kolmapäev, 7. mai 2014

Top 5 söögikohad Tallinnas

Tallinnas on ülemõistuse lahedaid söömiskohti, restorane ja pubisid, et mõnikord on neis orienteerumine päris raske. Minul on oma Top 5 juba tükk aega üsna sama olnud ning vähemalt mu sõpradele ei valmista küll enam mingit üllatust, kui minult küsides, kuhu sööma lähme, ühe neist vastuseks saavad.

1. Mack BBQ


Vaieldamatult minu lemmikkoht Tallinnas. Kuigi viimasel paaril korral on mul olnud ka negatiivseid kogemusi, näiteks ootamisega või teenindaja ükskõiksusega, siis ma arvan, et isegi nende halb teenindus on parem kui mõne teise restorani hea teenindus. Kuna ma olen hingelt "ameeriklane," on need toidud seal minu absoluutsed lemmikud.

Asub Tartu maantee ääres, keskturu ligidal ning on kergesti nähtav, aga hoopis keerulisem on leida tee parkimiskohtade juurde. Ma ei kujutagi ette, kui ma ei teaks, kuidas sinna saab, siis kuidas ma kohale jõuaks, sest suure tee äärest silte ei näita. Ilmselt tuleks kasutada GPSi abi lihtsalt (kuigi ma pole väga kindel, kas seegi kohale viiks).

+ Suured praed
+ Hea teenindus
+ Maitsev söök
+ Hea atmosfäär
+ Suur, mahub palju rahvast
+ Laste mängunurk

- Esimene kord keeruline üles leida
- Tasuline parkimine
- Üsna ühekülgne menüü
- Keskmisest kallim
- Nädalavahetustel üsna ülerahvastatud2. Osman Kebab

Osmanist olen siia varem ka kirjutanud, tookord küll negatiivsest kogemusest, aga tegelikult on see minu üks lemmikuid kohti, kuhu ma üsna tihti oma sammud sean. Asub see Tammsaare teel, täpselt kahe statoili vahel (sõpruse pst ja mustamäe tee statoilid) ning see on üsna kergelt nähtav. Isegi kui mööda sõidad esimese hooga, saab tagasipöörde lihtsalt teha, ligi pääseb igast suunast tulles.


+ Odavad hinnad
+ Prae kvaliteet ja hinnad tasakaalus
+ Tasuta parkimine
+ Imehea gaseeritud vesi ja valge kaste prae kõrval
+ Lastele olemas kastitäis mänguasju
+ Suvel võimalus õues olla

- Väike parkimisala, tihti pole kohti
- Seest väike, halbade ilmade korral on oht, et lauad on täis
- Leti äärest tellimine

3. Vapiano


No mulle kui itaalia köögi armastajale on see koht lausa paradiis. Kahjuks on ta kahes kohas Tallinnas ja mõlemas üsna keerulise parkimissüsteemiga. Üks koht siis on Solaris keskuses, kahel korrusel ning teine Hobujaama peatuse juures, Coca-Cola Plaza vastas, kus on eraldatud umbes 5-6 parkimiskohta, mis on alati täis.


+ Head toidud
+ Keskmine hinnatase
+ Mitmekesine menüü
+ Alati meeldiv teenindus
+ Lihtne maksmissüsteem pärast söömist

- Tihti pikk ootamisaeg (eriti reede õhtuti ja nädalavahetustel)
- Leti ääres tellimine
- Väga tihti probleem laua leidmisega
- Tasuline parkimine Solaris parkimismajas

4. Lido

Lido on minu üks lemmikutest juba ajast kui see ainult Lätis oli. Mulle meeldis see süsteem seal, et ise paned oma prae nullist kokku, valid kartulid-liha-salati-kastme. Ja oi kui õnnelik ma olin, kui see Tallinnasse tuli. Samuti on ta piisavalt suur, et enamasti laua leidmisega probleemi pole ning Solaris kaardiga saab veel allahindlust menüült ka.

+ Ise saad prae kokku panna
+ Head hinnad (samuti saad ise reguleerida, kui kalliks praad läheb)
+ Allahindlus Solaris kaardiga
+ Teenindajate ägedad riided
+ Lastele mõeldud nurgake

- Tasuline parkimine Solaris parkimismajas
- Üsna lärmakas
- Vähene privaatsus

5. Sushi Plaza

Antud kohaga on nüüd niimoodi, et esialgu ma ei pannudki seda oma TOP5 listi, panin hoopis Chopsticksi, aga mulle tehti selgeks, et kui ma käin ühes söögikohas nädalas vähemalt korra (kui mitte 2-4), siis see ei saa minu topist välja jääda. Nii ka on. Nagu nimi ütleb, on tegemist sushi restoraniga ja no minu kogemuste põhjal parimaga Tallinnas.


+ Sushi hinna ja kvaliteedivahe
+ Alati supermeeldiv teenindus
+ Palju erinevaid sushivariante
+ Hubane sisustus
+ Privaatsuse võimalus
+ Vaikne ja õdus

- Olematu parkimisvõimalus (lähimad variandid südalinna tsoonis kõrvaltänavates)
- Üsna tihti pikk ooteaeg (eriti reede õhtuti ja nädalavahetustel)
- Internetist tellides tuleb üsna tihti üle helistada, kuna muidu jääb tellimus tegemata

2 kommentaari:

  1. Anonymous12/5/14 10:27

    Mida sa mõtled lihtsa maksmissüsteemi all Vapianos? Pole seal ise varem käinud.

    VastaKustuta
  2. Sisenedes saad kaardi, mida siis tellimisel sisestad vastu ühte punkti ja sinna kaardi peale läheb kirja, mida ostsid ja kui palju maksab. Lõpuks, kui kõht täis on, tõused püsti, lähed algusesse tagasi, annad kaardi ja maksad. Minu meelest väga mugav süsteem, et tellid letist, aga ei pea rahakotti kaasa sinna võtma, vaid maksad lõpus.

    VastaKustuta