pühapäev, 20. juuli 2014

Tallinna Merepäevad - Öölaulupidu

Eile toimus Tallinna Merepäevade raames Tallinna Lennusadamas Öölaulupidu "Hoiame Ühte." Esialgu oli märgitud ürituse alguseks 19.00, aga tegelikkuses esimene tund kuulus Kukerpillidele. Kuulsin küll rahva seast selle üle nurinat, aga minu meelest olid need vennikesed laval ülimõnusad ja tekitasid hea tunde küll. Umbes 20.15 ajal algas siis mainitud laulupidu.

Ka laulupeo kohta on kostunud nurinat, et laulupeoga pole midagi ühist, koore pole ja pigem Reet Linna saade "Laulge kaasa" ja muud säärast. Ma ei tea, kas pole need inimesed varasematest öölaulupidudest Tallinnas midagi kuulnud või osa võtnud, minu meelest oli see ülesehitus sarnane Tudengipäevadel korraldatava öölaulupeoga.Ütlen kohe ära, et kogu ürituse üldmulje - SUPER. Tunduvalt parem mulje kui varasemalt. Puudusid purjus noored, mingi lärmamine ja lagastamine. Kuigi, lapsi-noori (a la 10-12.aastased), kes lava ette ronisid ja siis üksteist jalgadega peksma hakkasid ja pubeka naljasid tegid, oli küll. Mõtlesin pool aega, et kas nende vanemad üldse teavad, kus nad on või on neile jaganud MINGEIDKI viisakusreegleid. Olgu, see selleks. 

Lauljad olid seekord Uku Suviste, Nele-Liis Vaiksoo, Artjom Savitski, Elisa Kolk ja Triin Niitoja, Carl Philip Madis. Ainus, kelles ma tõsiselt pettunud olin, oli Elisa Kolk. Väga ilus ja armas tüdruk, aga esinemisoskus täiesti null. Lava ees oli üks mees, kes polnud mingi 25-aastane ilueedi, aga oli terve õhtu väga sõbralik, tantsis ja laulis kaasa ning ta ütles Elisale "Neiuke nooruke," heal toonil ning ainus, mis Elisa tegi, oli põlgav pilguheit talle. Sama mees hiljem ütles Nele-Liisile, et armastab teda ja Nele-Liis saatis vastu õhumusi. Vot on artisti vahe. See tegelikult nii oluline ei olnudki, aga jättis natuke nõmeda mulje lihtsalt. Mis aga olulisem oli, oli see, et tegemist oli üdini isamaaliste lauludega ning Elisa ei suutnud ära laulda mitte ühtegi laulu ilma sõnadeta. Ma ei ütle, et teised oleksid seda suutnud (tegelikult suutis seda ainult Nele-Liis), aga natuke naljakas oli vaadata, et kui lauldi grupis, loobus lõpuks isegi Uku Suviste talle mikrofoni andmisest (üks mikrofon oli paari peale seal), sest häält ega sõnu sealt nagunii ei tulnud. Seda sama märkasid ka teised pealtvaatajad. Nele-Liisile aga veel üks kord SUUR SUUR AITÄH! Ütlesin seda talle kohe pärast kontserti ka, aga ütlen veel. Ülemõistuse andekas artist, laulab suurepäraselt, suhtleb rahvaga ja on näha, et on eestlaste üle tõeliselt uhke. Tema ja Uku duett oli ka üks mõnusamaid etteasteid õhtu jooksul.

Pilt: Delfi.ee (Tiit Blaat)
Pilt: Õhtuleht.ee (Küllike Rooväli)
Pilt: Õhtuleht.ee (Küllike Rooväli)
Pilt: Facebook (Triin Niitoja)
Esitamisele tulid isamaalised laulud, enamik tuttavad ja võimalik etteantud sõnadeta ära laulda, kordusesinemisele tuli paljude lemmik "Koit", "Isamaa ilu hoieldes" ja "Eestlane olen ja eestlaseks jään." Rahvast oli meeletult, lippe meeletult ja no tõesti oli ilus kontsert. Mina, kes ma olen välismaal elanud ja kipun sinna tagasi, tabasin küll end ühel hetkel märgasid silmasid kuivatamas, sest tõesti, sellistel (ja väga paljudel teistel) hetkedel saan aru, kui armas ja hea on isamaa. Tundsin ennast lausa halvasti, et seda hüljata tahan.

Pilt: Facebook (:: Music Events | Estonia ::‎)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar