kolmapäev, 14. mai 2014

Kuhu need pakid kaovad?

Täna märkasin ühes grupis Facebookis, kus tegeletakse riiete tellimise ja vahendamisega, arutelu kuidas pakid kaovad ära ja siis "targemad" vastasid, et pakid EI SAA ära kaduda ning üldiselt on ikka müüja süü, kui pakk kohale ei jõua. 

Olen Buduaaris päris kaua igasugu pakke saatnud, enamikud lihtpakid ja kõik on ka kohale jõudnud, seega veel päris hiljuti arvasin isegi, et no ei saa ju pakk lihtsalt kaduma minna. Kuigi eks mul ole ka neid ebay pakikesi olnud, mis iial minuni pole jõudnud, aga ma ei saa ka 100% kindel olla, et müüja asja teele on pannud. 

Aga siis sain minagi kogemuse, mille peale ei oska midagi kosta. Nimelt, käisime me emaga reisil, 17.november leidis aset intsident, kus meie kohver läks kaduma, pidime kõik asjad uued ostma ning meile öeldi, et 30 päeva jooksul tuleb American Airlines'i esitada kahjunõue. Seda me ka tegime, kui aus olla, sai kiri teele pandud täpselt 16.detsember. Eesti Post ja tähitud kiri, kood anti kenasti kaasa, jälgisime seda päevast päeva, kuna oli oluline, et see kohale jõuaks. 

Internetis paki jälgimine lõppes 21.jaanuaril, sihtpunkt oli pandud New York (kuigi kiri läks Texasesse) ning kõik. Ei kippu ega kõppu. Jäime siis ootama vastukirja, mida ei tulnud. Sai ka Eesti Posti infotelefonile 1661 helistatud, tehtud järelpärimine, et kas pakk on ikka kohal või saame meie sellest andmebaasist valesti aru. Ei, kinnitati, et kiri on toimetatud saatjani. Tean, et Eestis on võimalik tähitud kiri saada kätte ka teisel inimesel (kui sellel, kelle nimi on ümbrikul) ning muid trikke annab ka teha, aga USAs see ei tööta, tähitud kirja võtab vastu inimene, kellele see on ja annab selle eest ka dokumendi ja allkirja. Uskusime Eesti Posti sõnu ja jäime ootama.

Kui kaks kuud ei tulnud mitte mingit vastust, helistasime otse American Airline'si, mis oli nagu nii komöödia omaette. Kui keegi on elusees pidanud Ameerikast mõnelt infotelefonilt mingit vastust saama, siis nad teavad, et see võtab umbes täpselt tund aega aega. Kuid kõne lõpuks oli selge, et meie kirja nad saanud ei ole. Ei olnud isegi mitte vastu võetud kellegi poolt. Siinkohal hakkas Eesti Posti vastu viha tõusma.

Sai siis esitatud uus päring 20.märtsil, et mis jama nad ajavad, et kiri on kohal, kui tegelikult ei ole, ja üleüldse, kus see siis on? Vastus tuli 8.aprillil, et kiri jõudis saajani 23.märts. Seekord tõesti jõudis, saime kinnituse ka American Airlines'ilt endalt, aga mismõttes selline käitumine? Me tellisime spetsiaalselt tähitud kirja, et saaks jälgida, jälgimiskood näitab, et kiri on kohal, infotelefon ütleb, et on kohal ja tegelikult jõuab kohale 3 kuud hiljem???

Nüüd usun tõesti neid, kes ütlevad, et pakid kaovad ära. Nagu näha, ilma meie utsitamiseta oleks ka TÄHITUD kiri ära kadunud, sest Eesti Posti rahvas ütles meile ju nii siiralt, et pakk on kohal, no worries! 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar