teisipäev, 12. märts 2013

Täiesti tavaline postitus

Ma polnud kolm nädalat Zuri juures käinud ja kui nüüd läksin, oli seal 2 uut maja. Täiesti reaalselt, neid eelmine kord ei olnud. See on stiil, kuidas ameeriklased maju ehitavad.

Liikluses on üsna raske aru saada, mis see kiirusepiirang täpselt on, sest kui meil on nt linnas 50km/h ja maanteel 90km/h, siis siin selline loogika puudub. Näiteks Cincinnatisse minnes on esimene ots 65mph/h, teine ots 55mph/h ja siis 45mph/h ning vahel viskab 35 märgi ka kuskile. Olen kuulnud paljudelt tüdrukutelt, et väga keeruline on sõita, eriti kui uuele teele keerad, sest Euroopas on küll nii, et teede ristumisel tuleb ka uus liiklusmärk (sest ristmik lõpetab eelmise märgi), aga ameeriklastel pole sellisest asjast aimugi. Veel vähem tean ma üldse, millal miski märgiala lõppeb. Päris tõsiselt.

Ja täiesti tavalised pildid:

Kirik
Kool, kui see oranž tuli kiirusesildi all vilgub, kehtib kiirusepiirang ehk kooli juures 20mph/h

Kool
Kirik

Majad on niimoodi otse tee ääres, isegi aeda ei ole. Mulle üldse ei meeldi.

Niisama liiklus ja ristmik


Muide, kui keegi ütleb teile, et ta sõi lõunaks salatit, siis millise salati peale mõtlete? Noh, et kas näiteks, et oli mingi roheline salat või oli hapukoore-majoneesiga või rosolje vms. Mina olen jõudnud staadiumisse, kus salat on ALATI minu peas roheline. Salatilehed ja muud juurviljad ja kraam. Miks? Sest pole ma veel näinud, et keegi siin usas sööks selliseid salateid nagu meil Eestis on. Mõttemaailm muutub USAs korralikult, haha.

1 kommentaar:

  1. See on jah nii, et linnas ja linnast väljas pole sellist üleüldist piirangut. See on jah nõme, et kui kuhugi keerad, siis ei tea, mis seal liikluspiirang on. Ma sõidan lihtsalt tunde järgi ja varsti tuleb kiiruspiirangu märk ka. :)
    Eelmise märgi mõjuala kestab kuni uue märgini. Näiteks kiiruspiirang 30 mph kestab, kuni tuleb märk uue kiiruspiiranguga. See oli liikluseeskirjades ka kirjas.

    Mõnusad pildid. Nagu Salemis tehtud.

    VastaKustuta