teisipäev, 1. aprill 2014

Uued filmid märtsis

9.märtsil käisin Coca-Cola Plaza kinos vaatamas filmi "Dallas Buyers Club (Elujanu)." Kui see film alguses kinno tuli, mõtlesin kohe, et see oleks üks nendest, mida äkki tahaks näha. Kohest elevust ei tekkinud, aga miski huvi säilis. Pärast Oscari galat, kus see film võitis 3 Oscarit, kaasa arvatud parima meesnäitleja oma ja minu lemmik Leonardo Di Caprio jäi ilma, otsustasin, et ma pean selle lihtsalt ära nägema, et näha, miks Leonardo ilma jäi. Puhtalt selle pärast läksingi. 

Film põhineb tõsielul ning jutustab loo Ron Woodroofist. Texasest pärit Ron on elektrik ja rodeokauboi, kes elab metsikut elu, mis pööratakse 1985. aastal pea peale kui tal diagnoositakse HIV ja arstid annavad talle 30 päeva eluaega. Kuid mees ei mõtlegi surmaotsusega leppida. Saades teada, et USAs ravi AIDSile on alles eksperimentaalfaasis, hakkab ta otsima teisi väljundeid ja jõuab otsapidi Mehhikosse, kus teda aitab arst, kellel küll enam litsentsi ei ole, aga kes paistab asjast teadvat rohkem kui USA arstid. Ta leiab alternatiivravimeid ja hakkab neid USAsse smuugeldama. 

Kuna heterost Ron ei ole geikogukonnaga (kelle seas AIDS on väga levinud) seotud, saab tema ootamatuks liitlaseks AIDS-i põdev transseksuaal Rayon. Ühises hädas ühendavad nad jõud ning asutavad "ostuühistu", mis hakkab vahendama HIV-positiivsetele ravimeid, mida kodumaal müüa ei lubata. Uuendusliku põrandaaluse ettevõtmise klientide ring aina kasvab ning Roni elu jätkub diagnoosile järgnevate aastate jooksul jätkub rinnal nagu ei iial varem.

Filmi mõte oli hea ning veidi sai ka nalja, kuigi ma pean tunnistama, et see ei kuulu minu lemmikfilmide hulka. Võib-olla oli asi minu skeptilisuses, sest ma lihtsalt ei suutnud uskuda, miks Leonardolt Oscar ära võeti, aga ma päris mitu korda filmi ajal mõtlesin, et kaua veel.. Mõnes mõttes see isegi meenutas mulle "We're the Millers," filmi, ka Mehhiko-USA piir, millegi üle smuugeldamine, mingid jamad. Olgu, näitlejatöö oli hea, eriti Jared Leto poolt, aga no ei olnud selline film, mida ma tahaks veel paar korda  vaadata. 

Oscari galal võideti siis Matthew McConaughey poolt parim meesosa, lisaks parim meeskõrvalosa Oscar Jared Letole ning parima grimmi auhind võeti samuti. Samuti võitis film 2 Kuldgloobust, parim meespeaosa draama žanris ja parim meeskõrvalosa. 

Osatäitjad: Matthew McConaughey, Jennifer Garner, Jared Leto, Dallas Roberts

********************************************************************

Ka teine märtsikuu film oli Coca-cola Plazas. 30.märtsil käisin vaatamas filmi "Non-stop (Otselend)." Esimese asjana ütleksin kohe ära, et viimasel ajal on kaks uut filmi, mõlemal filmil nimeks Non-stop, üks on halb, teine on hea. 

See film vastupidiselt eelmisele kuulus mu must-see listi kohe nagu ma selle trailerit nägin. Võtsin tükk aega hoogu, aga ei saanud kedagi endaga kaasa, kuna see sisututvustuse poolt tõesti tundus mingi ulme ulme ulme ja nii see muudkui lükkus ja lükkus edasi. Viimase lükke andis perekond, kelle juures töötasin, kes seda vaatamas käis ja naine ütles, et ta pole kunagi actionfilmide fänn olnud, aga see oli nii hea. 

Veidi filmist. Bill Marks on suure kogemuspagasiga, ent tülpinud korrakaitsetöötaja. Minnes järjekordsele reisile, kus ta peab pardal nii-öelda ohutust tagama, ei oska ta aimatagi, et teda ootab ees lennureis, mis on kõike muud kui rutiinselt igav. Lennul New Yorgist Londonisse hakkab Marks saama salapäraseid sõnumeid võrgus, mida peaks kasutama vaid valitsus ja pardasaatjad, kus tundmatu saatja nõuab salajasele kontole 150 miljoni ülekandmist. Selle mitte juhtumisel lubab ta, et iga 20 minuti tagant sureb üks pardalviibija. Järgneb pinev kassi-hiire mäng 12 000 meetri kõrgusel, mille käigus pole ohus ainuüksi Marks, vaid 200 pardal olevat reisijat. 

Lõpp oli vägagi ootamatu, ikka selliste filmide puhul mõtled kaasa, kes siis süüdi võiks olla ja ma kahtlustasin lausa kolme inimest, aga ükski polnud õige. Seda põnevam see minu jaoks oli. Lisaks mulle meeldis, et põnevus säilis viimase minutini, see oli tõesti hästi tehtud. Samuti tõdesime koos sugulasega, kellega vaatamas käisime, et poleks uskunudki, et filmis näidatakse nii-öelda murekohti lennukis, kuidas üht või teist teha saab. See film sai minult küll 10/10, ei ole midagi ette heita. 

Osatäitjad: Liam Neeson, Julianne Moore, Anson Mount

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar