esmaspäev, 10. veebruar 2014

Osman Kebab - allakäigu algus?

Minu üks suur lemmik söögikohtadest Tallinnas on Tammsaare teel asuv Osman Kebab. 

Esiteks, on sellel superhea asukoht, kuna ma ei ela Tallinnas ning pean kohale jõudmiseks kasutama autot, on seal alati garanteeritud parkimiskoht. Lihtsalt, kui parkimiskohta pole, pole ka sees lauda ja pole mõtet üldse trügima hakata.

Teiseks, hinna ja kvaliteedi suhe on alati olnud tasakaalus, lastepraed on veidi üle 3€, minu lemmik döner kebab 4.90€. Samuti on teenindus üsna kiire, kunagi ei pea toitu oodates nälga surema.

Kolmandaks, on see piisavalt hubane, et saaks rahulikult sõbraga juttu rääkida ning nautida õhtusöögi (või mõne muu söögikorra) atmosfääri.

Ja neljandaks, on seal minu meelest maailma parim mulliga jäävesi. Totaalselt armastan seda!

Miinuseks nimetaksin letist tellimist, mõnikord on see parajalt jama, kui seal ees seisavad inimesed, kes alles toitu valivad, tekib ummik ning ei saa keegi vaadata ega toitu tellida. Mina ise olen alati lauda istuma läinud, ära valinud ja siis leti äärde läinud, kui see tühi on.

Kanašašlõkk keedukartuliga
Pilt: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=720428861323936&set=a.362323507134475.89318.106771182689710&type=1&theater

Pealkirja juurde tagasi pöördudes, käisin eile oma sõbra ja sugulasega jälle seal istumas ning koheselt märkasin, et döner kebabi hinda on tõstetud, endise 4.90 asemel maksab see 5.20€. Ma ei saa kunagi sellistest väikestest hinnatõusudest aru, kas loodetakse, et inimene ei märka või vabandust, aga mis asi teil nüüd 30 senti rohkem maksab, panete rohkem kapsast? 

Otsustasin tellida friikartulid viineritega, mis ametlikult läheb lasteprae alla. Üks, mida ma siiani alati Osmanis armastanud olen, on valge kaste, mida nad toidu kõrvale pakuvad ning õlivabad friikartulid. Hoolimata sellest, et need on fritüüris tehtud, on alati taldrik pärast üsna õlivaba olnud. Eile siis, esiteks kuhu jäi valge kaste? See oli asendatud mingi punase plögaga, mis ei andnud kartulitele mingitki maitset ning seal peal oli kiht õli. Esimese hooga ei tekitanud üldse isu. Teiseks, friikartulid ujusid konkreetselt rasvas, pehmetest ja headest kartulitest olid saanud krõbedad tükid taldrikul, mida oli üsna keeruline kahvli otsagi saada. Olin silmnähtavalt pettunud, ütlesin seda ka oma kaasas olnud seltskonnale ning nemad tunnistasid ka, et kaste oli päris halva vastu välja vahetatud.

Täna hakkasin siis uurima, kas tõesti on peakokk vahetunud? Leidsin nende Facebooki lehelt kuulutuse, mis oli sinna lisatud 29.jaanuaril, et tõepoolest otsitakse uut kokka. Ma ei oska öelda, kas ta on juba ametisse astunud või mis täpselt sellel pühapäeva õhtul seal köögis toimus, aga minul oli küll veidi halb tunne sees. Seda enam, et tegemist on ühe mu lemmik kohaga ja senini pole ma seal küll pettuma pidanud. Ja see on seal olnud ikka juba VÄGA PALJU aastaid. 

Arvan, et lähen mingi aja pärast sinna uuesti ja annan neile ühe võimaluse veel. Noh, öeldakse ju, et lootus on viimane mis sureb.

Millised on teie kogemused Osman Kebabiga ja milliseid söögikohti üldse Tallinnas soovitate?

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar