neljapäev, 24. juuli 2014

Kohvik Klaus - peatu hetkeks keset linnakära

Siinkohal on tegemist kohvikuga, millest ma olen tuhandeid kordi mööda jalutanud. Käime sõbrannaga ja lastega tihti vankritega kultuurikilomeetril jalutamas ning see jääb täpselt poole maa peale. Esimene kord, kui sisse otsustasime põigata, tellisime vaid joogid ja jäime hetkeks. Järgmisel korral (ja ka sellest järgmisel) otsustasime, et istume maha ja vaatame, mis toiduasju seal pakutakse. 

Klaus on hea, mugav ja vaba koht, kus igaüks saab mõnusalt ja viisakalt ära olla. Tegemist on väikse restoran-kohvikuga, mis asub vist täpselt selle koha peal, kus peabki üks linnainimestele avatud mugav äraolemise ruum ja paik olema – mere ääres, popis piirkonnas, südalinna lähedal ja mitte kellegi jaoks liiga kaugel. 

"Kui meile külla kõndida, ei kulu kaua aega. Kui meie juurde rattaga kimada, oled üsna kohe kohal. Ja mugavatel inimestel on hea põhjus mitte jalgsi käia, tulla autoga, kuna kohvikul on oma parkla, mis ei maksa muud kui ühe kohvi või koogiostu kohvikus," lubab tekst kodulehel.

Väga meeldiv on see, et lauad on õues ja piisavalt suurte vahedega, et saab ka kaks vankrit sinna kõrvale ära parkida. Keegi ei vaata kurjalt ning toolidki on piisavalt mõnusad, et seal saab ka 1,5-aastane laps istuda. Teenindaja märkas meie tulekut üsna ruttu, tõi lauda menüüd ning tervitas väga viisakalt.

Mina tellisin endale sooja kanasalati (5 €), mis sisaldas mozzarellat, kirsstomatit, sparglit, maitserohelist, mangodressingut ja paprikat, mille sisse kanatükid olid ära peidetud. Sõbranna tellis hiidkrevetirisotto (6 €), mille sees olid suhkruhernes, sibul, peedileht ja roosa ingver. Jäime mõlemad väga rahule. Lisaks tellisime kakaod (2.50€), millel oli imearmas liblikas peal. Teist korda kui käisime, tellis sõbranna kanasalati, mille mina esimene kord ning mina tellisin 3 croissanti moosiga (4€). Saiakesed olid imehead, moos oli ka super, nautis nii laps kui ka mina. 

Uuesti kiidan siinkohal teenindust, meid teenindas mõlemal korral üks kiilakas meesterahvas, ei tea, kas ta ongi seal üksi või meil kuidagi vedas niimoodi. Igal juhul on tegemist väga meeldiva teenindajaga, jäi tal pähe, mida me tellisime, tõi kiirelt tšeki ning tagasi ka vahetusraha, mille tegelikult mina olin jootrahaks jätnud. Ausus ennekõike. 

Väga meeldiv kogemus ja kift kohvik, kodulehel on kirjas, et järgmisel suvel ehitatakse veel ka sisehoov, kus hakkavad toimuma kontserdid, seega kindlasti kasvab asi korralikult. Kui kellelgi hakkas veel huvi pakkuma, siis asub see täpselt Linnahalli kõrval, seal, kus laevad lähevad näiteks Aegna saarele. Lindaline'i sadamasse sõites sõidate ka kohvikust mööda. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar