teisipäev, 27. mai 2014

Õdus õhtu sõbrannadega Katusekohvikus

Ühel reede õhtul planeerisin kahe sõbrannaga väikest kokteilitamist ja tahtsin taas kord minna kuskile, kus ma varem käinud ei olnud. Otsisin interneti risti-põiki läbi, lugesin arvustusi, soovitusi-laitusi ning lõpuks jäid sõelale kaks kohvikut, millest valisin Katusekohviku.

Asub see Viru tänaval, täpne aadress Viru 13/15, kohe McDonaldsi vastas, liftiga tuleb sõita neljandale korrusele. Kohvik on avatud iga päev hommikul kella kümnest kuni viimase kliendini hilisel õhtutunnil. Piisavalt pikalt ette teades oma minekust, soovitan broneeringu teha meili teel, kuna telefoniga kogemus näitas, et seda nad eriti vastu võtma ei kipu. Ja reede õhtul on sellises kohas broneeringut kohe kindlasti vaja. 

Tellimine toimub letist, üks miinus, mis mulle ei meeldi, aga samas anti meile võimalus jätta arve lahtiseks ja nii ei pidanud iga kord leti äärde minnes rahakotti kaasa urgitsema, vaid saime lõpus kenasti maksta. Selles mõttes üks pluss ka ikkagi kirja.


Tellisime eelroaks kartulilaastud (3€) ja juustupallid (5.50€), mõlemad olid ääretult head, eriti veel need kartulilaastud. Kusjuures Mack BBQ restoranis samad asjad hoopis chipside nime all. Üks väärt leiutis, mu meelest. 


Praeks valisin mina penned kanafilee ja sinihallitusjuustuga (6.50€), Kelly võttis kitsejuustu salati peedi zeleega (6.50€) ja Triinu valis Caesari salati kanaga (6.50€). Minu pasta oli lihtsalt imemaitsev, lisaks oli kõrvale pandud soe saiake, mis sobis sinna nagu valatult. Caesari salat mulle eriti ei maitsenud ja ekspert nagu ma olen, arvan, et see arvamus oli ka täiesti õigustatud. Kelly tellitud salatit ma ei proovinud, kuna ma eriline peedisõber ei ole. 



Nüüd aga siis kokteilidest. Kuna ma ei tahtnud mitte ühtegi kokteili korrata, sai neid erinevaid ikka päris palju ära joodud ning pean ütlema, et kõik olid imehead! Kokteil nimega "Merineitsi Unistus" (6.50€) oli ainus, milles nõks pettusin, kuna see oli ülimagus ja kuna ta oli soe, siis ta eriti ei meeldinud mulle. Mingil hetkel kallasin oma mohhitost järele jäänud jää ja piparmündi sinna sisse, siis oli päris hea. Kelly proovis ära "Vaarika Musi" (6.50€) ja vot see oli küll minu jaoks liiga magus. Vähemalt ma ise ei tellinud seda ja ei pidanud ka ära jooma, kuigi ka Kelly jättis lõpu alles, kuna see muutus läilaks. Minu lemmikkokteil mohhito (6€) oli seal kohvikus väga väga väga hea, ei jõua ära oodata, millal seda jälle juua saab. See oli tõesti hea. Lisaks jättis mulle väga väga hea mulje "Tequila Sunrise" (6€), esiteks nägi see kaunis välja ning teiseks maitses imehästi. Kokteilide hinnad jäävad vahemikku 4.50-6.50, üks maksab veel 10€ ning lisaks saab tellida kannukokteile. 



Meie õhtu lõppes veidi pettunult, kuna Kelly-Triinu tellisid mulle sünnipäevaks koogi ning palusid teenindajal sinna panna küünal või muudmoodi eriliselt see lauda tuua (sest teises kohvikus samasuguse palve peale said nad küünlaga koogi + palju õnne sünnipäevaks laulva personali) ning teenindaja tuli ja pani selle vaikselt lihtsalt laua nurgale. Mina ei saanud isegi aru, et see üllatus oli, seega Kelly siis seletas. Veidi kahju, sellises kohas võiks siiski olla võimalus sünnipäevalast üllatada. Kook ise mulle ka eriti ei maitsenud, jube magus oli ning kuidagi imelikult kuiv.


Õhtu lõppes meil siiski positiivselt ning see kohvik tõusis kohe väga kiiresti minu TOP5 nimistusse, üldmulje oli väga korralik. Kuigi miinusteks on leti tagant tellimine ning parkimise totaalne puudumine, siis selle korvab üsna normaalne hinnatase (vanalinna kohta) ning maitsvad toidud ja joogid. Kokteilitamiseks on see lihtsalt ideaalne koht.

Lisaks on lounge-kohvikule Katusekohvikus ka piibutuba, kus saab vesipiipu laenutada. Nagu lubab koduleht: "Kopsud tossu täis! Erinevad maitsed, pehmed toolid, kõik jutud! Võta sõbrad kaasa ja tule naudi rikkalikku tubakavalikut mõnusas õhkkonnas." Hinnad 12€, 8€ ja 1€. Kuna mina piibusõber ei ole, ei oska ma ka hinna suhtes midagi öelda, aga tubakavalik on neil tõesti lai. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar