esmaspäev, 26. mai 2014

Tooteesitlejad poodides

Mina olen üks nendest, kes muutub täiega rõõmsaks, kui poes midagi pakutakse. Kui see just midagi sellist pole, mida ma ei söö, näiteks ükskord pakuti pasteete, siis läksin küll kaarega mööda. Kui ma noorem olin, mõtlesin tihti, et huvitav, kuidas selleks tooteesitlejaks saab, et töö nagu oleks päris lahe ju, seisad ja naeratad, kutsud inimesed ligi, tutvustad tooteid. 

Kusjuures, ma isegi sain selle töö endale. Tegutsesin ühes firmas, mis pakkus poodides nii alkoholi kui ka karastusjooke, maiustusi, soolaseid tooteid, snäkke ja toekamaid sööke. Minu isiklikud lemmikud olid näiteks Whiskasi esitlused, sest seal jagasime inimestele tasuta kiisutoite ja kui palju rõõmu selline asi inimeste päeva tõi, uskumatu ja coca-cola esitlused, kus me ka jagasime inimestele tasuta coca-colat. See oli üldse üks väga lahe üritus, läbi suve erinevatel esinemistel ja kohtades. Töötajana arvan, et olin alati sõbralik, ajasin klientidega juttu ka isiklikumal tasandil kui lihtsalt, et "Tere, meil siin vorst, sisaldab 75% liha, imeodav, ainult täna.

Pärast oma töökogemust seal olen hakanud ka poes esitlejaid teistmoodi vaatama. On ju kaugele näha, kas inimene teeb tööd lihtsalt sellepärast, et tunnipalk jookseb (sellistel töödel on tunnipalk, vahel harva "üritusepalk") või ta tõesti naudib seda, mida teeb. 

Nädalavahetusel pakkus Peetri Selveris üks noor tüdruk veine. Mina veini ei joo ja olin ka autoga (tean, et väike kogus ei pruugi midagi teha, aga mul on enda prioriteedid ning sõitmine ja alkohol ei käi kokku), seega ma isegi ei mõelnud, et proovin, aga kõndisin temast päris lähedalt mööda ja ta hõikas mulle laia naeratusega: "Tere, kas tulete ka proovima?" Vastasin talle sama sõbralikult, et ei soovi, aitäh ja tal jätkus veel viisakust mulle ilusat päeva soovida. Lihtne asi, aga tegi tuju nii heaks kuidagi. 

Täna käisin jälle Peetri Selveris, kus oli lausa kolme tooteesitlus. Peakski vist hakkama kella viie ajal poes käima, kõhu sai lausa täis. Igal juhul kõigepealt pakuti kohe sissekäigu juures leibasid. Täpselt ei tea, mis leivad need olid, maitsesid hästi küll, aga neiut/noormeest üldse ei olnud, kes oleks öelnud, mis asjaga tegu on ja ise ei viitsinud otsima hakata ka. Edasi piimalettide juures pakuti vorstitooteid, delikatesssinki, Moskva suitsuvorsti ja Gouda juustuga sardelle. Siinkohal pean meeletult kiitma noormeest, kes tooteid tutvustas. Kõik oli tal selge, kus mis on, kui palju maksab, ta oli rõõmus ja sõbralik ning mul oli tõesti hea tunne tema pakutavat proovida ning öelda, mis on hea (kuigi kõik maitses nii hästi). Ja suur suur pluss sellele, et grillimiseks mõeldud sardell tõesti oligi soe, no imehea. Veidi oli isegi kahju, et ma pole oma peres see, kes mingeid selliseid asju koju tassib ja jäi ostmata. Järgmisest vahest leidsin ühe naise, kes pakkus Kikase minipihve ja jumal teab, mis see teine asi oli, mingi liha vist grillitud vms. Esiteks olid mõlemad tooted külmad, see oli imelik. Teiseks, see naine ei osanud suurt midagi öelda, ütles vaid, et kui maitseb, võtke siit laualt. No ei maitsenud ja tema jutt ei pannud ka rohkem maitsema. Isegi mu 1,5-aastane neiu krimpsutas nägu. Kusjuures olen täiesti kindel, et need tooted soojana oleksid oluliselt paremad olnud ja veidi rohkem sõbralikkust tooteesitleja näost oleks ka oodanud. Ta isegi ei naeratanud mulle, kui tänasin viisakalt ja soovisin ilusat päeva. 

Ma arvan, et firmad peaksid oma esitlejaid veidi rohkem koolitama ja valima, tean, kui lihtsalt mina selle töö sain ja kuigi mina olengi iseloomult rohkem selline suhtleja ja säraja, siis ka meie firmas oli palju tüdrukuid, kes terve esitluse 3 tundi olidki vait. Eks muidugi palk mängib ka rolli. Tean antud hetkel ühte firmat, kus tooteesitlejad saavad keskmiselt 8€/h palka, aga seal on ka tõesti väga ilusad tüdrukud, kes oma tööd väga hästi teevad. See firma, kus mina töötasin, seal oli olenevalt esitlusest palk 2.80-4€/h. 

Ja lõpetuseks veel kord SUUR SUUR AITÄH sellele noormehele, kes täna kella viie ajal Peetri Selveris Gouda juustuga grillvorste pakkus - Sa tegid mu päeva nii palju ilusamaks!

2 kommentaari:

  1. Anonymous26/5/14 12:52

    Teen ise aeg-ajalt degustaatori tööd ning ütlen vaid seda, et küpsetatud tooteid on üsna raske poes külmkappide vahel soojana hoida. Väga kiiresti jahtuvad väikesed tükid ära. Samas ei saa kogu aeg uusi ka küpsetada, sest kui rahvast on vähem (ma ei tööta Tallinnas), siis läheb kogu aeg mitu taldrikutäit lihtsalt raisku. Samas ei saa alati ahjus soojas hoida, sest sageli on vaja mitut toodet korraga küpsetada. Nii kõrbeks soojas olnud toode lihtsalt ära.

    VastaKustuta
  2. Ma olen täitsa nõus, kuigi tänane kogemus oli just vastupidine: sooja toitu pakuti külmkappide vahel, külma toitu niisama riiulite vahel. See selleks, see otseselt ei olnudki probleem, pigem siiski suhtumine.
    Ja muidugi, väiksemates kohtades on teistmoodi, Tallinnas tegelikult need taldrikud ikka suht kiirelt kogu aeg tühjad, rahvas tuleb töölt, tahab süüa, haha.

    VastaKustuta