kolmapäev, 21. mai 2014

Peidetud luksus kesklinna südames - restoran Platz

Meie peres on traditsioon, et sünnipäevadel lähme välja sööma. Sel aastal alustasin mina traditsiooni, et sööme uutes kohtades ning emps võttis selle kohe mõnusalt ka üle. Kui mina egoistlikult valisin ühe koha, kuhu minna, siis tema ikka andis meile paar erinevat valikut, millest sai siis valitud välja restoran Platz. 

Modernses Rotermanni keskuses asuv restoran Platz on õdus paik linna südames, kuhu saab põigata nii kiirele lõunale kui mõnusale mitmekäigulisele õhtusöögile. Kodulehel lubatakse professionaalset teenindust, euroopaliku valikuga menüüd ning mitmekülgset veinikaarti.


Kuna restoran asub linna südames, ei ole enda parkimist, kuigi ümberringi saab parkida auto nii südalinna tsooni kui ka erinevatele Europargi platsidele ning parkimismajadesse. Kõikidest parkimiskohtadest on vaja jalutada vaid mõni samm. 

Meie broneerisime laua, kusjuures esialgu sai broneering tehtud internetis kodulehel asuva reserveerimislingi kaudu, aga kahjuks ei tulnud sealt vastust viimse päevani. Lõunal üritas emps sinna veel helistada, telefon oli kogu aeg kas kinni või keegi ei vastanud ning lõpuks saatis ta neile lihtsalt e-maili, et pole vastust saanud ja neid tabada võimatu ning siis helistati küll 30 sekundi pärast juba tagasi ning  broneering saigi tehtud.

Läksime kohale veidi pärast kuute (broneering oli tehtud kuueks) ning õues oli vabasid laudu päris palju. Valisime endale nurgapealse koha, koos pehmete toolidega ning toolide peale olid ka pleedid pandud. Lisaks nägin, et lae all olid ka soojuslambid, seega on seal terrassil ilmselt soe istuda ka külmemal päeval.

Teenindus oli väga meeldiv, noormees tuli meie lauda umbes 2 sekundit pärast maha istumist, võttis jookide tellimuse ja lahkus. Jällegi minu jaoks üks pluss, sest Eestis ei ole just väga palju kohti, kus niimoodi teenindatakse, aga minu meelest on see ääretult loogiline, et ma oma joogi suudan kohe ära valida, aga söögi pealt mõtlen veidi. Otsustasime empsiga tellida kannu mohhitot, kannu suurus oli siis 1 liiter ja maksis 15€. Jällegi üks suur suur pluss - jook oli imehea! Kuna see on minu lemmik alkohoolne kokteil, tellin seda üsna tihti ning pean ütlema, et on lihtsalt uskumatu, kui paljudes kohtades seda teha ei osata.Jooke pidime küll päris kaua ootama, aga ilmselt selles võiski meie "kannujooki" süüdistada. Söögitellimusel sai meil veidi nalja ka, kõik teised tellisid ainult prae, ma tellisin eelroa ka. Leppisime kokku, et jagame, aga meid teenindanud noormees vaatas mind küll nagu ma oleks mingi eriti näljane, haha. Siinkohal jälle pluss teenindajale, kes ütles, et kui me kõik koos sööme ribisid, tasuks kaks võtta, et ühest jääb väheks. 

Ribisid ootasime päris kaua, aga eks see olegi restorani omadus, et ei pisteta neid mikrokasse ja ei lasta soojaks, vaid tehakse kohapeal valmis. Ribid olid BBQ kastmes (7.50€) ja kuigi kaste oli pigem siuke hallikas ollus ja eriti usaldust ei äratanud, oli see lihtsalt imemaitsev, rääkimata ribidest endast. Väga väga hea. Ja nelja peale (kolm sõid tegelikult) oli kaks portsu täitsa paras.


Pearoogasid ootasime ka päris kaua, aga viisakas oli see, et kõik praed toodi koos. Praeks võtsin mina koorese pasta kanafilee ja päikesekuivatatud tomatitega (9€), ema võttis grillitud veisesisefilee koduse kartuli-kukeseenepüreega (19€), Egert sõi lambalihaburgeri tomati-sibulasalati ja tzatziki-kastmega (12€) ja isa võttis küpsetatud kondiga kanafilee suviste köögiviljadega kookosekastmes (12€). Me kõik jäime oma praadidega väga rahule, Egertit veidi häiris see kõva sai "burgeri" ümber, sest seda lõigata oli pea võimatu. Maitseelamus oli lausa nii hea, et magustoiduni me ei jõudnudki, kõht sai enne täis.

Koorene pasta kanafilee ja päikesekuivatatud tomatitega

Grillitud veisesisefilee koduse kartuli-kukeseenepüreega

Lambalihaburger tomati-sibulasalati ja tzatziki-kastmega
(pildil ei paista väljagi, et see burger on)
Mulle väga meeldis selle koha atmosfäär. Ja hoolimata oma asukohast, oli seal ääretult vaikne. Teenindajad olid väga sõbralikud, viisakad ja tegid oma tööd hästi. Erilised kiidusõnad kokale, toit oli lihtsalt imemaitsev! Ainus, millega see koht võiks tegeleda, ongi broneeringusüsteem. Kui teil ikka on selline asi kodulehel, võiks see töötada ka.

Hinnaklassi arvestades ma sinna ilmselt lõunale ei kipuks minema, kuigi tuleb ära mainida, et neil on iga päev lõunapakkumine ja need olid täiesti arvestavas hinnaklassis. Mingiks erilisemaks pidustuseks on see restoran aga super ning minu perele jäid küll ainult soojad tunded ning head kraami täis kõhud.

2 kommentaari:

  1. Anonymous27/5/14 07:59

    Mulle nii meeldivad su toidukohtade arvustused ja üldse su blogi. Võiksid lausa iga päev kirjutada. :)

    VastaKustuta
  2. Aitäh heade sõnade eest :) Annan endast parima, et rohkem kirjutada.

    VastaKustuta