esmaspäev, 12. mai 2014

Restorani arvustus: Peetri Tuulik

Kuna mu töökoht asub Peetris, märkasin Facebookis asuvas Rae Valla grupis juba mitu korda Tuuliku reklaami, kutsuti sööma. Ühel päeval otsustasin koos 1,5-aastase lapsega see koht üle vaadata. 

Trahter Peetri Tuulik asub Peetri alevikus, Rae vallas, Harjumaal. Tegutsevad 1868. aastal ehitatud ja nüüdseks renoveeritud tuulikus. Tegemist on kogupere söögikohaga ja asukoht Tallinna kesklinnast 15 minutilise autosõidu kaugusel. Neil on 100 istekohta majas sees ja 120 istekohta väliterassil, maja ees on suur parkla autodele ja on olemas ka väikestele lastele mõeldud mänguväljak.Esimene asi, mis mulle kohe sees silma jäi, oli see, et tellimust ei võetud lauast. Ma ei ole eriti pirts selles suhtes, aga veidi oli raske koos lapsega, et me istusime maha ja olles juba 10-minutit istunud, sain järsku aru, et keegi ei kavatsegi meie juurde tulla. Leti taga olnud tüdruk ei teinud sel ajal mitte midagi tarka, oleks võinud vabalt lauast tellimuse võtta. 

Olgu, las see jääda. Järgmine, mida ma menüüst märkasin, olid üle keskmise kõrged hinnad. Näiteks lasteprae eest 4.50€. Muidugi, siinkohal kiitus lastemenüü koostamisele, eraldi saab valida frii-või praekartulid, kartulipüree või makaronid ning siis lisada neile kas kananagitsad, praekala, peekon või hakkliha tomatikastmes. Hea lahendus, minu meelest, arvestades, kui valivad tänapäeva lapsed on. 

Eelroaks tellisin juustupallid, mis maksid 4.90€, mõtlesin, et peab see alles suur portsjon siis olema, nii palju pole ma veel kunagi ühegi eelroa eest maksnud. Tegelikkus oli see, et suurel taldrikul oli väga suur portsjon küüslaugukastet ning 10 väikest juustupalli. Natuke mannetu nägi välja, aga noh, juustupallide maitse üle kurta ei saa, täitsa head. 

Enda pearoaks tellisin bologonese pasta, pasta isu oli päev otsa olnud. See maksis 5.90€, mis minu jaoks oli ainus normaalne hind seal sel õhtul. Portsjon oli samuti väga suur, tervet ei jõudnudki ära süüa. Seega, selle kohta ei ühtegi halba sõna.


Kokkuvõtvalt võin öelda, et meeldiv kogemus, aga kui meie kahe (üks neist laps) arve läks juba pea 20€, siis terve perega ma sinna sööma ei kipu. Leian, et see on natukene liiga kallis, samasuguseid sööke saab ka odavamalt. Iseenesest sisustus oli mõnus, taldrikud olid ägedad ning kuigi leti taga olnud tüdruk tol päeval mulle eriti professionaalset muljet ei jätnud (mainimata ei saa jätta tema olematut seelikupikkust), siis tegelikult kogemus, mis puudutas toitu ja ümbruskonda, oli ju meeldiv. Samuti ei saa öelda ühtegi halba sõna kokkade kohta, toit oli maitsev. Aitäh!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar