reede, 9. mai 2014

Uued filmid aprillis

Aprillis tuli mul juurde kinos vaadatuna lausa neli uut filmi (paar uut sain telekast ka, näiteks Avatar). 

***********

Esimene neist oli "Blood Ties (Vereside)," mis oli Solaris Kinos lausa erakordselt madala keskmisega, 2,8/10st. Vaatasin ka ImdB'ist hinnangut, seal oli see veidi kõrgem, aga kuna sisututvustus mulle meeldis, otsustasin siiski selle ära vaadata.

Tegevus toimub New Yorgis, 1974. 50-aastane Chris pääseb hea käitumise tõttu vanglast, kus ta istus mitu aastat mõrva eest. Vastu tahtmist ootab teda vanglaväravate juures noorem vend Frank, helge tulevikuga politseinik. Chris ja Frank on alati olnud nagu öö ja päev ning nende isa Leon, kes neid üksi kasvatas, soosib probleemidest hoolimata Chrisi. Aga veresidemed on tugevad ning Frank loodab, et vend on muutunud ja otsustab talle uue võimaluse anda. Ta kutsub Chrisi oma koju, leiab talle töökoha ning aitab siluda venna suhteid laste ja endise naise Monicaga. Aga Chrisil ei ole kuritegeliku maailma küüsist pääsu ning järjekordse reetmise tõttu katkestab Frank temaga igasuguse suhtluse. Kuid on juba liiga hilja, sest vendade saatus on igaveseks ühte köidetud.

Film lõppes üsna poolikult, samas üsna kindlalt ja mõnes mõttes ootamult. Midagi sellist ma igal juhul ei oodanud.

Paraku pean aga tunnistama, et ka minult sai see film ainult 3/10st. Ühe punkti Mila Kunise eest, kes oli väga armas, teise punkti filmi lõpu eest ning kolmanda punkti actioni eest.  

Osatäitjad: Clive Owen, Marion Cotillard, Billy Crudup, Mila Kunis, Zoe Saldana

*******************************************************************

Teiseks uueks filmiks oli järjekordse "Emme ja Beebi kinopäeva" raames linastunud "Rio 2." Tegemist on teise osaga samanimelisele filmile Rio. Mina polnud esimest osa näinud, aga see muidugi selle filmi lõbu ei rikkunud.

Blu ja Pärl on loonud pere ning neil on nüüdseks kolm paigalpüsimatut linnupoega, kel tuleb lakkamatult silm peal hoida. Nüüd jätavad nad suurlinna selja taha ning suunduvad Amazonase ürgmetsa, kus ootab suguvõsa kokkutulek. Linnaelu mugavusega harjunud Blu leiab end ootamatult paigast, mis on tema jaoks täiesti tundmatu. Ning on sunnitud kohtuma kõige hirmuäratavama olevusega maamunal - enda äiaga. Üritades samal ajal kõigest väest, et ta ise ega tema pere ei langeks nende kurikavala vihavaenlase Nigeli põhjaliku kättemaksuplaani ohvriks.  

Kuigi tegemist oli multikaga ning ma ei ole eriline multikate fänn, pean tunnistama, et soundtrack oli väga mõnus ja kaasakutsuv. Minu aasta ja 5-kuune laps nautis seda väga, tantsis terve aja kaasa. Samas, film ise oli hea sisuga ning oli täitsa hästi tehtud, sai nalja ka. Annaksin 8/10.

Osatäitjad (hääleandjad): Blu - Andero Ermel, Pärl - Evelin Võigemast, Eduardo - Riho Rosberg, Nigel - Janek Joost

*******************************************************************

Kolmandaks filmiks oli selle kuu parim film "The Other Woman (Kättemaks Kõrgetel Kontsadel)." Ootasin seda filmi juba mitu kuud, ajast, mil esimest korda seda trailerit nägin. 


Ühe naise  maailm pööratakse pea peale päeval, mil ta läheb oma sarmika kallima koju üllatusvisiidile ning ukse avab mehe... seaduslik abikaasa! Pärast esmasest jahmatusest ülesaamist otsustavad naised koos truudusetule elunautlejale valusa õppetunni anda. Koos meest tagaajades selgub aga, et nemad kaks ei ole sugugi mitte ainsad naised mehel. "Kättemaks kõrgetel kontsadel" on terava huumoriga vürtsitatud romantiline kättemaksukomöödia.

Nimetan selle filmi selle kuu kindlasti parimaks ning arvan, et ta saab üsna hea koha ka minu aasta topis. Tegemist oli lihtsalt nii hea filmiga, sai nalja ja kuigi mu sõbranna mulle ütles jällegi, et minuga on nii lahe filme käia vaatamas, sest ma ei saa neist aru, siis ma lausa nautisin seda, et ma kõike läbi ei näinud, lõpp oli ootuspärane, aga püant oli ka päris hea. 

10/10. 


Osatäitjad: Cameron Diaz, Leslie Mann, Kate Upton

***************************************************************

Ja neljas uus film kinos aprillis oli "3 days to kill (3 päeva tappa). See oli jällegi üks nendest filmidest, mida ma läksin vaatama, kuna sisututvustus tundus hea. 

Ethan Renner on kogenud CIA agent, kel diagnoositakse vähk. Kuna tal on jäänud vaid mõned kuud, otsustab ta erru minna ja taastada suhted oma eksnaise ja tütrega. Paraku ilmub Renneri ellu saatuslik naine Vivi Delay, kes pakub talle CIA laboris väljatöötatud imeravimit, mis võib pikendada Renneri elu. Vastutasuks tuleb Renneril osaleda aga ohtlikus salaoperatsioonis. Nüüd hakkab ta elus toimuma midagi kummalist. Kas hallutsinatsioonid on imeravimi kõrvalmõju või ongi maailm nii pöörane ja kohutav?

Film oli minu jaoks parajalt põnev ning sisu poolest üsna armas. Kuigi mu sõbranna sõnul oli see läbinähtav, vaatasin mina ikkagi põnevusega (sest ma ei jaksa filmi vaadates ise mõelda) ning mina jäin lõpuks ka väga rahule, kuigi sõbranna küsis, et miks nii mõttetuid filme tehakse. Seega, tuleb valmis olla, et see film võib väga meeldida, aga võib ka mitte meeldida. 


Annaksin hindeks 9/10

Osatäitjad: Kevin Costner, Hailee Steinfeld, Connie Nielsen

*************************

Heameel on tõdeda, et mais on jällegi mitu head filmi tulemas, mida tahaks näha. Mulle meeldib, kui on mida oodata iga nädal. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar