neljapäev, 10. juuli 2014

Külarestoran RootS

Samuti juunialguses toimus minu sõprade ärasaatmispidu Viimsis, külarestoranis "RootS." Jälle minu jaoks uus nimi, uus koht ja täiesti uus atmosfäär. 

Esimene suur pluss restoranile on see, et see on kergesti leitav. Samas, esimene miinus vähene parkimiskohtade arv. Järgmine pluss atmosfäär, asub see mere ääres ning värske õhk tungib sõõrmetesse hetkest, mil autouksest välja astusin. 

Tutvustus kodulehelt: Meie menüüst leiate erinevaid toite, mille maitsed rändavad läbi erinevate maade ning saavad ideaalselt kombineerituna kokku Teie taldrikul. Restoran mahutab tavaolekus istuma umbes 50 inimest, aga on võimalik võõrustada ka rohkem külalisi. RootS sobib imeliselt sünnipäevade, jõulupidude ning muude seltskonnaürituste pidamiseks. 

Suveajal on Rootsul õues avatud suveterrass ning Haabneeme rannas ka Rootsu Rannabaar, kus on mõnus varbad liivas kokteili või külma õlut juua. Sellel suvel avame Prangli saarel ka Rootsu Saare-resto. Lisaks on meil armas lastenurk ja õues piiratud aiaga mänguväljak.

Lastele ka oma menüü, kus oleme rõhku pannud just sellele, et laste lemmikroad oleks valmistatud tervislikus võtmes. Lemmikutega võib samuti tulla, sest ka nende peale on mõeldud koertemenüü näol.


Kuna laud oli broneeritud mu sõprade poolt, olid ka suupisted nende poolt ning ma ei ole päris kindel, mis asjad seal laual olid, menüüst nagu ma selliseid asju ei leidnud, aga noh, olgem ausad, seal olid kõik nimed sellised, et mina oma võhiklikku teadmisega toidust jäin üsna jänni. 

Mida aga pean kindlasti ütlema, on see, et toidud olid ülimaitsvad. Isegi kui asi sisaldas midagi, mida ma ei söönud, ei tundnud ma selle maitset ning vahelduseks oli huvitav oma mugavustsoonist väljuda ja süüa asju, mida igapäevaselt just ei söö. 

Mõni näide menüüst:

Aasiapärane kanavarras arbuusi ja vermichelli riisinuudlitega, 8,9 €

Veise sisefilee trühvlikartulite ja kirsikastmega, 17,9 €

Kama-mascarpone kreem vaarikaredoksiga, 4 €

Nagu mainisin, minu jaoks on menüü üsna "võõrapärane," sest selliseid delikatessasju ma väga ei söö ning tavaliselt valin restorane mingite muude kriteeriumite järgi.


Endale tellisin lastemenüüst pannkoogid jäätise ja moosiga, hinnaks 3,5 €. Ports oli mõnusalt suur, ei jäänud tühja tunnet mu mao magususe poolele (ja see magusa pool on kohe eriti suur). Midagi halba öelda ei saa, aga olen paremaid pannkooke ka saanud. 


Ise ma kindlasti sinna restorani Viimsisse sattunud ei oleks ning ilmselt ma ka ei satu edaspidi, aga tore oli külastada restorani teistsuguse menüüga ning väljuda oma mugavustsoonist ja tavapäradest söökidest. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar