reede, 25. juuli 2014

Raamat: Süü on tähtedel

Kui läksin Süü on tähtedel filmi vaatama, öeldi mulle päris mitme inimese poolt, et enne oleks parem raamat läbi lugeda. Ka rahvusvahelised filmikriitikute lehed soovitasid sama. Mina aga ei saanud raamatut osta, sest kahjuks tuli selle populaarsus nii ootamatult, et hetkel, mil ma läksin seda poodi otsima, oli see lihtsalt välja müüdud. Apollo raamatupoest siis hetkel jutt.

Mingil hetkel, kui see uuesti tuli, maksis see nii palju (ligi 20 eurot), et ma ei raatsinud ja muudkui nuuksusin omaette ja otsisin sõbrannat, kellel see oleks, et ma saaks laenata. Kuniks ma ühel päeval leidsin selle juhuslikult Prismas jalutades juba 16€ eest. Seekord ei suutnud seda enam maha jätta ja ostsin ära. Algasid lõputud õhtud seda lugedes.Ma ütleks küll, et olles esialgu filmi näinud, oli lugeda palju parem, pidevalt olid näitlejate näoilmed silme ees, hääletoon ning näiteks üks väga kurb koht filmis, ei olnud pooltki nii kurb raamatus, aga ma mõtlesin ta lihtsalt sama kurvaks, sest filmis see ju ometi oli kurb. Väga paljud hetked olid filmis-raamatus erinevad, isegi olulised asjad, see oli minu jaoks üllatav. Tean, et alati ei olegi teos ja film 1:1le (Harry Potter on ju hea näide), aga kuidagi selle raamatu ja filmi puhul tundus, et need peavad samasugused olema. Päris mitu asja oli filmis paremaks tehtud, paar asja olid jälle raamatu järgi paremad. 

Ausalt öeldes samal hetkel, kui raamatu lõpetasin, tahtsin seda uuesti lugema hakata, aga emps läks reisile ja võttis selle endaga kaasa. Loodan, et see liigutab teda sama palju kui mind. Olles aastaid ja aastaid olnud suur suur Harry Potteri fänn ja pidevalt tõdedes, et ükski raamat ei küündi samale tasemele, pean nüüd tunnistama, et olen leidnud uue lemmikraamatu. Lemmikfilmi ka. Ainult, et häda on nende mõlemaga see, et pisarad on garanteeritud. Päris tropp tunne on endal, kui tean täpselt, mis kohas filmis nutma hakkan ja mis leheküljel raamatus kraanid lahti keeran, aga mis seal ikka - hea asi on seda väärt. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar