiatruestoryoflife.blogspot.com/. Jälle üks au-pairi blogi, seekord siis Marii elust Californias. Marii kirjutab küll pigem harvem kui tihti, aga samas on ta postitused alati mõnusalt pikad ja no mulle meeldib see elustiil, mida ta elab, see-tõttu mulle meeldib lugeda ka. Pilte võiks küll rohkem olla, aga ajab asja ära kah. Kuna pikendas oma aega Ameerikas, on jällegi üks blogi ka pikendatud.

Merje blogi - http://merjeaus.blogspot.com/. Merje blogi hakkasin ma juba ammu lugema, seal oli alati palju huumorit ja mõnusad gifid alati sissekannetes. Viimasel ajal loen vähem, kuna mulle tundub, et Merje vingub liiga palju ja kui keegi talle ütleb, et ära vingu, siis ta paugub vastu. Iseloomuga tüdruk, aga kohati tundub, et paneb üle. Sellegi poolest vahepeal on igavusest hea lugeda, sest kirjutada see tüdruk oskab. 

Merlini blogi - http://www.merrific.net/. Merlin on üks nendest, kelle blogi on mõnus lugeda, kuna see on nii ilus. Ilus kujundus, korrektne tekst, ilusad pildid. Mulle meeletult meeldivad teema outfiti postitused, sest tal alati no megailusad pildid juures neil. Tal fotograafina hea käsi ka, olen isegi lasknud tal ennast pildistada ja meenutan, et need olid ühed mu lemmikud pildid läbi aegade. Samuti on see mõnusalt positiivne ja pakatab rõõmust. 

Siku blogi - http://loomaaedonkirju.wordpress.com/. Siku kirjutab oma elust, igapäeva tegemistest ja arvamustest asjadest. Ütlen ausalt, kui tegemist ei oleks mu sõbrannaga, siis ma võib-olla ei loeks seda. Mitte sellepärast, et see oleks halb, vaid sellepärast, et mulle tundub see liialt negatiivne kohati. Ja kuna Siku on hästi sellise iseloomuga, et talle meeldib, kui tema arvamus jääb peale, siis ma väga tihti ei ole ka sissekannet kommenteerinud, kuigi tahaks öelda, et päris nii need asjad ei ole ka. Samas sealt leiab ka väga huvitavaid ja asjalikke postitusi. 

Tiiu blogi - http://ttiiujjourney.blogspot.com/. Tiiu on aupair Ameerikas (hetkel küll Eestis puhkusel) ning ta blogi on alati siuke mõnus ja vaba, räägib kõigest suhteliselt ning ütleb ka ausalt välja, kui miski ei meeldi. Mulle selline asi meeldib. Kuna ta nüüd pikendas oma aega, tähendab see ka minu jaoks pikemat blogi lugemist, jee.

Triinu blogi - http://costany.blogspot.com/. Triinu-Liis pole küll praegu ammu kirjutanud,  aga loodan, et ta varsti blogimaailmas tagasi. Igal juhul on tegemist üdini armsa, positiivse ja rõõmsa inimesega,  kelle iga sissekanne oli täis päikest ja rõõmu, ilusaid pilte ja positiivseid soove. Kirjutab elust, moest, ilust ja kõigest, mis päeva jooksul toimub. 

Ma ei hakanud siia panema kinniseid blogisid ja blogisid, kuhu pole vähemalt kuus kuud kirjutatud. Nö väljasurnud blogisid ei viitsi ju keegi lugeda. Igal juhul kui keegi teist leidis uue blogi, mida jälgida, on rõõm minupoolne.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar