teisipäev, 25. märts 2014

Ryanair - mitte ainult mõttetu odavlennufirma

Olen üsna tihe lendaja ja arvan, et oskan lennufirmasid omavahel piisavalt võrrelda ja valida enda jaoks parimat. Täna räägin sellisest firmast nagu Ryanair.

Ilmselt olete te kõik sellest ka kuulnud, lennufirma, kes teeb üsna tihti sooduspakkumisi, sattudes õigel ajal peale, võib saada lennupileti Oslosse näiteks mõne euroga (lisanduvad maksud, mis teeb lõpphinnaks umbes 15€) või edasi-tagasi Iirimaale Dublinisse umbes 50€'ga. 

Siiamaani minu silmis oligi selle firma pluss ainult odav hind, sest see hind tegelikult oli vaid nendele, kes tõesti teadsid lennuvärgist kõike ning täitsid ka kõik sammud kodus ära, sest iga samm, mille ise tegemata jätsin, maksis korraliku summa. Noh, näiteks oli neil rangelt üks käsipagas lubatud (kohver ja käekott olid juba kaks pagasit), mõõdud ja kaal oli väga oluline, lisaks pidi kohver mahtuma etteantud raami sisse lõdvalt, sättida ei tohtinud, nagu ei mahtunud, maksin 50€ neile. Siis tuli kindlasti ära teha check-in kodus, sest nagu lennujaamas tegid, maksid ka mingi summa (ma kahjuks ei mäleta, mis summa see oli), kohti piletitel ei olnud ehk lennukisse tuli joosta ja kehtis põhimõte "Kes ees, see mees." Üsna suur halb asi, mis Ryanairil on, on see, et nad ei lenda kunagi linnadesse sisse (võib-olla kuskile lendavad, minu teada mitte) ehk alati tuleb leida transpordivariant lennujaamast linna. Näiteks Oslosse lennates maandus lennuk Rygges, kust sõitis buss tund aega otse Oslo kesklinna, mugav variant.

Nädalavahetusel lendasin üle tüki aja jälle Ryanairiga ning pean ütlema, et ma olin väga meeldivalt üllatunud. Esiteks, ma muidugi üllatusin juba paar kuud tagasi, kui pileteid ostsin, kahjuks ei saa ma hinda öelda, kuivõrd need olid kingituseks ja kingitud hobuse suhu ei vaadata. Teiseks, check-in'i kodus tehes avastasin, et kohad on piletile märgitud. See oli üks põhjus, miks mulle see firma varem eriti ei meeldinud, kuna kõik istusid üksi ja üle ühe ja kahekesi kõrvuti koha saamiseks tuli tõesti lihtsalt teised pikali joosta. Ja kolmandaks - ei mingit ühte pagasit enam! Nüüd on pagasireeglid läinud lõdvemaks, võib olla üks käsikohver ja lisaks üks kott ehk siis käekott või arvutikott või misiganes. Kuigi, mõõtude kontrollimine on endiselt neil olemas ning meie pääsesime sellest seekord vaid tänu sellele, et me olime viimased suhteliselt, kes sisse läksid. 

Seega, nüüd on see firma minu silmis üsna kõrgel, neil on odavad piletid, samasugused pagasireeglid nagu teistel ning check-in tuleb nüüd ju kodus igal juhul teha, ka teiste firmadega, sest lennujaamas tegemine maksab nüüd 10€. Samuti on see firma üsna kindel kellaaegade suhtes, 90% ajast maanduvad nad õigel ajal või varem. Ma küll tean ka, kuidas see protsent neil nii suureks on saadud, aga põhimõte loeb, kui pileti peal on kirjas, et maandud 9.40, siis tõenäoliselt maandud ka. Ainus negatiivne ongi veel see, et pidevalt on probleem transpordis ja aja planeerimises suurlinna ja lennujaama vahel, kuhu Ryanair lendab. 

Pileteid saab otsida kodulehelt http://www.ryanair.com/.

Millised on teie kogemused lennufirmadega, mida soovitate, mida mitte ja miks?

7 kommentaari:

 1. Manchesteris lendab ta küll linna sisse, mitte välja. Kesklinnas loomulikult lennujaam ei ole aga sellegipoolest ei ole tegemist ka kusagil iks kohas asuva lennujaamaga.

  Aga mulle ei meeldi, et Ryanairis peab maksma sülebeebi eest 30 naela, kui enda piletid saad soodsamalt :(

  VastaKustuta
 2. Ilmselt see rohkem nende linnade kohta, kus on väljaspool linna ka lennujaam. Tavaliselt on linnas üks, siis ta muidugi läheb sinna. :)

  Tohoh, seda beebiasja ma ei teadnudki. Miks peab maksma? Ta on ju nagu nii süles?

  VastaKustuta
 3. Anonymous31/3/14 16:48

  Mulle endale meeldib finnair:) Toit on alati söödav, teenindajad on meeldivadlt sellised 35-45 vanused ja hästi vahvad. Ja lennukid väljuvad ka alati õigel ajal. Aga 10 euri check inni eest maksma ei pidanud küll..

  VastaKustuta
 4. Mõtlesin, et kirjutan siia ehk viimase postituse järele - nimelt, olen väga-väga paljusi uusi-vanu blogisi lugenud, mida igapäevaselt jälgida ning enamik blogides olen väga pettunud - liiga ühekülgsed ning põhinevad sponsoritele. Sinu blogi leidsin eile ning hakkan seda igapäevaselt külastama ning uusi postitusi ootama :) Väga tubli!

  VastaKustuta
 5. Gerli. Mina ka ei mõista seda, et kui nad kuulutavad beebide tasuta sõidu siis miks peab maksma.. aga jah, paika pandud sõidutasu ka beebile. Vähemalt nüüd sain teada, et Ryanairil on kuni 20kg vanker lubatud lapsele tasuta kaasa võtta. Asi seegi. :D

  VastaKustuta
 6. Mul pole ka Finnairi vastu midagi, pikamaalendudel on nad väga tasemel, kuigi KLM meeldis mulle rohkem. Lühikestel lendudel mulle tundub, et Finnair on natuke kallim, kas pole?

  Aiäth, Keidi, selliseid sõnu alati hea kuulata :)

  VastaKustuta
 7. No see beebide asi on täitsa ajuvaba, võib-olla üritavad oma reisijaid meelitada beebisid koju jätma? Haha. Tegelikult maksadki vankrisõidu lihtsalt kinni, see on see Ryanairi omadus, et iga hea asi on millekski halb, igast trikitamine käib.

  VastaKustuta