esmaspäev, 21. juuli 2014

Kohvik Mmuah - õdus paik otse Kaubamajas

Üks mu sõbranna tutvustas mulle kohvikut nimega Mmuah, mis asub Kaubamaja esimesel korrusel, kohe trollipeatuste vastas. Minu jaoks oli see nimi ja koht tundmatu, aga tema oli seal korduvalt varem käinud ja nõudis tungivalt, et me läheks ka. Teisel korral olin mina see, kes sinna minna tahtis. Mul kuidagi vaikselt kujuneb välja iga sõbrannaga oma kohvik, kus käia, naljakas minu meelest. 

Niisiis Mmuah. Esimene suur pluss ja miinus korraga on asukoht. Super asukoht jala liikuvale inimesele, täiesti loll asukoht autoga inimesele. Muidugi on seal ümberringi igasugu parkimismaju ja tasulisi alasid, aga kes eelistab söömas käies maksta vaid toidu eest, sellega ei lepi. Minul iseenesest on savi, praegusel hetkel on väga paljud söögikohad tasulise parkimise alas. 

Järgmiseks positiivseks punktiks nimetaksin atmosfääri. See on linna südames, aga kui sisse astud, muutub hetkega nii õdusaks. Interjöör on more than super. Mulle meeldib tume mööbel ning ei saa jätta mainimata pisidetaile nagu näiteks armas menüü, küünlajalad ning padjakesed diivanitel. 

Teenindus on selle kohvikus lihtsalt WOW. Kuna elasin Ameerikas ja seal on teenindusklass lihtsalt üle igasuguste piiride, igatsen seda pidevalt. Ütleme nii, et see kohvik suutis mu igatsust täitsa leevendada. Esiteks, märkas teenindaja koheselt meie saabumist, teiseks, võttis kohe joogitellimused, kolmandaks, käis mitu korda uurimas, kas oleme valmis tellima, neljandaks, uuris söömise ajal, kas kõik on hästi ja viiendaks tõi kiirelt arved. No ei ole ju rasked viis punkti ka teistele teenindajatele täitmiseks? Sellises kohvikus on lausa lust jootraha jätta. 

Samuti mainis mu sõbranna kohe, et seal on maailma kõige paremad cupcake'sid. No pidin ära proovima. 


Minule kuulus see roosa, sefiiri ja moosiga. Ma päris täpselt nüüd ei mäleta, mis moos see oli, aga hapu oli, äkki oli vaarikas. Igal juhul maitses megahästi, polnud liiga magus, just tänu sellele hapule moosile. Roheline oli piparmündi muffin ja no see maitses mulle rohkem. Piparmünt on üldse minu teema rohkem. Kõik koogikesed maksavad 2.50€ ja neid on terve lehekülje jagu.

Praeks tellisin endale juustušnitsli, friikartulite, kastme ja köögiviljadega. Väga maitsev, kuigi šnitslit oli minu jaoks palju, ühe jätsin täitsa järgi. Hinnaks 6€.


Mu sõbranna tellis veise sisefilee sinepikastmes täidetud šampinjonidega, hinnaks 9€. Mina ise ei ole ei sinepi ega seente fänn, seega ma isegi mitte ei maitsenud seda praadi. Sõbranna kurtis liha üle, aga samas jalapenod olid väga mõnusad. Liha olevat olnud kuiv ja sellise hinnaga arvas ta, et uuesti seda praadi ei ostaks.


Mulle jättis kohe eriti armsa mulje see karbike, mille sees toodi arve. Lisaks oli väga hea sinna sisse jootraha ju jätta.


Ühesõnaga, kuna mulle hakkas see kohvik väga meeldima, meelitasin ühel õhtul jälle sõbranna välja ja seadsime sammud sinna tagasi. Seekord olin autoga ehk tuli leida ka parkimiskoht, aga õnneks oli kogu rahvas Merepäevadel, seega linn üpris tühi. Sel korral tellisin endale Mmuahi burgeri, millega olid friikartulid ka kaasas ning sõbranna tellis sametise omletti soolalõhega (5.50€).  Burger oli minu jaoks kohe erakordselt suur, aga samas teenindaja hoiatas ka, et see nende suurim praad. Burgeri sees oli hapukurk, tomat, peekon, pihv, sibulad, rohelist salatit-kapsast ja kaste. Väga hea üldmaitse. Sõbranna jäi oma praega ka rahule, aga kurtis, et lõhet oleks võinud veidi rohkem olla. 

Cupcake'sid valisime seekord mina kookosega ja mu sõbranna karamelliga. Ei olnud nii head kui esimene kord, aga sellegi poolest, teist kohta ma Tallinnas ei tea, kust nii häid koogikesi saab. Ja lõpetuseks pilt ka pakutavast lattest.


Soovitan seda kohvikut vaieldamatult kõigile, ma ise olen küll natuke pettunud, et selle alles nüüd avastasin. Portsud on korralikud, hinnad ka täiesti okeid, söök maitsev, teenindus super ja ainus koht, kus alati magustoidu ka telliksin.

3 kommentaari:

  1. Kas selle juustušnitsli juures olid automaatselt need friikad ja muud asjad, mida nimetasid? Ja need hinna sees? Sest vaatan praegu nende menüüd ja seal ongi kirjas vaid juustušnitsel :)

    VastaKustuta
  2. Kas selle juustušnitsli juures olid automaatselt need friikad ja muud asjad, mida nimetasid? Ja need hinna sees? Sest vaatan praegu nende menüüd ja seal ongi kirjas vaid juustušnitsel :)

    VastaKustuta
  3. Ja, oli ikka praad korralik. Kartulit ei saanud valida, oli ainult friikartul. Teistel praadidel sai valida.

    VastaKustuta